Moi
Aloitin duloxetine lääkkeen käytön noin 5 viikkoa sitten, nyt tuntuu että hiukset ovat harventuneet entisestään. Kaljuuntumaan päin olen ollut muutenkin mutta tilanne on pysynyt samana aika kauan. Nyt kumminkin olen havainnut hiusten alkavan harventua entisestään ja mietinkin että voisiko masennuslääkitys olla tähän syypää?
Aloitin duloxetine lääkkeen käytön noin 5 viikkoa sitten, nyt tuntuu että hiukset ovat harventuneet entisestään. Kaljuuntumaan päin olen ollut muutenkin mutta tilanne on pysynyt samana aika kauan. Nyt kumminkin olen havainnut hiusten alkavan harventua entisestään ja mietinkin että voisiko masennuslääkitys olla tähän syypää?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mitä paketissa lukee?
http://www.mielipalvelut.fi/artikkelit/vaiettu-kansantauti-eli-masennuslaakeriippuvuus/
Moni masennuslääke aiheuttaa hiustenlähtöä. Yleisellä tasolla otan kantaa hiustenlähtöön: jos olet mies finasteridi voisi auttaa asian kanssa, sikäli kun apua koet tarvitsevasi.
Noo kaljuuntuminen on pikku juttu tänäpäivänä. Moni mies ajelee päänsä kaljuks kokonaan kun tukka alkaa harveta. Muutamille naisille on tärkeetä, että miehellä on vielä kaljuuntumaton tukka, mutta harvalla kuusi kymppisellä miehellä on enää tänäpäivänä tukka kokonaan kaljuuntumaton..