Oliko Stubbilla henkivartija Lanzarotella?

Tuttu oli viikon lomalla Lanzarotella. Väitti että Stubbilla olisi ollut henkivartija perheensä suojana?

Voikohan pitää paikkansa, onko Stubb pelkuri. Hänhän on vain rivikansanedustaja.

Luulisi että olisi varaa matkustaa johinkin laadukkaamaan paikkaan.
175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ylimielinen suomenruotsalainen, joka katkerana etsii uutta rahakasta työpaikkaa Brysselistä. Hymy hyytyi Stubbilla, menestys kesti niin lyhyen aikaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aika_noloa kirjoitti:

Tuttu oli viikon lomalla Lanzarotella. Väitti että Stubbilla olisi ollut henkivartija perheensä suojana?

Voikohan pitää paikkansa, onko Stubb pelkuri. Hänhän on vain rivikansanedustaja.

Luulisi että olisi varaa matkustaa johinkin laadukkaamaan paikkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu