Näkyykö omakannasta käynti toisaalla

Pitipähän käydä toisaallakin kokeilemassa löytyykö uusia näkemyksiä,en ollut tyytyväinen.Voisikko käydä niin että lekurit kopioivat omakannasta toistensa mielipiteitä.Jos ruksaan kohdan ei saa luovuttaa tietoja,näkyykö kuitenkin se että on käynyt toisaalla,jolloin voi arvata samasta aiheesta olevan kysymys,sellainen salailuhan voisi synnyttää kostomielialaa.
4156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mahdollisesti käynti näkyy päiväysmerkintänä, mutta käynnin tietoja ei voi lukea jos on rastittanut kieltokohdan.

Äänestä
  • Voi lukea, jos kirjauksen lukeva on samassa organisaatiossa kuin kirjauksen tehnyt eli kaikki perusturvan kirjaukset näkyvät kaikissa perusturvan yksiköissä. Myös perusturvan ajanvarauksessa kaikki asiakirjat luettavissa, jos vain ajanvaraajan sielu ns sietää lukea. (urkinta)
    Myös sairaanhoitopiirin rajat ovat samalla periaatteella ylitettävissä eli rohkealla urkinnalla, jos vain tieto-ohjelmat ovat yhteensopivia.

    Äänestä

Ikäviä, sekoittavia 'näkyvyyksiä' on. Minulla kävin niin, että varasin yksit. lääkärikeskukseen aikaa ja sitten jäinkin jumiin nettiajanvarauksessa, tuli sähellys, heidän ohjelmassa yksi heikko kohta. Peruutin sieltä sitten pois. Mutta kuitenkin seuraavana päivänä saint tekstarin kuin mulla olisi aika sinne. Soitin sitten puhelimella, että ei ole, ja hyvin peruuttivat sen sitten. Tähän asti ok. Mutta varasin samalle päivälle sitten kuitenkin eri liikeyrityksen yksit. lääk.keskuksen vastaanotolta lääkäriajan, senkin netillä. Kaikki ok ja kävin tuon lääkärireissun. Siihen miksi tässä välissä vaihdoin lääkärikeskusryhmittymää on ihan oma juttunsa.

Mutta, kun myöhemmin katsoin kirjauksia kanta.fi:stä, niin siellä näkyy tuo sohellus-ajanvaraukseni tähän ekaan paikkaan. Siinä ei ole siis tekstiosuutta, mutta näkyy kuin olisin käynyt ehkä kuitenkin. Se on väärin ja sekoittavaa, saattaapi epäilyttää sitten varsinaisessa paikassa käymääni lääkäri, että miksi tuollakin olen heilunut asiani kanssa. Siis tarkoitan kanta.fihin tule riviin näkyviin kaikki, missä ole käynyt, julkiset kunnalliset ja yliopistosairaalat, yksityiset lääkärikeskukset. Kaikkien käyntien päiväys ja siis hoitotahon nimi näkyvät. Myös näiden, joihin on ollut vain jossakin toimisto-yhteydessä! Samon näkyy sekin päiväyksineen, kun kerran peruutin terveyskeskuksesta kauan aiemmin varatun lääkäriajan. Siinä ei edes näy, että poitilas peruutti ajan. On vain epämäräisesti, että ollut jossakin yhteydessä, mistä voi tulkita sitten mitä vain. En pidä tästä, tämä ei ole potilaalle ihan kiva, sekoittaa ja jos olisi joistakin ns. kriittisistä lääkkeistäkin kyse, niin aiheuttaa outoutta. - Jälkiämme seurataan kaikista yhteydesotoista terveydenhuoltoon ilman että yhteydenotolla on vielä mitään tekemistä lääketieteen kanssa, edes.

Äänestä
  • Huh, rauhoitu nyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


niksimiksi kirjoitti:

Pitipähän käydä toisaallakin kokeilemassa löytyykö uusia näkemyksiä,en ollut tyytyväinen.Voisikko käydä niin että lekurit kopioivat omakannasta toistensa mielipiteitä.Jos ruksaan kohdan ei saa luovuttaa tietoja,näkyykö kuitenkin se että on käynyt toisaalla,jolloin voi arvata samasta aiheesta olevan kysymys,sellainen salailuhan voisi synnyttää kostomielialaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu