Olen tutustunut töiden kautta mukavaan ja fiksuun mieheen, jonka kanssa synkkaa hyvin. Olemme molemmat vapaita, ja luulen miehen aavistavan, että olen häneen ihastunut. Miehen tunteista en tiedä, mutta haluaisin ainakin rohkaista häntä, jos hänellä jotakin kiinnostusta mua kohtaan on. Mies on hieman arka ja käsittääkseni ei kauhean kokenut naisten kanssa. Miten rohkaista miestä parhaiten niin, ettei hän pelästy eikä hyvä työkaveruus mene pilalle, jos miestä ei kiinnostakaan lähempi suhde?
aran miehen rohkaisu
8
622
Vastaukset
- eimullamuuta-
Pyydä kahville ja tutustu lähemmin. Ole lähellä ja juttele sille niin kyllä se arkuus siitä häviää.
- mieseialoita
Sano se suoraan ja niinkuin edellä kaffeelle kun aloitteellinen mies saa helposti seksuaali ahdistelu syytteen ja menee työpaikka.
- Tuttutie
Edelliset sen jo kertoi eli vie kahville ole luonteva oma itsesi, hymyile juttelun lomassa, ota kädestä kiinni, sivele miehen kämmen selkää. Siitä se lähtee mikäli lähteäkseen.
- JatkuvaNaitatus
Istu tuolille hajareisin ilman pikkareita ja näytä hyvin ajeltu kiitorata ja kysy tekisikö mieli? Jos on mies niin sanoo no mikä ettei...jos on homo niin sanoo: ei nyt ehdi...pimppi on ainakin minusta kiva paikka mellastaa mutta ei ehkä kaikista...
- Xl12
Naiset voi olla yleensäkin aloitteellisempia miesten suhteen, eli mikäli kiinnostava niin juttusille rohkeasti nykäisemään hihasta, tai napautus olkapäähän, kevyt sipaisu niskaan. Kahdalleni osunut naisia jotka toimineet noin enkä ole pahastunut. Jotkut tapaukset edenneet pidemmälle, osa ei. Aina ei löydy sitä kipinää.
- mgla
Kiitos vastauksista! Kahvilla istutaan melkein päivittäin yhteisten kahvitaukojen merkeissä ja jutellaan työasioiden ohella henkilökohtaisiakin juttuja. Töiden ulkopuolista kahvilla käyntiä en ole vielä ehdottanut. Pari kertaa olen selkää sipaissut/taputtanut "kaverillisesti". Kipinää välillämme selvästi on, mutta mietin vaan, onko miehen arkuus loppujen lopuksi este jutun etenemiselle vai se, että ollaan työkavereita.
- Tahvo52
Kaveria saattaa vaivata se että olete työkavereita ja siksi voisi olla hyvä että ehdotat jotain joka tapahtuu työajan ulkopuolella. Helppo homma sinänsä, kysyt onko hänellä jotain erikoista jonain tiettynä iltana ja pyydät sitten kahville, leffaan tai mitä nyt sitten keksitkin.
Minäkin olen sitä mieltä että hyvä vaan jos nainen on aloitteellinen, ei tarvitse enää mennä vanhan kaavan mukaan että mies pyytää....rohkeasti vaan tartut toimeen. - Kipinöi
Kysyt ensin että "onko sinulla jo tälle illalle seuraa" ja jos ei ole niin sitten pyydät hänet kotiisi. Ja sen jälkeen kun olette keskustelleet hetken niin kysyt hänen mielipidettään siitä tunteeko hän "kyhmyn" rinnassasi. Pyydät koittamaan ja vertaamaan toiseen. Ohjaat hänen kätensä puserosi alle.
Jos ei siitä lähde niin ei välitä naisista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1602812Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105- 1121978
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li371564Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3701421- 871061