Suvakeille on luvassa karsea pettymys seuraavissa vaaleissa.
-
PeruSuomalaiset puolueena puhdistuu samalla heikoista johtajista, voimahahmot pääsee tekemään sitä mitä kansa vaatii.
.
http://www.hs.fi/politiikka/art-2000005026269.html
-
PeruSuomalaiset puolueena puhdistuu samalla heikoista johtajista, voimahahmot pääsee tekemään sitä mitä kansa vaatii.
.
http://www.hs.fi/politiikka/art-2000005026269.html
Vastaukset 138
Vanhimmat
Mestari johdattaa persut suurimmaksi puolueeksi!
Matti Nykänen vai? Ehkä johdatan, ehkä en.
Eikös se Nykänen ole viherkommari. ?
Yiihaa!! Tämä on saletti, ääneni menee taas persuille.
Ota Vick.
Taas yksi hukattu ääni!
SAMA TÄÄLLÄKIN -ETTÄ JONKUN ON LYÖTÄVÄ JÄRJEN NYRKKIÄ PÖYTÄÄN- NOIDEN JUMALATTOMIEN HUNSVOTTIEN EDESSÄ,-JOTKA OVAT PILKANNEET JA IRVAILLEET JA VIENEET KOKO KANSAN MORAALISEEN HÄPEÄÄN, JA KONKURSSIN ROTKON PARTAALLE !!!
KAIKKI ÄÄNESTÄMÄÄN PERUS SUOMALAISIA, ETTÄ TÄMÄN MAAN MENO ALKAA PALATA OIKEILLE JA TERVEILLE RAITEILLEEN ,-JA MIELIPUOLET TUKKIVAT HÄRSKIT LÄRVINSÄ !!!
No HYVÄ!
Soinista on tulossakin vähän liian kokoomuslainen!
(Vaik loppupeleis: Oikeistolaisempi se toi taitaa olla? Ainakin ite sano pakinassaan et jos olis ihan pakko valita oikeiston ja vasemmiston välillä, niin oikeisto. Toisaalta sano kyl samassa pakinassa kannattavansa vasemmistolaista talouspolitiikkaa.)
Miitä vikaa oikeistolaisuudessa on ?.
.
Oikein käytettynä se ei ainakaan jaa kansan varallisuutta kaiken maailman ohikulkujoille, kuten on käynyt vasemmistohallituksissa.
Mikään puolue, ei edes vasemmisto ole harjoittanut niin totaalista vasemmistopoliitiikkaa kuin KOKOOMUS.
.
Kokoomus oli Kreikan ym. velkaiseksi itsensä saattaneiden valtioiden velkojen sosialisoija SDP:n avustuksella tai painostuksessa.
.
Kokoomus on pahempi kommunisti kuin vasemmistopuolue.
Halla-maisteri lisää pakolaisia Suomeen. Halla-maisteri ei ymmärrä geopolitiikasta yhtään mitään.
Onneksi Trump pysäytti Halla-maisterin haluaman TTIPn. Se oli Suomen pelastus.
Suomelle tulossa jättilasku – turvapaikanhakijoista 800 miljoonan euron kustannukset
Turvapaikanhakijoista koituu Suomelle tänä vuonna 2016 lähes miljardin euron kulut, selviää Ilta-Sanomien tekemästä laskelmasta.
Ennen vuoden 2015 tulijapiikkiä kustannukset olivat 200–300 miljoonaa euroa vuodessa. Täksi vuodeksi turvapaikanhakijoiden määrän toivotaan suunnilleen puolittuvan 15 000 henkilöön, mutta kustannusten odotetaan nousevan silti yli 800 miljoonaan euroon.
Suurin yksittäinen menoerä aiheutuu turvapaikanhakijoiden vastaanottotoiminnasta, jonka määrärahaa korotettiin täydentävässä talousarvioesityksessä marraskuussa yli 200 miljoonalla eurolla yhteensä reiluun 290 miljoonaan euroon tälle vuodelle.
Kunnille maksettavaan kotouttamisrahaan uppoaa yli 162 miljoonaa ja työ- ja elinkeinoministeriön järjestämään kotoutumiskoulutukseen reilut 60 miljoonaa euroa. Isoimpiin menoeriin kuuluvat myös vastaanottokeskusten asukkaiden saamat tuet, joihin uppoaa noin 90 miljoonaa euroa.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001120165.html
Spipilä: Kymmenet tuhannet pakolaiset eivät ole keneltäkään po
https://www.youtube.com/watch?v=5DxR8c6tcKQ&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn&index=10
SINÄ MAKSAT! KIITÄ NYKYISTÄ HALLITUSTA!
*BuaHaHaa* :D
Olihan toi vitsi? :D
Paljos Suomen velkaantuminen kasvoikaan cockomuksen pääministeri aikana?
Entäs EU jäsenmaksut?
Entäs yritystuet?
Entäs maataloustuet?
Eli: NIMENOMAAN JAKAA!
Juu mä kiitän nykyistä hallitusta välittömästi sen jälkeen ku sä selität et miten hallitus sai tänne haalittua noin paljon mamuja kerralla? :) Lähettikö ne kenties kutsukirjeen jokaiselle? :) Vai kävivätkö vallan hakemassa? :) ... vai miten?
Otas tikkari ja mees ulos leikkimää siks aikaa ku aikuiset keskustelee aikuisten asiista, jookos? :)
Kohta sataa taas laariin!!!!
Mistä tuo vanha rasisti on taas kaivettu?
Muutan saman tien helvettiin Suomesta jos tuo rasistinen naisvihaaja pääsee mihinkään valta-asemaan, vaikka sitten junttipuolueen sisällä. Tunnettu rasisti ja homovihaaja Halla-aho voi jäädä sinne Eurooppaan pikkuvirkaansa mielistelemään äärioikeistolaisia!
Tervemenoa vaan!
Jussista tulee vielä presidentti!
"Mistä tuo vanha rasisti on taas kaivettu?"
.
Tarkoitan...sankari... pyydän anteeksi rasisti-ilmaisuani.
Rasisti on luuseri! :D
Ei se yksi Halla-Haara teitä pelasta. Suomi on monikulttuurinen ja avoin yhteiskunta. Meillä on tilaa, tervetuloa. Refugees Welcome!
Ymmärtääkseni nimenomaan Emma Kari yrittää saada maahan maksimaalisen määrän väkeä, jotka ihan oikeasti haluavat tappaa homoja ja sitä myös käytännössä ovat tehneet. Syytä siihen, miksi vihreitä pidetään tästä huolimatta homomyönteisinä sopii ihmetellä.
Ihmiset jotka pakenevat vainoa ja sotaa haluavat tappaa? Kukkuu hullumaassa vaeltelee rasisti taas. Islam on rauhanuskonto ja oikeat muslimit nimenomaan pakenevat äärijärjestöjä. Ja jos et tiennyt niin suurin osa esim. ISIS:sen uhreista on muslimeja. Emma Kari ja Vihreät haluavat Suomen talouden nousuun hyödyntämällä korkeakulttuuri valtioista tulevia pakolaisia. Jää mämmit ja pajupillit kakkoseksi kun saadaan innovaatiota ihmisiltä jotka keksivät mm. maanviljelyn. Hädänalaisten auttaminen josta on meille vielä hyötyäkin. Outoa että rasisti näkee tässäkin ongelman vain jonkun ihonvärin takia...
Pääsee?!
Öö!?
Eikös se o valta-asemassa ollu jo vuosikausia!
Tällä hetkelläkin on MEPpi (valta-asema, eikö?) ja oliks se Hesan kaupunginvaltuustossa tai -hallituksessaki (valta-asemia nämäkin, eikö?)
Hyvää matkaa, ja tervemenoa! :)
Heh heh heh kerro lisää niistä innovaatioista...kaarnaveneen osaa tehdä lapsikin suomessa.
Ja väkivaltaisuuksiin sen verran, maassa on pieni prosentti muualta tulleita.
Vankilassa on iso prosentti muualta tulleita.
Juu juu, toki Suomi on "monikulttuurinen ja blaa-blaa"!? :D
Suomes oli viel parikytvuotta sit enemmän TRANSUJA ku mamuja, et tunge sä vaa monikulttuuriutes sinne minne aurinko ei paista! :/
Eli: Ennemmi Suomi on transkulttuurinen ku monikultttuurinen, pökiö!
Tukehu pullaas, aivopesty suvakkivajakki!
... jep! :/ Selkee hyysärimedioinen aivopesemä aivoton kaakattaja!
Samat jo miljoona kertaa kuullut, ja tuhannet kerrat vääräks todistetut, suvakki-klisheet! :/
Ei näitä saa edes lobotomialla korjattua!? :/
Määrätään uudelleennussittavaks.
SEURAAVA!
Kukkuu+kukkuuu+hullumaassa+vaeltaa+rasisti+taas+:D
Hyysärimedia+ja+mamuttajat+ja+suvakit+vainoaa+sua+joka+kulmassa+:D+99%+suomalaisista+jotka+eivät+ole+rasisteja+kuikuilevat+ikkunoistasi+ja+aivopesevät+kaikkia+:D
Foliohattu+päähän+ja+korpeen+siitä!
Minä äänestän Halla-ahoa, jos hän saa isänmaanpetturi Soinin syrjäytettyä Persuista.
Soini on pelkkä kulissi enää, tietää itsekin kaiken kaatuvan valheeseen.
No nyt alkaa tapahtumaan.
Jussista tulee perSuille keulakuva, joka johtaa puoluetta takarivistä, pilarin takaa, vaimealla äänellä ja lespaavalla puheentyylillä, posket äärivasemistolaista maailmankuvaa edustavan tuskanpunaisina.
Ei tapahdu yhtään mitään. Luottamus persuja kohtaan on nolla. Halla-aho ei ole saanut yhtään mitään aikaan EU parlamentissa. Kätevästi vaan persut siirtäneet öyhöttäjän piiloon äänestäjiltään. Viimeiseksi oljenkorrekseen.
Seuraava siirto tässä käsikirjoituksessa tulee olemaan persujen ero hallituksesta. Tällä ne yrittävät pelastaa vielä mitä pelastettavissa on. Miten te luulette persujen politiikan muuttuvan?
Eihän niillä ole muuta poliittista agendaa kreikkalainojen, maahanmuuttovastaisuuden ja pakkoruotsin lisäksi ja nekin on menetetty ihan omalla persupolitiikalla.
Totta.
No mitäs sun oma MEPis on saanu EUssa aikaseks? :)
Kerroppas ees YKS esimerkki, niin mä voin kertoo kans sit pari mitä Halla-aho on!
Olet oikeassa, tyhjät tynnyrit kolisee eniten.
Persut ottivat mallia vanhoista puolueista ja oppivat valehtelemaan. Ei auta enää eroaminen hallituksestakaan, sillä köyhälistön äänet on menetetty lopullisesti.
Kuten arvelinkin, köyhälistön kurjistamista ei nähdä kannatuksen alenemisen syyksi. Soini ja Halla-aho ovat rikastuneet EU:ta haukkumalla ja jopa europarlamentaarikkoina. http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005026383.html
Halla-Aholle+on+tilausta.
Ruotisssa+ruotsidemokraattien+kannatus+on+25+%+ja+kasvaa+kohisten.+Suomen+suvakkimediakin+joutui+jo+uutisoimaan,+että+siellä+on+15+no-go+aluetta,+joihin+poliisikaan+ei+uskaltaudu.
Kepu ja kokoomus ovat tautisia suvakkipuolueita. Tässä on PS markkinarako.
En lähtisi kyllä vertailemaan persuja ruotsidemokraatteihin. Persujen etsikkoaika meni jo. Tuloksena saatiin iso tuhnu ja takinkäännön suomen, ei vaan maailmanennätys.
Soini persuineen allekirjoitti heti hallituskauden alussa sitoumuksensa EUlle. Ei tästä nyt pahemmin enää voi pettää äänestäjiään.
Vai Suomenennätys?
No mitäs jos kopsaat tähän persujen vaaliohjelman ja kerrot sit mullekin et mis kaikissa kohtaa niistä on takki kääntyny? :)
Vai ihan lämpimikseskös vaan älämölöät?
Kaikki tuki miehelle,joka seisoo sanojensa takana.
Ruotsidemokraatit+25+%+kannatuksellaan+ovat+muiden+puolueiden+taholta+kättelykiellossa.+Sellaista+on+demokratia+naapurissa.
PS+täytyy+saada+tulevissa+EK-vaaleissa+suurimman+puolueen+asema,+jotta+se+pääsee+kokoamaan+hallitusta.+Ainakin+RKP+on+heti+valmis+mukaan+ehdoista+riippumatta.
Ja mitä sitten tapahtuu, kun Soinista tulee pääministeri? Ottaako lisää pakolaisia? Korottaako lisää autoveroa? Montako sataa hävittäjää ostaa tähän maahan, montako köyhää tappaa nälkään ja ennenkaikkea, monilleko rukousaamiaisille ennättää?
Ei Soinista tule enää minkäänlaista ministerä, voimahahmot ottavat ministeripaikat, Soini menee eläkkeelle.
OTTAAKO!?
Jaa vallan "Ottaa"?!
Ai saako niitä pakolaisia TILATA jostain, vai miten toi homma tollasella suvakkilogiikalla skulaa? :)
Mun tietääkseni ne kyl ihan omatoimisesti (ja TÄYSIN laittomasti!) hiippailee pitkin EUta tänne ihan omin toimin!? :D
Kutsutko sä tuota "ottamiseksi"?
No voi voi! :)
PS on saanut jo paljon aikaan matuturismin rajoittamisessa. Toivottavasti ei enää nähdä Sipilän kutsuhuudon klaltaisia mokia jatkossa.
Missä ne näkyy? Siinäkö, kun Eurooapn muut maat laittoi rajoillensa hiukan valvontaa? Koska poistaa laittomat maahanmuutajat ja paperittomat sosiaaliturvan nauttijat?
Nyt voisi tähän kohtaan vaatia jo sitä linkkiä uutiseen.
http://www.google.fi
(Mitäs jos opettelisitte suvakit ihan ITSEKIn tekemään jotain? :) Vai pyyhkiiks teidän äiti perseennekin vielä 50-vuotiaanakin? :D )
Hakusanoiks (koska ethän sä vajakki näitä olis kuitenkaan itse tajunnu! :/ ) kannattaa kokeilla:
"Hallitukseen toimet haittamaahanmuuton hillitsemiseksi"
"Suomen houkuttelevuuden vähentäminen turvapaikkaturisteille"
"Avustettu eutanasia"
Vasså! :)
Voiko sitä olla muunkinlaista kuin avustettua eutanasiaa?
Matutulvan patoaminen on Suomen tulevaisuuden kannalta kaikkein tärkein asia. Sen rinnalla pikku leikkaukset ovat vasta kärpäsen surinaa.
On syytä muistaa, että jo nyt mamukulut ovat yli 3 mrd euroa vuodessa. Jostakin se raha on poissa. Jostakin on leikattava.
Suomi ei pysty elättämään edes omiaan. Uutta velkaa otetaan 10 mrd vuosittain.
Niin. No eikö se nyt ole ihan päivänselvää.
Ja kukas nämä elätit tästä maasta sitten poistaa? Ei saanut Soini palautussopimusta aikaan edes Irakin kanssa. Ei ole yhtäkään laitonta siirtolaista poistettu. Päinvastoin, niille maksetaan ikuinen elatus.
Turha persuille on korotettua puoluetukea maksaa kansan kusettamisesta.
Hallituksen ja eduskunnan tehtävä on säätää vetovoimatekijät mahdollisimman alhaalle. Nythän Suomi tarjoaa Ruotsin malliin universumin anteliaimmat edut. Ruotsi on jo joutunut lähes kaaokseen tuon seurauksena.
Ruotsissa on huutava asuntopula.
Siellä islamisti oli päässyt vihreiden kautta jo asuntoministeriksi saakka. Hän joutui kuitenkin eroamaan kohun saattelemana, kun ei ajatellut mitä sanoo, vaan sanoi mitä ajattelee.
Toivottavasti Soini ymmärtää erota itse. On kiusallista katsella, miten sairasta miestä kannetaan ulos.
Kyllä Soini voi jatkaa ministerinä, vaikka jättäytyykin pois puoluejohtajan hommasta. Merkit viittaavat siihen, että hänelle riittää jo tuo vetojuhdan vastuu.
Soini on 55-vuotias. Maajussi voi jäädä eläkkeelle 56-vuotiaana.
Kyllä Soinille joku sopiva eläkevirka löytyy, jossa hän voi jäähdytellä vielä 10 vuotta. Vaikkapa suurlähettilääksi.
Lupaan äänestää Halla-ahon johtamia persuja, jos lupaavat karkottaa kaikki 2015-2016 Suomeen tulleet turvapaikanhakijat. Muuten äänestän Suomi Ensin puoluetta.
Mahdottomia ei pidä luvata. Sellainen on äänestäjien huijamista.
No kyllä sekin on ainakin cockomuksessa menny läpi!
Vai missä viipyy Kätsy-boyn lupaamat 300 000 uutta työpaikkaa? (Todellisuudessa teki yli 100 000 uutta työtöntä lisää!)
Ja montas kertaa se söi sanansa ettei Kreikkaa enää tueta?
Stubbido taas lupas ettei koulutuksen rahotukseen tulla koskemaan! No kyllähän vaan tultiin! :)
Tos ny muutama ku ihan heti tuli mieleen!
Pettymys tulee olemaan suvakeille kova , mutta ehkä vielä suurempi galluppien tekijöille , jotka tulevat jälleen nolatuksi oikein kunnolla.
PS, kokoomus ja kepu ovat monissa asioissa hyvin samoilla linjoilla. Suhtautuminen "turhapaikkashoppailuun" on kuitenkin asia, jossa PS erottuu näistä kolmesta.
Tämän asian suhteen valitsee laajalti tyytymättömyyttä myös kokoomuksen ja kepun peruskannattajien joukossa. Tämä tyytymättömyys on nyt syytä kanavoida PS kannatukseksi tulevissa vaaleissa. Muuten tilanne ei ikinä muutu.
ONKO SINUSTA REHTIÄ MIESTÄ SITÄ NYT SUOMI TARVITSEE EIKÄ MITÄÄN
NARUSSAVETTÄVÄÄ AASIA JOSTA EI OO MIHINKÄÄN EI OSAA SANOA EI
kun käy muolimalla siellä on vihreänpää siinä on suomenkansa UNOTUNUT.
nuollaan mielinkielin ja niin KAIKKI ON MYYTY ANOPPIAMYÖTEN.
HALLA-AHO JOS TODELLA OOT SUOMALAINEN HENKEEN JA VEREEN
elä petä
ÄÄNESTÄJILLÄ ALKAA USKO OLLA KOETUKSELLA! KAIKKI JOHTAJAKSI PYRKIVÄT
HETI UNOTAVAT ÄÄNESTÄJÄT eihän niitä muulloin tarvitsekkaan vaalipäivänä.
DEMOKRATIASSA ON KORJAAMISEN PAIKKA.
OIKEA KANSANVALTA EI TULE PÄÄTTYÄ VAALIPÄIVÄNÄ.
JOS POLITIKOT EI TOIMI ENEMMISTÖNEHDOILLA HALLITUS TULEE KAATAA.
VIRHEITÄ ON
PERUSTULAEN KUMOAAMINEN uuslaki kävelee ylitse.
MILLOIN MAAHAANTULIOISTA TULEE KANSAVÄESTÖN TULOA JAKAMAAN.
ei voi olla että kun rajanylittää kaikki edut tulee kuin manulle illallinen.
Tuo vanha sanonta pitäisi olla tänä päivänä:
Tulee kuin matulle illallinen.
Ei ku: Tulee ku matulle 3 lämmintä ateríaa päivässä (joista jokaikinen on hänen mielestää PAHAA, jota ei söis koirakaan! Mut hän syö, heti ku sammutatte kameran!), SPR-täti antaa iltahalin, peittelee ja kertoo kivan sadun ettei sotatrauma aiheuta painajaisia, ilmanen asuminen, ja siiderivalassuvakkihuoralta pillua takahuoneessa! :)
Hieno asia mestari palaa Suomeen, ja yksi mikä on varma asia Halla-ahosta uusi puheenjohtaja perussuomalaisille, varapuheenjohtajaksi Laura Huhtasaari tai J. Niinistö, voimme odotella tulevaa jytkyä hyvillä mielin,,,
SDP, kepu ja kokoomus menettävät jo seuraavaan galluppiin mennessä runsaasti jäseniään persuille.
Älä horise. PS kutistuu muutaman kansanedustajan ryhmäksi ensi vaalien jälkeen.
Untako näet sosialisti, seuraava gallup tulee yllättämääm sinut.
Kossupullosta vetoo?!
*Kättä päälle!*
Ja kohtahan täs on kunnallisvaalitkin,et sittenhän se nähään et mikä se OIKEA kannatus on! Niin ei tartte arvailla! Ainakin viime kunnallisvaalit meni VITUN hyvi, vaikka oltiinkin vaalien ainoa *köh* "häviäjä" :D
PS: Olihan muuten maailmanhistorian huvittavinta suvakkimediapanikointia ton jälkeen!? :D Vieläkin hymyilyttää! :P
Maahantukeutumisen arki on nyt tullut jo kaikille selväksi. Kusetusliturgiat eivät enää pure.
Nyt on toiminnan aika. Muilta puolueilta toimia on turha odottaa. Jos niitä halutaan, on perussuomalaisille annettava niin vahva valtakirja, että asiat saadaan takaisin raiteilleen.
Takinkääntäjä ei saa muuta kun potkun perseeseen.
Halla-aho menettää suosionsa kuin Soini, jos saa ministerin paikan ja joutuu tekemään kompromisseja.
Kyllä jokaisen luulisi tajuavan, että demokratiassa joudutaan tyytymään kompromisseihin.
Kun on eri suuntiin vetäviä voimia, niin lopputulos asettuu sitten voimasuhteiden mukaiseksi.
Persut ei tee kompromissejä nytkään. Tuhannet matut ovat joutuneet pakkaamaan persujen käskystä jo tällä hallituskaudella.
Nyt vihreät ja vassarit joutuu todenteolla aloittamaan massiivisen valehtelun puolustuksekseen....no sitähän ne ovat aina tehneet.
Epäilemättä rasismikortti viuhuu tiuhaan.
Yle lähtee vihervassareden käskystä mättämään persujen päälle kaikkea mahdollista punikkipaskaa estääkseen nousun.
Yrittävät kääntää matutuksen persujen syyksi, vaikka demarit, kokoomus, kepu ja takiaiset ovat kaiken takana.
kyllähän äänestäjät tietää mitä kenenkin pussissapuhisee.
sdp.kokoomus.vihreät.rkp. ja keskusta.
Kaikki samaa populistisakkia. Lupaavat monimutkaisiin ongelmiin yksinkertaisia ratkaisuja.
Mutta aivan hiton hauskaa on katsoa, kun kolme vastaan yksi televisio lähetyksissä Jussi yksin pesee ilman huutamista kolme kirkujaa.
Mestaria odotan minäkin kuin Messiasta! Tervetuloa Jussi! Nuivien marssi kohti pääministeriyttä!
Nyt on nukkuvilla tilaisuus vaikuttaa kerrankin. Näitä tulee korkeintaan yhden kerran ihmisiän aikana.
On tullut aika näyttää närhen munat kansaa halveksivalle eliitille.
Nimenomaan. Tässä mahdollisuutemme tehdä trumpit ja pelastaa mitä pelastettavissa on.
Onha tätä jo odotettukin.
Tauno Matomäki sanoikin, ettei Helsingissä ole herroilla mitään tajua todellisuuudesta, elävät unenomaisessa maailmassa.
.
Jussi ei kuulu tuohon sakkiin laisinkaan.
Kauan eläkööt hyväpalkkaiset poliittiset virat!!!
Ei, ei, Halla-aho on vaarallinen mies, laittaa tankit kaduille, ellei kansalaiset tottele häntä, jos vaikka joskus pääsisi pääministeriksi, hyi, hyi..
Mutta toisaalta kukaan ei äänestä tätä Hallista, persut on jo nähty, mitä ne ovat.
Eikös tankit ollut jo kaduilla, turvaamassa Turun joulurauhanjulistusta...
Klopaalissa maailmassa tankit kuuluu kaduille terrorismin varalta...impivaaralaiset nyt vaan on niin juntteja ettei tajua...
Halla-Ahon paluu on parempi uutinen kuin Jeesuksen uusi tuleminen!
Jytky on Warma!
Et voi olla tosissasi? Omaa poliittista uraa se vain ajattelee ja tulevaisuuden palkkarahojaan!
Ja kun muistaa ajaa siinä sivussa myös äänestäjiensä asiaa, niin tulevaiuus on todella valoisa - molemmilla.
Juu tollai tohtorismies onki varmaan jonku pikkurahan puutteessa? :) Jos Halla-aho menis koulutustaan vastaaviin hommiin yksityiselle sektorille ni sen palkka varmaan tuplaantus nykysestä? :D
Eli: Haluatko yrittää uudelleen?
Niin ja Eu:n tyhjäntoimittaja viran palkalla kuollaan nälkään?
Ei kukaan enää äänestä hulluahoa , eikä nato niinistöä eikä terhoakaan,taitaa oll ps laulut laulettu kun soinikin voi nyt römähtää pitkälle eläkkeele ja käydä vaikka raviloissa.
Persut oli vain väliaikainen takin heivaus puolue, sivarien puolue.
Väärin meni.
Vasta nyt on persuille todellinen tilaus, kun kaikki muut puolueet ovat paljastuneet mädättäjiksi. Ihan kaikki.
Noh! Ainakin nykynen puolustusministeri on edes KÄYNY armeijan!
(Ja tais olla mun muistaakseni jopa res. luti?)
Cai-Görän oli ninki hulppee ku korppi!? :D
Vaik ei toi Soinika kovin montaa juoksuta, ku seki on vaa kessu.
Ja kappas kappas!? Talkoo-Jussiki sentäs kapu!? En ois uskonu!
(Sama muuten ku pressalla, ni senhä nyt ei tartte sit sillekä vetää kättä lippaa!? :P )
PS: Ja onks persuis Halla-ahon lisäks muitaki sivareita vai? Nii no jos arvata pitää ni oisko Tynkkyne?
Minäkin äänestän demareita , jahka saavat sen harakan ja ennenkaikkea sen lindmannin pukattua pihalle ja se tutti tuppuraisen , joka puhelee aivan pähkähulluja , liekö skitsofreenikko ?
Joo, betoniautokuski lindtmanni joutaa ja tuttitappurainen ulos.
Hyvä juttu, että Nato-kannattaja Halla-aho nousee persujen johtoon!
Nato-vastustajat potkitaan vittuun persuista ja he saavat etsiä itselleen uuden puolueen!
Lääkitys?
No DEMUI ainaki on IHAN turha äänestää, ku ne ei o ollu työväenpuolue enää 10 vuotee, vaa ajaa pelkkiä mamujen asioita! :/
Voitas stn lahjottaa vaik koko demarit jonnee ...tun Irakiin, ni älykkyysosamäärä nousis molemmissa maissa! :)
käyttääkö jotain aineita , kun olis niinkuin aina kamoissa, se tutti meinaan
Joku kumma virus on iskenyt poliittiseen eliittiin sokaisten järjen. Vain joillakin perussuomalaisilla on enää ymmärrystä todeta ääneen, että "keisarilla ei ole vaatteita".
Kyllähän nyt jokaisen luulisi tajuavan, että itsenäinen Suomi määrää ketä tänne otetaan ja kuinka paljon - täysihoitoon. Ei voi olla niin, että asia on "kohtalon" käsissä.
Demarit ratsastavat mielellään ihmisoikeuksilla. Ovat huolissaan koko maailman ihmisoikeustilanteesta.
Kohta tulee vuosisata kuluneeksi demarien aloittamasta punakapinasta.
Raskaimmat rikokset ihmisyyttä vastaan on tehty kommunismin nimissä.
Persuilla ei ole tätä sosialismin makaaberia riippaa.
Tohtori Halla-Aho on ainoa joka pystyy pelastamaan persupuolueen.
Näin se on.
Persut kokoaa isänmaallisten äänet kaikista puolueista. Muiden asioiden suhteen persut eivät juuri eroa kokoomuksesta, kepusta tai demareista.
Jos muut puolueet älyävät asettua maahanmuuttoasioissa kansan syvän enemmistön kannalle, niin silloin persut käyt tarpeettomaksi.
..lärvilaatikot jne. saavutukset ja kaikki mahdolliset asiat on ryssitty. Kuka äänestää PS:ää. aika pieni porukka se valitettavasti on...
Perustollot, ja niitä taitaa olla yhä vähemmän.........
onko kyseessä kansanryhmä
Vielä ei ole myöhäistä mutta edellyttää että syöttiläästä on päästävä, soini on valtava rasite jo nyt, puolue ei kestä enää yhtään soinin kaltaista johtajaa.
PS on kieltämättä Soinin luomus, mutta kaikella on aikansa.
PS ei enää toiste pysty uunottamaan äänestäjiä.
MITÄ KANSA ÄÄNESTÄÄ- OOTPA AIKA SUURI POHEETTA !
Risto Ryti oli suuri johtaja, joka pelasti maan. Halla-ahossa on samoja piirteitä.
Loistavaa mestari palaa suomeen, äänestän taas perussuomalaisia,,
Mulle riitti yksi kerta vaalilupausten pettämistä.
SINUN IHTESI LUPAUKSET-KERRO VAIKKA NIISTÄ ?
Halla-Aho vie Suomen Natoon.
Mies jonka pää ei kestänyt armeijan käymistä. Dingelidongeli kuului vain Jussin päässä muiden täyttäessä isänmaallisen velvollisuuden.
JH on kyllä reilusti ilmoittanut katuvansa tuota murrosiän kuohuissa tehtyä virhettä.
Onhan meillä Helsingin johdossakin entinen kamakauppias. Ja pahoinpitelijöitä on ollut ministereinä jne.
Fiksu ottaa opiksi virheistään.
hyvä , eipä tarvitse ehdokasta miettiä sen enenpää , nyt kun Jussi tulee listoille.
Eurovaaleissa JH keräsi koko masta yksin 80 000 ääntä. Se on saman verran kuin koko RKP yhteensä.
Jussi on sopiva pääministeriksi.
Kun nukkuvat nousevat tekemään historiaa, niin eduskuntavaalien jälkeen Jussi suurimman puolueen puheenjohtajana ryhtyy kokoamaan hallitusta. Ainakin RKP on valmis mukaan ehdoista riippumatta.
Mikä ihmeen tohtori ja mestari?
Persujen kannattaa syrjäyttää Soini ja perustaa johtotroikka. Keskellä ravaa Jussi Halla-aho maahanmuuton ja sisäisen turvallisuuden ministerinä. Vasemmalla laukkaa Jussi Niinistö ulkoisen turvallisuuden asialla. Oikealla laidalla laukkaa Sampo Terho yleisten asioiden ministerinä.
Onneksi meillä on Halla-aho ja Terho, kuitenkin....
Soinissakaan ei ole vikavikaa.
"PS ei enää toiste pysty uunottamaan äänestäjiä."
.
Demarit parhaillaan tekevät sitä. Uunojen paljouden voi suoraan lukea gallupista, jonka kärjessä demukat ovat, jos tulos on edes rehellinen.
.
Demareitten käsistä on tämänpäivän tilanne lähtöisin.
Silti uunot vaan ovat niitä äänestämässä uudelleen uunotukseen.
Demut veti Suomen käteisen kera tähän velkavankeuteen.
PS+auttaa+vain+jos+on+suurin+puolue+yli+50%+kannatuksella.
Yli+45%+riittää+jo+järjen+palauttamisen,+jos+mikään+muu+puolue+ei+pääse+35%.
Lopulta+valinta+on+yksinkertainen,+haluatko+elää+orjana+globalimissa+vai+vapaana+kansallisvaltiossa.+Aivan+kuten+Trump+vs+Clitor.
Kuka älykääpiö vielä äänestää jotain halla-ahoa tai persuja?! IPU on ainoa vaihtoehto suoran demokratian ohella, jos haluaa todellista muutosta.
HINAUTUKAA PERUS SUOMALAISTEN KANSSA HALLITUKSEEN,- JOS OOTTE NIIN HYVIÄ. MUTTA ÄLKÄÄ SITTEN KITISKÖ,-SILLÄ PERUS SUOMALAISET JOUTUVAT KORJAAMAAN VUOSIA AIEMPIEN HALLITUSTEN TEKEMIÄ TODELLA ÄÄLIÖMÄISIÄ SOTKUJA ENNENKUN MAAN ASIAT ALKAVAT KÄÄNTYÄ JÄRJEN JA VIISAUDEN SUUNTAAN !
Persut kääntävät parhaillaan kurssia uuteen suuntaan, demukoitten sekä kokkareiden hirvittävää tuhoa korjaten.