seurustelisitko nörtin miehen kanssa?

n28hki

Olen alkanut tapailla nörttimäistä mutta kuitenkin ihan söpöä it-alalla työskentelevää miestä, luonteeltaan ja vähän ulkonäöltäänkin hänestä tulee mieleen frendien ross: hän on hauska ja sydämellinen tyyppi mutta välillä innostuu liikaa kertomaan nörttimäisiä juttuja :'D ensimmäinen tyttöystävä ja sänkykumppani hänellä oli vasta 24 vuotiaana nyt hän on vähän päälle 30v.

Oletteko koskaan seurustelleet tai seurustelisitko nörtin kanssa? Miten suhde sujui? Hieman arveluttaa kun mies on täysin erilainen kuin kukaan existäni tosin siihen on syyt miksi kaikki niistä on exiä 😁

4

382

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tegs

      nörtillä on sydän paikallaan... nappaa äkkiä omaksi jos vielä söpökin on :)

    • ketä-kiinnostaa

      Olen 37-vuotias ja täytyy sanoa, että en oikein tiedä mitä se nörtti edes tarkoittaa. Sellaista sanaa ei minun nuoruudessani käytetty, se on enemmänkin teinien kieltä.

    • NörttiNörtimpi

      Olen ehkä jäävi vastaamaan tähän koska olen itse nörtti. Mutta vaimo ui aikoinaan kainaloon ja vieläkin se tuossa on. Talous on vakaa, ajoneuvot eivät reistaa, rahaa on tileillä ja oma talokin on. Koskaan ei ole ollut lainaa.

      Sanoisin että nörtit osaavat matematiikkaa. Siksi perustalous on kunnossa. Mutta jos nainen haluaa jotain erikoista esim. seksielämän puolella, sen hän joutuu nörtlle kertomaan. Ei opettamaan vaan kertomaan. Nörtit ovat elämänsä opiskelleet bittejä ja logiikoita, siinä ei ole jäänyt aikaa tuntosarvein kehittelyyn naisten oikuista.

      Sanoisin että elämä nörtin kanssa on ihan OK. Itse reiluna 50:nä saan kuunnella koko ajan miten onnettomiin liittoihin ajautuneet naiset toistelevat:"Olis silloin pitänyt napata sut" tai "kaikki hyvät miehet on jo menneet".

      Usein käy niin että nuorena mennään lujaa sen laumanjohtaja-uroksen kanssa. Tehdään lapset, otettaan velkaa ja sitten putoaa pohja elämältä pois. Turvallisempi ja vakaampi arki luo kuitenkin paremmat oltavat lapsiperheille.

      Ja sitten se koko elämän salaisuus: Hyvä elämä koostuu 90%:sti hyvästä arjesta!!!

      Eli, älkää tehkö elämästänne kiireistä. Eläkää niin että hymyilette toisillenne joka päivä. Älkää olko väsyneitä. Halailkaa ja kuunnelkaa toistene toiveita. Ja elätte onnellisina koko elämänne.

      Unohtakaa isot autot, moottoripyörät, lomamatkat, kesämökit, juhlat ja bileet, extreme harrastukset. Ne kaikki orjuuttavat teitä ja tekevät elämästänne surkeaa.

    • Liianerilainen

      En seurustelisi. Olisi niin erilainen ihminen kuin minä ja tykkään että mies on enemmän samanluontoinen kanssani kuin erilainen. Mutta mitä sä kyselet tääl että huolisko muut. Jos susta tuntuu hyvältä niin ota se mies!:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2196
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      104
      1634
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      82
      1318
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1293
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1236
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      60
      1068
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      60
      1044
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1017
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      942
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      814
    Aihe