mikä tuoksu uppoaa naisiin

mikä tuoksu siis on teifän naisten mielestä paras tuoksu. Itse olin ajatellut ostavani jotain ralph laurenin blueta tai jotain vastaavaa, mutta kertokaa ihan vapaasti.
4014935
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 40

Vanhimmat

Mä tykkään siitä Egoist -partavedestä (Chanelin?), mutta se on aika maustenen tuoksu ja sopii ehkä vähän vanhemmalle miehelle. Nuorella se voi olla jotenkin kökkö.
Ralph Laurenin tuoksut on raikkaita ja hyviä, muttei kovin omaperäisiä.

Äänestä

Axe on musta hyväntuoksuista. Niitä on eri sortteja, mutta en ole vielä törmännyt pahalle haisevaan. Ei ole kalliskaan.

Äänestä
  • vielä parempi on Tommy. se vie jalat alta.... *huokailee*

    Äänestä

  • Yksikin mies tulee eteeni axe-hajussa, niin oksu tulee. Mistähän johtuu, että kaikki halpatuotteet haisee niin voimakkaalle?! Itse suosin laatua. Ja hyvästä laadusta kannattaa maksaa. Merkkiä en pysty sanomaan, koska tuoksut muuttaa ominaishajua eri ihmisten iholla. Joskus hyväkin tuoksu muuttuu etikaksi iholla, varsinkin kesähelteellä. Muistakaa miehet, liika on aina liikaa. Kohtuus kaikessa!

    Äänestä

  • nainen32 kirjoitti:

    Yksikin mies tulee eteeni axe-hajussa, niin oksu tulee. Mistähän johtuu, että kaikki halpatuotteet haisee niin voimakkaalle?! Itse suosin laatua. Ja hyvästä laadusta kannattaa maksaa. Merkkiä en pysty sanomaan, koska tuoksut muuttaa ominaishajua eri ihmisten iholla. Joskus hyväkin tuoksu muuttuu etikaksi iholla, varsinkin kesähelteellä. Muistakaa miehet, liika on aina liikaa. Kohtuus kaikessa!

    Mua taas alkaa oksettaa naisten Eden-tuoksu. Pidin siitä aluksi, mutta huomasin pikkuhiljaa tulevani pahoinvoivaksi siitä. Se on aika intensiivinen, paksu ja keinotekoinen tuoksu.

    Äänestä

  • Nainen kirjoitti:

    Mua taas alkaa oksettaa naisten Eden-tuoksu. Pidin siitä aluksi, mutta huomasin pikkuhiljaa tulevani pahoinvoivaksi siitä. Se on aika intensiivinen, paksu ja keinotekoinen tuoksu.

    juu, ja niitä on monia muitakin. Esim Tresor on yksi pahimmista migreenin aiheuttajista. Ja sitten näiden Somali-pakolaisten käyttämät suitsukkeet saa voimaan pahoin. Millähän nekin sais kiellettyä. Kun yksikin tulee linja-autoon, mun on pakko päästä pois. Haju on niin kuvottava. Työskentelen sairaalassa, ja jos tällainen sattuu potilaaks, mun on pakko vetäytya mahdollisimman kauaks.....ihan hirvee löyhy.

    Äänestä

Calvin Kleinin Crave on ehdottomasti seksikkäin ja huumaavin miestentuoksu, mitä tähän mennessä on valmistettu!!! Siitä kyllä naiset sulaa, minä mukaanlukien ;)

Äänestä

Ralph Laurenin Safari on SE aine. Piste.
Hyvänä kakkosvaihtoehtona ja arkikäytössä menee raikkaantuoksuinen Aqua di Roma.

Äänestä
  • Olen siis mies, mutta monet naiset ovat tosiaan kehuneet tuon Safarin maasta taivaisiin.

    Äänestä

tää on vaan mun mielipide, mutta se on tarpeeksi miehekäs ja mukavan raikas

Äänestä

mies hormoonille.nosta vaan kädet niskan taakse ja heiluttele reisiäsi niin näet mitä saat aikaan!

Äänestä
  • Rapulahiki tehoaa moneen naiseen. Se antaa miehestä sen oikean vaikutelman.

    Äänestä

Hugo Boss: Boss.

Äänestä
  • vanhan miehen tuoksu tuo boss...

    Äänestä

  • tuolla väärinkirjoituksella joku tietty merkitys?
    : )

    Äänestä

  • En ole ko tuoksua koskaan käyttänyt. Onko se lämmin ja mausteinen, raikas ja hedelmäinen vai minkälainen? :)

    Miksu

    Äänestä

Armanin Aqua Di Gio ja Guccin Rush for Men

Äänestä
  • Mun mielestä paras tuoksu on Armanin Aqua Di Gio.

    Äänestä

  • minä kirjoitti:

    Mun mielestä paras tuoksu on Armanin Aqua Di Gio.

    se se on... niin menevä ja miehekäs...puhdas..
    NAM!!!

    Äänestä

En muista nimeä, mutta sellainen kirkas pullo, jossa vihreä "retkipullon" korkki. Tuoksu on toistaiseksi ainut, joka todella vie jalat alta, jopa älyllinen huimaus lähenee.. Ja sehän saattaa olla joskus aivan positiivista ;-)

Äänestä
  • on hyvän tuoksuista! ja sopii viel tosi hyvin teemaan, jos mies on pomo tai leikkisästi "pomo"...

    Äänestä

Sama homma kuin naiset ja tuoksut, sama hajuvesi saattaa tuoksua aivan erilaiselta kun eri nainen laittaa sitä. Johtuu ihojen erilaisista happamuusasteista ja muista ominaisuuksista, hormoneista. Suosittelisin että käytät jotain tuoksua joka itsestäsi tuoksuu hyvälle. Muista että ensituoksu kestää vain noin puoli tuntia, joten jos vaikka kaupassa kokeilet jotakin, haistele ihoasi myöhemmin, silloin vasta ominaistuoksu tuntuu ja sen perusteella kannattaa tehdä ostopäätös. Älä myöskään käytä tuoksua liikaa, vaikka oma nenäsi tottuu siihen, muut haistavat sen kyllä.

Ihan puhtaallekin tuoksuminen ja ominaistuoksusi houkuttelevat kyllä juuri sinulle sopivan naisen, tästähän on tehty tutkimuksiakin. Itse tykkään oman mieheni tuoksusta, kun hän on muutama tunti sitten käynyt suihkussa.

Äänestä

CH:n 212 for men.
Aaaahh...

Äänestä

axe on yks parhaimmista, jos sitä on käytetty todella vähän... vain sen verran et jos ihan vieressä seison niin voin haistaa sen... meinasin pyörtyä onnesta kun kerran tällainen tilanne oli!

Äänestä

Huugo Boss ja poolo sport

Äänestä

Luonnollinen hiki on paras tuoksu.

Äänestä
  • Jos ei vedä överiksi niin totta virkat. Mulla on käyny aina eniten flaksi ilman mitään ihmeempiä dödöjä tai hajuvesiä, niiden kanssa ei vaikka ihan kohtuudella käytän aina jos käytän.

    Äänestä

  • Noh entiä mutta tyttöystävä pitää parempana axea tms rexona vaikka reilusti halvempia kuin esim. boss, ferrari joita on ollut..

    Äänestä

  • tuoksuu kirjoitti:

    Noh entiä mutta tyttöystävä pitää parempana axea tms rexona vaikka reilusti halvempia kuin esim. boss, ferrari joita on ollut..

    Issey Miyaken vetovoimaan ollaan turvauduttu...damn...on vaan loppumaisillaan taas kerran, laivareissu edessä..=)

    Äänestä

Oi! Bossin "Bottled" saa jalat veteliksi!

Äänestä

käyttää hillitysti voimakkaita tuoksuja! suihkauta tuoksua vaikka kerran ilmaan ja juokse tuoksun läpi, niin se tarttuu tasaisemmin ja on miedompi, ei särje päätä.

axet on kyl ihan markettikamaa, halpis on aina halpis.

Äänestä
  • sillä silmällä ohjelmasta kun ne gay miehet neuvo näin.se on kyl ihan hyvä nii ei tuoksu liikaa...

    Äänestä

  • suoraan kirjoitti:

    sillä silmällä ohjelmasta kun ne gay miehet neuvo näin.se on kyl ihan hyvä nii ei tuoksu liikaa...

    Miten kävelet deostick-pilven läpi?

    Harvat tuoksut on spray-pulloissa.

    Ihan parasta on suihkauttaa jotain spraytä (ei mitään väliä vaikka se ois pirtuspraytä) ja jäädä kellumaan sen pilven päälle. Sitten levitoida sen pilven kanssa baariin niin johan ihmettelijöitä riittää.

    Mutta älä kelpuuta kyytiisi ketään valasta, pilvi nimittäin lytistyy ja lerpahtaa.

    Äänestä

ainakin minut ; )

Äänestä

kokeile rahan hajua. (tosin jotkut väittävät, että raha ei haise)

;)

Äänestä
  • seksuaalienergialle,ladatulle sellaiselle.voihan siihen sitten hiukka jotain menneniä sekoittaa;)))

    Äänestä

Toisen naisen tuoksu, kun nainen tietää sun olevan varattu kiinnostus vaan lisääntyy

Äänestä

Miehen oma tuoksu on paras tuoksu ja tietenkin puhtaan miehen.

Äänestä

G. Bellini, Home. EdP, 6€ / 75ml. Liiteri.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


stressman kirjoitti:

mikä tuoksu siis on teifän naisten mielestä paras tuoksu. Itse olin ajatellut ostavani jotain ralph laurenin blueta tai jotain vastaavaa, mutta kertokaa ihan vapaasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu