Luen taas uskovaisen Apollo 15-kuski Jim Irwinin kirjaa "Kuulento". S. 62-63: "Tämä on simulaattori. Emme me tosissamme laskeudu Kuuhun!... Tämä oli meidän kaikkien aikojen onnistunein simulaatiokokeemme."
Toisin sanoen palataan taas siihen, että onko todellisuus simulaatio vai eikö ole. Irwinin mukaan koko homma on pelkkää simulointia.
Kuulennoissa ilmenneet SENSAATIOMAISET hämäryydet
11
258
Vastaukset
...kertoo STT... eikun juutuupi.
Ufokin on tullut seuraamaan simulaatiota ja kuustudiokuvausta.Oletko oikeasti noin yksinkertainen? Jos olet, lienee ihan turha selittää.
- pirputin
Minä jo luulin ettei Kuuhöhliä enää olisi edes olemassa vaan me salaliittoteoreetikot olisimme saavuttaneet murskavoiton.
Hullu täytyy olla jos noihin helvetin Kuussakäynteihin VIELÄKIN uskoo! - etetteed
Nasan tyrkyttämä Kuulento-uskonto on laajalti levinnyt, mutta me tiedämme paremmin ja tunnistamme mahdottomuudet kuten lipun liehumiset ilmakehättömässä tilassa, Armstrongin ensiaskeleen olemattoman kuvaajan kuvatessa jne.
Ettekä edes halua löytää noihin selityksiä, jotta uskonne ei kärsisi? Siksi pelkäätte kovasti esimerkiksi Wikipediaa:
https://en.wikipedia.org/wiki/Moon_landing_conspiracy_theories
- heheheheheeheee
Just joo. Wikipedia. Jees.
Lukekaapa tuo nauramatta jos pystytte:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Ensimmäinen_kuukävely Tässäpä teille työmaata: https://www.flickr.com/photos/projectapolloarchive/albums/
Luulisi noin laajasta aineistosta löytyvän runsaastikin epäilyttävää.
Muuten, heinäkuun 2019 suuret juhlat ensimmäisen kuussakäynnin 50-vuotismuistoksi lähestyvät hiljalleen. Miten te epäilijät aiotte osallistua?- sdfghjkl.gh
Kas kun et kysy miten aiomme viettää joulupukin saapumisjuhlaa v. 2035 tai jeesuskristuksen naulaanastumisen vuosipäivää v. 2099?
sdfghjkl.gh kirjoitti:
Kas kun et kysy miten aiomme viettää joulupukin saapumisjuhlaa v. 2035 tai jeesuskristuksen naulaanastumisen vuosipäivää v. 2099?
Ajattelin lähinnä jotakin vastakampanjaa. Olisihan korkea aika esittää todella vahvoja todisteita huijauksesta. Vielä ei ole valtajulkisuus hievahtanutkaan entisistä asemistaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1365086Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa703510"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1063386Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma482702Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.342346- 1161671
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3591192- 491156
- 49892
PrimeTimen kaikkitietävä yli-ihminen taas superasiallisena
Joku mistään mitään tietämätön antaa täysin vääriä ohjeita ihmisille. Onneksi maailmanhistorian ylivoimaisin yleisnero k59725