Ulkomaalaisten seksirikokset huimassa nousussa

20294
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Tänään oli ihan uusi tuore uutinen, jossa kerrottiin ihan samaa.

1Äänestä

Niin mutta ollaan sitten hiljaa. Niinhän meidän on käsketty olla.

1Äänestä

Sipilä on yksi suurimpia syyllisiä suomalaisten pikkutyttöjen raiskauksiin. Hän esitti maailman pahimmille raiskaajaterroristien asuinalueille kutsun tulla Suomeen avoimista ovista. Sipilä lupasi asuntonsa ja luksuselämän raiskaajille siten, ettei tulijoiden taustoja kukaan tarkista. Toimintaa voidaan suoraan verrata sellaiseen, että kunnissa ryhdyttäisiin palkkamaan erityisesti pedofiileja töihin päiväkoteihin.

Jos minun läheiseni raiskattaisiin tai tapettaisiin Pöpilän kutsumien terroristien toimesta, tietäsin tasan tarkkaan, minkä hinnan Pöpilä joutuisi maksamaa tahallaan aiheuttamistaan kärsimyksistä.

1Äänestä

Siinä teille syy ulkomaalaisvihaan! Miettikää sitä siellä Eduskunnassa!

1Äänestä

No mutta seksuaalirikollisteleehan suomalainenkin...

Äänestä
  • Mutta miksi niitä piti lisää tuoda?

    1Äänestä

  • tiedossaoli kirjoitti:

    Mutta miksi niitä piti lisää tuoda?

    No, ettei se sexirikostelu olisi niiiiiin Impivaaralaista ja junttia..

    1Äänestä

Suomen kansalaisiksi määritellään kaikki maamme kansalaisuuden saanet ulkomaalaistaustaiset henkilöt joten silläkin seikalla on merkitystä kun tilastoidaan rikoksia ja heidän taustojaan. Mutta noiden ulkomaalaisperäisten tekemien raiskausten kasvu on pieni hinta siitä että tänne asumaan ja oleskelemaan saapuneet ei-työperäiset ulkomaalaiset antavat kantasuomalalaisille luvan sekä oikeuden elättää heitä.

1Äänestä

Saatanan vitun perkeleen natsivammanen rasistipaskaläjä!!!

Äänestä
  • Mihinkäs se suvaitsevaisuus nyt hävisi suvakilta ? Että silleen.

    1Äänestä

  • Koville ottaa pikku suvakkinarkkaria kun totuutta tuodaan esille.

    1Äänestä

Tänäänkin saatu lukea lukuisista ulkomaalaistaustaisten raakalaismaisista seksirikoksista. Nuorin uhri 10-vuotias.

1Äänestä
  • Nämä alkavat olla jo jos ei päivittäisiä, niin ainakin viikottaisia uutisia. Edes pohjoisen pikkukaupungissa ei voi enää liikkua turvallisesti.

    Suomi on muutettu peruuttamattomasti. Viimesyksynä, kun tulin kotiin oltuani tienpäällä koko kesän taloyhtiön alaovat oli alettu pitämään lukossa ympäri vuorokauden rapuissa liikkuneiden asiattomien henkilöiden takin. Sama käytäntö on käytössä edelleen. Jos joku tuntematon yrittãã alaovesta sisããn samalla kuin talon asukas avaa alaoven, niin häneltä kysytään, että kenen luo olet menossa. Jos tulija ei sano nimeä, niin sisään ei pääse. Vieraan tunnistaminen on helppoa, koska talossa kaikki tuntevat toisensa.

    Anteeksi. Eksyin vähän aiheesta.

    Äänestä

surullista suomi on pilattu?

1Äänestä

Mitähän sanoo SUURI EGO-KIRJAILIJA TERVO ?? kun lukee näitä tilastoja ????
Valkoinen roskaväki !

1Äänestä
  • Tervaa ja höyheniä tervolle. Että silleen.

    1Äänestä

Onko Matti Rönkä painavin äänenpainoin kertonut tästä uutisesta?

1Äänestä

Ei Matti kertoo kyllä yhdestä "natsista" joka potkaisi heiveröistä "runopoikaa"

Äänestä

Pikainen kertaus:

-Sipilä syyskuussa 2015: Turvapaikanhakijat eivät aiheuta turvallisuusuhkaa

-Ministeri Lasoli elokuussa 2015: "Turvapaikanhakijat ovat tavallisia ihmisiä, jotka ovat tulleet hädän keskeltä. He ovat väkivallan uhreja, EIVÄT SEN TEKIJÖITÄ. He ovat kovia kokeneita, kovista oloista tulleita, ja haluavat rauhaa ja turvaa ja ovat kiitollisia siitä, että Suomessa saa elää turvassa."


Saldo reilun vuodentkaiseta:

- raiskauksia: ulkomaalaisten tekemät seksuaalirikokset nousseet 521 prosenttia,
- henkirikoksia,
- pahoinpitelyjä
- omaisuusrikoksia
- tuhotöitä
- äärimmäisen vaarallisia terroristeja.

Johtopäätös :

- Nämä poliitkot olivat/ovat täysin kykenemättömiä arvioimaan hallitsemattomasta maahanmuutosta aiheutuvaa turvallisuusriskiä joka heidän asemansa huomioiden on täysin kestämätöntä. Aiheutettu vahinko sisäiselle turvalisuudelle on siis ainakin tuottamuksellista ja rangaistavaa.

-Tai sitten nämä poliitikot tiesivät valtavat riskit mutta tietoisesti vaaransivat Suomen sisäisen turvallisuuden ja aiheuttivat suurta vahinkoa Suomelle. Tämä on sikäli merkittävää että silloin toiminta täyttää törkeän maanpetoksen tunnusmerkit.

Äänestä
  • Lisättäköön vielä se että valtiovallan olisi perustulain 22. pykälän mukaan pitänyt varoittaa kansalaisiaan että riski joutua esim. seksuaalisrikoksen uriksi nousee merkittävästi.
    Hallitukkelle tieto kasvaneita riskeistä on varmasti annettu suponkin kautta. joten teko on täysin tahallinen ja harkittu.

    Hallitus näyttää siis rikkovan perustuslakia jopa näin räikeästi

    Perustuslain 22 §: mukaan:

    "..julkisen vallan on turvattava perusoikeuksien toteutuminen. Velvollisuus huolehtia yksilön hengen, terveyden ja turvallisuuden sekä omaisuuden ja ympäristön kannalta oleellisen tiedon antamisesta....... "

    Tässä alkaa olemaan aineksia valtakunnanoikeuteen

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


fakta-on-faktaa kirjoitti:

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/448021-nousua-jopa-521-ulkomaalaisten-tekemat-seksirikokset-kovassa-kasvussa

Miten suvakkivajakkivihervasuri kääntää tämän uutisen päälaelleen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu