Pojalle korvis ?

Korvispoika_12v

Moi! Oon 12v. poika ja haluisin korviksen. Tarkoituksena ois ensin ottaa ihan perus harjoituskorvis, totta kai, ja jälkeen vaihtaa rengaskorvikseksi. Mulla ois jonkin verran kysymyksiä joihin toivon asiallisia vastauksia. :)

1. Onko pojan tyhmää ottaa korvista ?
2. Kumpaan korvaan pojan on järkevää ottaa korviksen ?(en halua molempiin)
3. Sopiiko pojalle rengaskorvakoru tai ylipäätään mikään korvis ?
4. jos teillä on korvakoruja, (siis pojilla) niin minkälaisia ovat ja kummassa korvassa.

Haluan tietää varmasti kumpaan korvaa pojalla yleensä laitetaan korvis, kun olen kuullut, että jos pojalla on jollain tietyllä puolella, niin kutsutaan homoksi.

Ja todella haluan asiallisia vastauksia, kiitos :)

- 12v Poika helsingistä

4

405

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Korvispoika_12v

      Niin ja lisäksi vielä, että kuinka paljon ottaminen sattui, jos teillä siis on korviksia ?

    • AK_K

      Vasen on perinteisesti ollut se korva, ainakin minä tottunut näkmään nimenomaan siellä. 90-luvulla väitettiin, että homoilla on oikeassa. En tiedä, miten nykyään. Oikeasti kai tässä ei ole mitään perää enää nykyään.

      Ja reippaasti vain laittamaan, jos siltä tuntuu eikä harrastukset ole esteenä. Futismatseissa ei saa korua välttämättä käyttää, niin paraneminen voi olla hankalaa. Suosittelisin molempia korvia kerralla yrittäen saada reiät pysyviksi ja sitten voi katsoa, että haluaako pitää rengasta vain vasemmassa vai molemmissa. Jos 12-vuotiaana ottaa ja jatkuvasti pitää, niin myöhemmin voi olla pitkiäkin aikoja ilman koruja ja silti on reiät valmiina.

    • naanna__

      Rohkeasti vaan laittamaan ja vaikkapa molempiin samalla kertaa.

    • 252cole

      Ei se satu, naksahtaa vain, voi tuntua vahan tiukalta ensin, traning studs laitetaan heti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      172
      6606
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      116
      5886
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      5387
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      32
      3505
    5. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      60
      3169
    6. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      25
      2671
    7. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      27
      2462
    8. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      43
      2380
    9. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      13
      2090
    10. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      17
      2034
    Aihe