Ylen käyttämä Natokolumnisti Janne Riiheläinen pelkää USAN uutta presidenttiä,D.Trumpia.Hän pelkää että Nato instituutio lahoaa käsiin ja Suomen asema suhteessa venäjään palaa normaaliksi naapurisuhteeksi.Hänelle on käsittämätöntä että USA ja Venäjä sopivat ristiriitansa.Joensuulainen Riiheläinen tahtoisi agressioiden Venäjää vastaan jatkuvan maailmanlaajuisesti.Riiheläisen paskapuheet Trumpista on käännetty englannin kielelle ja lähetetty Trumpin leiriin!
Janne Riiheläinen pelkää Trumpia
NatoSotiaHalutaan
3140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olisiko Riiheläisestä miestä tulla vastaan Trumpia kun tämä tekee joskus Suomen vierailun?Epäilen.
Paskanpuhujia riittää suomessa.Samaan kastiin Aaltolan ja Chaplin-Pasternakin kanssa.
Lueskelin noita Janne Riiheläisen kolumneja ja kommentteja pidemmältä ajalta, kyllä nuo voi Trumpille kääntää luettavksi, ei niissä mitään sellaista ole.
https://fmashiri.wordpress.com/tag/janne-riihelainen/
Tavallista fiksummalta ja järkevämmältä tyypiltähän tuo Riiheläinen vaikuttaa ja totta tuntuu rohkeasti puhuvan. (Toki tuollainen totuudenpuhuja, joitakin tahoja ärsyttää.)