ikisinkku ikuisesti

ikuinensinkku

Olen kolmikymppinen mies ja olen säilynyt ilman mainittavampaa parisuhdetaustaa. Tiedän yhden naisen, jolla on samantyyppinen historia. Näen naista sillointällöin jossain tilaisuuksissa. Miten etenisin asiassa. Onko kolmikymppinen ikisinkku enää kovin haluttava. Minusta hän on tosi hot. Tällä meinaan sitä, että kannattaisiko yrittää vai tuleeko heti pakit? Facebookissa hän on. Onko sopivaa pyytää facebook-kaveriksi. Viimeksi hän katsoi silmiin sylissään siskonsa vauva. Tekisi mieli ottaa naisesta selvää. Jos jollain muulla olisi näin naurettava kirjoitus, niin sanoisin miksi et juttele naisen kanssa ja ota selvää. Tämä on tositarina.

6

536

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Entinensinkku

      No pyydät facessa kaveriksi ja jos ei hyväksy niin selvä peli. Jos hyväksyy niin viestiä ja ehdotat tapaamista.
      Kaikkein typerintä on että kierrät kuin kissa kuumaa puuroa. Silloin toinen ihmettelee että mikä hitto tuota vaivaa. Suoraan mutta ei ahdistelevasti asiaan.

    • rjkdldlldldd

      Taitaa suora toiminta olla parasta. Turhaan mietin, että onko tämä kiinnostunut vai ei. Täytyy ottaa selvää. Toi facebook-juttu on aika hyvä.

      • TotuusSattuu

        Toimintaa vain. Kysymällä et voi menettää mitään mutta kysymättä jättämisellä tosi paljon...

        Aikoinaan itse missasin monta potentiaalista mahdollisuutta kun jänistin aloitteen teossa vaikka toinen antoi kyllä vinkkiä kiinnostuksesta. Onneksi sitten myöhemmin tajusin että aktiivinen on pakko olla jos suhteeseen haluaa.


    • N1234567

      Katso youtubesta videoita "How to get a girl".

    • uiug

      Miten "tosi hotilla" naisella ei muka ole parisuhdetaustaa? Taitaa tarkoittaa että on sitäkin enemmän...

    • ikuinensinkkuiki

      No laita vaikka kaveripyyntö, tai ehkä kohteliaampaa olisi lähettää ensin vaan suoraan viestiä. Kyllä sen siitä naisen vastaustyylistä sitten näkee, kiinnostaako vai ei. Epäilen, että naiset ei kaveripyyntöjä hyväksy, ellei kyse ole jo hyvästä livetutusta.

      Itsellä sama tilanne, paitsi alan olemaan jo neljääkymppiä lähestyvä. Joskus nuorempana yritys oli kova, mutta kun ei onnannut niin ei. Nykyään ehkä olisi paremmin mahiksia, mutten minä tiedä miten naisten kanssa laitetaan homma aluilleen kun sutinataitoineni olen edelleen jossain 15v tasolla. Kaikki naiset joita olen uskaltautunut lähestymään esim. viestein, on lopulta paljastuneet kiinnostumattomiksi. Vaikka nainen vaikuttaisi alkuun 100% kiinnostuneelta, niin silti mulla menee aina jonkin aikaa ennenkuin saan sen itselleni vakuutettua niin että uskallan tehdä jotain. Mutta naiset on siitä armottomia, että siinä on se tietty aikaraja että peliliike pitäisi tehdä, tai tilaisuus on iäksi mennyttä. Naiset ei tykkää kuppaavista miehistä vaan kaiken pitää tapahtua hetikohtanyt, tullut huomattua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      146
      5337
    2. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      102
      5012
    3. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      53
      4315
    4. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      12
      3801
    5. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      54
      3706
    6. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      32
      3634
    7. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      55
      3383
    8. Anna palautetta kaivatullesi.

      Sana on vapaa!
      Ikävä
      194
      2396
    9. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2383
    10. HYRYNSALMEN TORILLE KLO 20.00

      KAIKKI NUORET JA KAIKKI MUUT MYÖS TÄNÄÄN HYRYNSALMEN TORILLE KLO 20.00!!!!!
      Hyrynsalmi
      26
      1259
    Aihe