59v Motörhead ja rock diggari on out

Perkele8

On niin outoa, ettei voi digata musiikista esim. Metalli, jazz, soul, blues, klassinen, rock, pop. Suomi neidot on humppakansaa, jotka kuuntelee suomi iskelmää ja hoilaavat sanoja mukana autossa ja wc:ssä istuessaan. Vaikka olen hoitoalalla, herkkä, puhun ja pussaan ei nämä elämäänsä kyllästyneet, kauniita ja rohkeita katsovat naiset kiinnosta. Rakastan ruoan laittoa, mökkeilyä, kirjojen lukua, elokuvia, teatteria jne. Naisille ei riitä, että käy salilla, lenkillä ja huolehtii mitä laittaa nenänsä alle. Olen miehekäs mies 188/92. Voi teitä naiset. Minne jäi elämän intohimo?

1

185

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ysiad

      Musiikkimakuhan voi parisuhteessa olla aivan erilainen, eikä se haittaa. Mutta toisaalta konserteissa käyminen voi olla yhteinen harrastus ja intohimo.
      Ehkä voisit löytää samanlaisesta musiikista pitävän naisen juuri konsertista?
      Itse juuri eroamassa ja mietin uskallanko lähteä rokkikonserttiin yksin. Naispuolisista ystävistäni ei taida kukaan innostua kun kyseessä on 60-luvun musiikki ( Animals, Ccr jne).
      Ja niinhän se taitaa olla olla että useimmat ikäseni naiset ( yli 50-v.) tykkäävät enemmän Jari Sillanpäästä ja Juha Tapiosta kuin heavystä. Mutta poikkeuksiakin löytyy. Älä luovuta vaan jatka etsintää! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      102
      2344
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      222
      1950
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      176
      1762
    4. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      102
      1334
    5. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      38
      1270
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1128
    7. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      277
      842
    8. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      47
      695
    9. 90kW kulutus

      Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit
      Maailman menoa
      180
      691
    10. Vanhemmassa miehessä

      on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
      Ikävä
      51
      680
    Aihe