PalstaDepistä Ilmassa?.. ;P

Mitä mieltä olet tällä hetkellä Palstan "Tilasta"?

Aika hiljaista meno näyttää tällä hetkellä olevan, mistä johtuu teidän kohdalla?

Seuraavatko jotkut palstalaiset sivusta hiljaa palstaa pitäen enemmän tai vähemmän "radiohiljaisuutta" ja/tai kirjoittelevat "trollivaaran" takia aina välillä jotain "puskista".. Vai onko moni vähentänyt/vähentämässä palstailua syystä tai toisesta?

Uusia keskustelijoita palsta ei taida "houkuttaa" senkään vertaa keskusteluihin ja palstailuun, kuin ehkä hetkeksi.. Monenkin syyn takia, mutta käykö jotkut jo aikaisemmin palstailun aloittaneet kurkkaamassa palstalla ja kun huomaavat, että meno on "hijaista" tai lähes pelkkää "trollailua", niin ei näe järkeä kirjoitella tai keskustella oikein mitään?.. ;P

Itse en ole tainnut vielä kunnolla jäsentää asiaa täysin omalta kohdaltani, mutta nuo asiat vaikuttavat ainakin itseeni ja sitten muutamat muutkin.. ;P

9

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teknopervo

      Itse olen täällä vain haukuttavana, koska olen vähän pervo.

      (Reps)

      😬

      • setätäti

        Oot semmonen Vertti-setä.


      • No joo.. Sulla ei ole tuollaista Depistä havaittavissa.. ;D


    • No ihan just nyt kun vilkaisin, niin ei normaalia huonompi.

      • Noh, voi olla, että kuvittelen vain sitten.. Ja musta Vain Tuntuu siltä.. ;D


      • NuuskaMuikkune kirjoitti:

        Noh, voi olla, että kuvittelen vain sitten.. Ja musta Vain Tuntuu siltä.. ;D

        Jossain kohtaa oli aika pikistä, nyt näyttää siltä että alkais taas huumori voittamaan. Tai sitten mua vaan naurattaa tänään hiukan huonompikin läppä. Aamuhölkkä viiden jälkeen ennen töihin lähtöä teki hyvää.


      • pillujen-asiantuntija
        LinerT.2 kirjoitti:

        Jossain kohtaa oli aika pikistä, nyt näyttää siltä että alkais taas huumori voittamaan. Tai sitten mua vaan naurattaa tänään hiukan huonompikin läppä. Aamuhölkkä viiden jälkeen ennen töihin lähtöä teki hyvää.

        Sohitko itseäsi dildolla lenkin jälkeen?


      • pillujen-asiantuntija kirjoitti:

        Sohitko itseäsi dildolla lenkin jälkeen?

        Ajattelitko saavasi musta harrastuskaverin? Väärä ketju, tuossa oli runkkareille omansa.


    • Käyn välillä vilkuilemassa, josko joku olisi avannut "sen oikean" ketjun... :D En itse ainakaan nyt keksi erityisempiä avauksia, toivon että joku muu keksisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      69
      2372
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      251
      2367
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1558
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      41
      1395
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1357
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1329
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1230
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1019
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      999
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe