MEGATYÖTTÖMYYS PersKokKeput-EK-Veroparatiisit

Bilderberg-Yle on Teekutsuliikkeen äärioikeistokanava, se tyytyy toteamaan kohtalonuskoisesti, ettei 70% pienemmät kuntatulot, voivat ollakin parempi asia, kaikki pysyy "ennallaan".

http://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3650809-sosiaaliturva-heikkeni-sunnuntaina



Mitäpä muuta voi odottaa äärioikeistomedialta, jota rahoitetaan laittomilla pakkomaksuilla.
12106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Yle on välinpitämätön köyhyysongelmaa kohtaan, hälläväliä-asenne juontaa laittomiin pakkomaksuihin, jotka ovat perustuslain vastaisia - kuten Yle-vero. Siksi Yle ei uutisoi veroparatiisivuodoista ja taloudellisesta väkivallasta, jota porvarihallitus on.

Äänestä

Odotan ihan innolla, tulevia kunnallisvaaleja, kun Suomen työväestö, tavallinen kansa tekee "Lordit" ja äänestää Vasemmiston kuntavaalien johtoon. Ei ole enää mitään syytä, olla äänestämättä Vasemmistoa. Nyt on kaikki ovet avoinna kansalle - vapaus voittaa VAS.

Äänestä
  • Tuskin+kansa+enää+päättää+vaalitulosta+kuten+myös+gallupit+hoituvat+kokoomusmoguli+Eero+Lehden+haluamasti+Taloustutkimys+Oy:ssa.+Eiköhän+kepu,+kokoomus+ja+persut+tee+taas+oudot+Jytkyt!Vai+miten+on+selitettävissä+että+10%+suomalaisista+hyödyttävää+PersKeKo-porvarien+EKokoomuspolitiikkaa+kannattaa+60%+suomalaisista?+Sadomasokistejako+vai+vaalit+Venäjän+tyyliin?

    Äänestä

  • Onhan se vapaus nähty Venäjälläkin ja muissa kommunistimaissa kuinka monta valtiota on siirtynyt pois kommunismistä

    Äänestä

Täältä pesee tulevissa kuntavaaleissa - pitää äänestää Vasemmisto, ainut mahdollisuus pieni- ja keskituloisille. Laittakaa sana kiertämään, että keskitytään Vasemmiston äänestämiseen kaikki - viimeinen mahdollisuus.

Äänestä
  • Ette te kuitenkaan haksa raahustaa äänestämään ja me päästään hoitamaan homma loppuun ..The End.

    Äänestä

Tässä lisää äärioikeistolaista porvarivallan todellisuutta kansalle:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201702272200076206_uu.shtml

Koska isot talous- ja ympäristörikokset Talvivaara, Chempolis, Mediapolis, Finnvera, Eläkeyhtiöt ym Sipilän sukulaisten veroparatiisiyritykset ja osakekuoret AVATAAN ?

Äänestä
  • Ei onnistu politikoilta oma lehmä ojassa se on jo nähty

    Äänestä

Työttömyys loppuu heti kun ilmaisen rahan jakaminen työtä vältteleville pummeille loppuu. Jos työ ei Suomessa kelpaa niin painukaa vttuun Suomesta.

Äänestä

Veropakolaisyritykset niitä pummeja ovat, äärioikeiston järjestäytyneet veroparatiisirikollispummit, makaavat verokeitaissa rehellisten kansalaisten elätettävinä.

https://www.svt.se/special/swedbank/bankiren/

Bryssä tuli äärioikealta. PersKok = EK:n aika on ohitse. EK on kriminalisoitava äärioikeiston järjestäytyneiden veroparatiisirikollisjärjestönä.

Isoimpien talousrikosten, veroparatiisipankkien rahanpesun rikostutkintoja tehostettava Suomessakin, kuten Ruotsissa on jo tehty.

Äänestä
  • Ei ole onnistunut vuosikymmeniin osuu liikaa rikkaisiin

    Äänestä

Siis mää en tajua kun meillä on suuri työttömyys, ja vieläpä NUORISOTYÖTTÖMYYS, joka on kasvanut ja kasvanut... että miten se työvoimapula voi olla samaan aikaan kun nuorille ei ole töitä.
Onko koulutus ihan pihalla? Onko järkeä laittaa koulutusrahoja siten, että puolella suomalaisista on korkeakoulututkinto.
Ja ilmeisesti vielä sellainen, että ei työllistä... MIKSEI KOULUTUSTA VOIDA SUUNNITELLA SITEN, ETTÄ MEILLÄ EI OLISI PAHENEVÄ NUORISOTYÖTTÖMYYSONGELMA!
Kyllä tässä taustalla täytyy olla muutakin. Vaikuttaa kyllä siltä, että halutaan halpatyömarkkinat maahanmuuton sivutuotteena.
Eihän tässä muuten ole mitään järkeä, ei voida olla näin tyhmiä koulutuspolitiikan onnistumisessa?!!!???

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


RAUHAEINATOLLEVAS1 kirjoitti:

Bilderberg-Yle on Teekutsuliikkeen äärioikeistokanava, se tyytyy toteamaan kohtalonuskoisesti, ettei 70% pienemmät kuntatulot, voivat ollakin parempi asia, kaikki pysyy "ennallaan".

http://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3650809-sosiaaliturva-heikkeni-sunnuntaina



Mitäpä muuta voi odottaa äärioikeistomedialta, jota rahoitetaan laittomilla pakkomaksuilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu