ihana mies

Olen tässä ollut uudessa työpaikassa kuukauden päivät.
Tietenkin siellä on yksi aivan ihana mies. Mulla vaan pyörii kaikki ku näen hänet. Ei oo kiva. Ajatus
pysähtyy siihen hetkeen kun katson häntä silmiin. Kaikki muu ympärillä katoaa. en anna tälle tunteelle valtaa.
Järkeilen, tiedän tämän johtuvan omaan elämääni kyllästymisestä. Parisuhteeni väljähtymisestä.
Ja kuitenkin, mistä voisi tietää tunteeko hän samoin?
84719
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

oletko itse mies vai nainen?

Äänestä

Toi ois voinut olla suoraan mun elämästä... tosi turhauttavaa, kun tää mies on vielä varattu. Mä en vaan voi sille mitään, et oon niin tolkuttoman, lapsellisen ihastunut!

Äänestä

Kertomasi mukaan elät parisuhteessa. Mikä helevetin voima sua vetää huoraamaan?

Äänestä

Ehkä lienet valmis huoraamaan...lunttuseni

Äänestä
  • Eno ja hänen kaksi edellistä viestiä kertoo karua kieltä siitä, kuinka keski- ikäisen katkeroituneen miehen mieli on musta. Siirry sinä eno raamattupalstalle moralisoimaan.

    Äänestä

  • halleluja kirjoitti:

    Eno ja hänen kaksi edellistä viestiä kertoo karua kieltä siitä, kuinka keski- ikäisen katkeroituneen miehen mieli on musta. Siirry sinä eno raamattupalstalle moralisoimaan.

    huoh oikeesti.... mä en kommentoi paremmin....Eno jes sinä saarnamies!

    Äänestä

Ilmeisesti et halua jättää ihastustasi kaukosuhteen tasolle? Ilmeisesti haluat seurustella jonkun muun kuin oman miehesi kanssa? Puhu siis miehesi kanssa kehityskeskustelu suhteenne tasosta ja tulevaisuudesta ja päättäkää juttu jos näkymät ovat huonot. Et varmaankaan rakasta häntä? Ihastuminen menee ohi muutamassa kuukaudessa ja tunteista tulee arkisempia myös pomosi suhteen. Jos jatkatte seurustelua, muista se. On turha loikkia eteenpäin ennenkuin vanhat suhteet on ohi. Muuta erilleen, jos asut yhdessä.

Äänestä

Anna palaa vaan, mutta muista että maksun aika
tulee vielä ja sitte ei auta itkeä kun paskat on jo
housuissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusi työ kirjoitti:

Olen tässä ollut uudessa työpaikassa kuukauden päivät.
Tietenkin siellä on yksi aivan ihana mies. Mulla vaan pyörii kaikki ku näen hänet. Ei oo kiva. Ajatus
pysähtyy siihen hetkeen kun katson häntä silmiin. Kaikki muu ympärillä katoaa. en anna tälle tunteelle valtaa.
Järkeilen, tiedän tämän johtuvan omaan elämääni kyllästymisestä. Parisuhteeni väljähtymisestä.
Ja kuitenkin, mistä voisi tietää tunteeko hän samoin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu