SIPILÄ LAITTAA HYVÄTULOISET VASTUUNKANTOON

No, vihdoinkin saadaan jotakin aikaiseksi, Suomen hyvätuloiset rupeavat kantamaan vastuutaan ja lopettavat kirjekuorikikkailun,,, niin totta kuin Juha Sipilä osaa sanoa.......
http://www.kauppalehti.fi/uutiset/jalleen-meilta-viedaan-lisaa-tyoelakemaksut-nousevat/HfeGMgSJ?ref=iltalehti:bdc0?utm_source&utm_medium=boksi&utm_campaign=AlmaInternal&_ga=1.60637869.1006642597.1483188393
Tämä siksi osta, myy ja vaihda viitteen alle, Juhastahan ei tiedä, mitä mieltä se on iltapäivällä.jos, jos,ja jos
14181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Takuueläkehän on hyvää tuloa

Äänestä

Eivätkös ne nettomaksajat ole tähänkin mennessä kustantaneet viulut? Eivät kai tuilla ja avustuksilla eläneet ole kantaneet mitään vastuuta.

Äänestä
  • Juhakin kantaa erittäin raskasta kirjekuorta, mutta ei halua maksaa veroja, eli eliitti ei kustanna mitään-

    Äänestä

  • Niin, tukiaisjussit eivät ole kustantaneet mitään, kaikki niiden tulo on tukiaista.

    Äänestä

  • Jep, varmaan kallein tuilla kustannettava ryhmä on juuri maajussit.

    Äänestä

  • 33-vuotias yrittäjä selvitti eläkkeensä ja järkyttyi: ”Maksan nyt 440 €/kk – saan 69-vuotiaana 1269 €/kk

    Äänestä

  • Lannanlevittäjä kirjoitti:

    33-vuotias yrittäjä selvitti eläkkeensä ja järkyttyi: ”Maksan nyt 440 €/kk – saan 69-vuotiaana 1269 €/kk

    Mutta maajussille maksetaan täyseläke 56 vuotiaasta ja tilan jatkajalle ylimääräistä tuotantotukea, kun joutuu aloittamaan raskaan maanviljelyn käytetyillä valmeteilla ja jonteereillä. Kaikki tietenki verovaroista, koska jusseilla ei ole edes eläkekassoja.

    Äänestä

Leikataan rajusti yritytukea ja samallavastikkeelliseksi

Äänestä

EIKÄ LAITA
ÄLÄ VALEHTELE

Työntekijä maksaa ensivuodesta entistä isommat maksut ja työnantaja perii ne työntekijän palkasta.

Maksut porrastuvat iän perusteella, ei tuloluokan (niin kuin pitäisi).

Vaikka yli 50 v tienaisi vähemmän kuin koskaan, hän myös maksaa enemmän kuin koskaan ennen.

koko systeemi pitäisi remontoida muutenkin, siten että huippueläkkeitä ei
enää pääsisi syntymään. Eikä kansanedustajat tarvitse enää mitään sopeutuseläkkeitä.

Äänestä
  • Mutta, eihän näistä saa uutisoida ennen kuntavaaleja ja varsinkaan Orvon suunnitelmista. Annetaan tietoa vain nousujohtoisesta tuloksesta.

    Äänestä

  • mistä tosiaan saadaan innokasta työvoimaa tulevaisuuteen kun näillä nykyisillä ehdoilla edut vain huononee vuosi vuodelta.

    Äänestä

  • vaalien-jälkeen-repästää kirjoitti:

    Mutta, eihän näistä saa uutisoida ennen kuntavaaleja ja varsinkaan Orvon suunnitelmista. Annetaan tietoa vain nousujohtoisesta tuloksesta.

    YLEN Jääskeläinen hoitaa sopivan tiedotuksen

    Äänestä

Eiköhän lestasuvulle kumminkin joku viipale jouda yhteisestä kauksta. Luultavasti aika iso viipale, eihän pienistä piittaa.

Äänestä
  • Miksi meitä aina kiusataan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tasa-arvoinen.suomi kirjoitti:

No, vihdoinkin saadaan jotakin aikaiseksi, Suomen hyvätuloiset rupeavat kantamaan vastuutaan ja lopettavat kirjekuorikikkailun,,, niin totta kuin Juha Sipilä osaa sanoa.......
http://www.kauppalehti.fi/uutiset/jalleen-meilta-viedaan-lisaa-tyoelakemaksut-nousevat/HfeGMgSJ?ref=iltalehti:bdc0?utm_source&utm_medium=boksi&utm_campaign=AlmaInternal&_ga=1.60637869.1006642597.1483188393
Tämä siksi osta, myy ja vaihda viitteen alle, Juhastahan ei tiedä, mitä mieltä se on iltapäivällä.jos, jos,ja jos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu