Kaikkialla Euroopassa, myös Jenkeissä.
Suomi on ainut joka haraa rajusti vastaan.
Vielä...onneksi täällä jo kytee terve järki ja huoli Isänmaastamme.
Suomi on ainut joka haraa rajusti vastaan.
Vielä...onneksi täällä jo kytee terve järki ja huoli Isänmaastamme.
Vastaukset 10
Vanhimmat
missä matu, siellä ongelmat
Monikulttuureista tuottaa giganttiset ongelmat kehitysmaamuslimit ja näiden pimeä uskonto, islam. Kaikki negatiivinen arvostelu monikulttuuria kohtaan lähtee tästä. Tämä uskonto ja tämä väki kun kertakaikkiaan ei kuulu tänne. Umpihölmö on se, joka väittää vastaan ja puuhaa jättimoskeijaa näille toistaitoisille!
Moni kulttuuri sopii kyllä tänne sekaan, muttei tuo keskiaikainen skeida ole mitään monikulttuuria. Eikä myöskään muutkaan vaikkapa afrikkalaiset kehitysmaakulttuurit.
Tutkija kysyy: Miksi islamistien annetaan vapaasti pitää kokouksia Suomessa?
22.12.2016 tp 0 Comment Islamismi, järjestöjen kieltäminen, tulevat terrori-iskut.
Alan Salehzadeh on ehkä parhaiten terrorismiin perehtynyt tutkija Suomessa, ja kuulemme nyt häneltä erittäin vakavia varoituksia: Suomessa on enemmän jihadisteja suhteessa muslimien määrään, koska annamme heidän agitoida vapaasti väkivalta-oppejaan uskonnon varjolla.
Erittäin huolestuttavaa on tieto Muslimiveljeskunnan, Muslim Brotherhoodin, julkisesta toiminnasta Suomessa. Juuri tämä järjestö esitti ensimmäisenä suunnitelman Euroopan islamisoinnista maahanmuutolla ja lisääntymällä, ja on siten ”kaikkien al Qaedojen äiti”. mm. Osama bin Laden sai heiltä ohjeistusta ja inspiraatiota.
Salehzadeh:
Muslimiveljeskunnan kannattajat kokoustivat hiljattain Helsingissä kaikessa rauhassa. Paikalliset shiiat puolestaan ovat kutsuneet Suomeen poliittisesta islamista luennoivia johtajia kouluttamaan ja inspiroimaan heitä, tutkija listaa.
– Ihmettelen, miten tämä on mahdollista. Tämän kaltainen toiminta olisi pitänyt kieltää jo aikoja sitten. Poliittinen islam on aina vaarallista, ja kaikki sen aatteen kannattajat ovat minusta potentiaalisia tulevia terroristeja tai heidän tukijoitaan. Jos suomalaiset viranomaiset haluavat jostain syystä antaa radikaalin islamin edustajien kokoustaa täällä, olisi kaikkea heidän toimintaa vähintäänkin valvottava tiukasti.
Alan Salehzadeh kirjoitti asiasta Iltalehden blogissaan 20.12.2016.
Hän varoittaa myös sotatoimialueelta palaavista jihadeista. Että he liikkuvat vapaasti ja voivat jatkaa kommunikointiaan terroristiorganisaatioiden kanssa, muodostaa vaaran. Terroritekoja voi tapahtua myös Suomen maaperällä.
http://www.nykysuomi.com/index.php/2016/12/22/tutkija-kysyy-miksi-islamistien-annetaan-vapaasti-pitaa-kokouksia-suomessa/
NykySuomi - parempi kuin MV-lehti!
Oikeasti meillä oli toimiva monikulttuurinen yhteiskunta. Sitä alettiin muuttamaan EU:n päätöksestä monikulttuurisesta islamistiseksi. Islam on kaikista yhteiskuntajärjestelmistä vähiten monikulttuurinen. Nyt länsimaissa on herätty vastustamaan poliittista islamia ja odotettavissa on terve kansalaisvaltioiden renesanssi.
" Islam on kaikista yhteiskuntajärjestelmistä vähiten monikulttuurinen."
Hyvä huomio.
Ei monikulttuurinen yhteiskunta ole koskaan oikeastaan syntynytkään, Se on harhaisten, todellisuudesta irtaantuneiden ja ihmiskunnan historiaa tuntemattomien ihmisten psykoottiselle tasolle kehittynyt päähänpinttymä joka pahimmilla leviämisalueillaan on saanut kiihko-uskonnollisia piirteitä, utopistista yhteikuntamallia ajetaan raivokkaasti eteenpäin keinoja kaihtamatta vaikka faktaan perustuva tieto kertoo toiminnan johtavan tuhoon, Ruåtsi toimii tästä varoittavana esimerkkinä.
Monikulttuurisuus-psykoosiin sairastuneet ihmiset ovat erittäin vaarallisia yhteiskuntarauhan kannalta. Heidän täydellinen itsekritiikin puute ja fanaattinen, usein myös agressiivinen tapansa joka perustuu erimieltä olevien pakottamiseen, mustamaalaukseen tai jopa eliminointiin kohdistuu omaan kansanryhmään, enemmistöön joka ollaan valmiina uhraamaan oman ideologian alttarille. Kyseessä on erittäin vaarallinen ryhmä jollaista ei nykyisessä mittakaavassa ole koskaan esiintynyt koko ihmiskunnan historian aikana, oman kansansa alistaminen vieraan/vieraitten kulttuurien palvelijoiksi on kyseisen kansanryhmän hidas itsemurha, eri kansalaisuuksien ja/tai etnisten ryhmittymien rinnakkaiselo jossa kaikki olisivat tasavertaisia on täysin absurdi suunnitelma, näin ei ole koskaan tapahtunut eikä tule koskaan tapahtumaan vaan vahvempi ja yhtenäisempi joukko ottaa vallan toisen/toisien ryhmien joutuessa alistumaan, tai tuhoutumaan kokonaan. Evoluutio toimii edelleen tällä periaatteella eikä sitä pystytä muuttamaan vuosisadan tai edes vuosituhannen kuluessa.
Monikulttuurisuuden pakottaminen tulee aiheuttamaan länsimaissa valtavia ongelmia ja verisiä sisällissotia, koska yhtenä suurena ryhmänä tässä idiotismissa ovat täysin kompromisseihin kykenemättömät ja harhaisen "uskontonsa" johdattelemat muslimit ei tulevaisuutta ole kovinkaan vaikea ennustaa, se on ONGELMIA, ONGELMIA ja LISÄÄ ONGELMIA.
https://www.youtube.com/watch?v=ojv56pp1kMk
Maksamme velkaa, maksamme velkaa...
Suomi on tottunut monikulttuuriin. Saamelaiset ja ahvenanmaalaiset ovat eristäytyneet omine lakeineen. Romanit ovat tiivis yhteisö. Tarvitaanko oikeasti mini Kiina, Irak, Iran, Somalia ym. Saman kulttuurin ihmiset ovat omissa porukoissa ympäri maailmaa, myös Suomalaiset. Pitääkö suomalaisen veronmaksajan tosiaan maksaa tämä Suomessakin. Eikö aikoinaan sovitut rajat riitä?
Niimpä se kävi Jukoslaaviankin kanssa.Hajosi moniin osiin.