Tämäkin on mahdollista

terrorin.pelko

Ensimmäinen terrori-isku Suomessa saattaa olla hyvin myös äärikristittyjen suorittama, joko homoihi tai maahanmuutajiin tai 'porttokirkkoon' kohdistuva.

6

123

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ne on enimmäkseen liian vanhoja. Ei ne jaksa.

      • No, ainakin jaksavat uhota ja vihata mitä vaan. Ehkä se jää siihen.


    • kunhan-tuli-mieleen-nyt

      Ai minulle tuli eilen mieleen, kun Fuckifuu yleissivistykseltään heikkona puhui outoja juttujaan kristinuskosta, ja kaikenlaista kuten että keisari Neron jälkeen kaikki muut Rooman keisarit olivat jo kristittyjä, sangen huono historian tuntemus siis ja kaikenlaista muuta ja sitten tuli mieleen, koska tuollaiset oppimattomat ihmiset alkavat heittää kristittyjen päälle polttopulloja, luettuaan kaiken maailman nettisivuja...Erityisesti jos yhteiskuntakin vielä vaikuttaa siltä, että näyttää ikään kuin vihreää valoa, jolloin oppimattomat usein purkavat sitten aggressionsa johonkin "sallittuun" kohteeseen.

      Ensin varmaan heitetään niiden päälle, joita kuvitellaan "äärikristityiksi".

      • Onko "äärikrsititty" täynnä lempeä?


    • Suvakkien.oppikirjasta

      Nyt ei pidä antaa pelolle valtaa tai pelaat Putinin pussiin!

      • No se pelko. Kun jäin auton alle suojatiellä, niin en sen jälkeen uskaltanut ainakaan kyynärsauvoilla mennä kadun yli, jos yksikin auto näkyi vaikka kilometrin päässä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1271
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      888
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      794
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      632
    6. 32
      625
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe