http://www.iltalehti.fi/tosielamaa/201701170110118_ir.shtml
Suhteessa. Kumpi on määrännyt tahdin sinä vai kumppanisi?
Suhteessa. Kumpi on määrännyt tahdin sinä vai kumppanisi?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tossun alla ovat vain naiset
Nuo kommentit tulee siitä kun monet naiset tekee lapsia vajaaälyisille jännämiehille. Ei niistä ole ottamaan vastuuta tai osallistumaan, kapasiteetti ei riitä kuin piereskelyyn kun ei osata edes lapsen vaunuja kasata:
"Tulimme kotia, eikä mies osannut edes maitoa lämmittää vauvalle. Pilasi maidon kun sai sotkettua joukkoon vesihauteen veden. Ja kaikki vain koska ei ollut aiemmin halunnut/jaksanut opetella vesihauteen käyttöä.
Sairaalassa odotimme yli tunnin vaatteet päällä, kun mies ei saanut kaukaloa irti telakasta (tämänkin olin opettanut, mutta ei kiinnostanut), joku vieras mies oli lopulta tullut auttamaan miestäni. Rattaita ei osaa tänä päivänäkään kasata, koska se nyt on liian vaikeaa.
Mutta se lapsesta.
Entä muu kodinhoito ja ne "miesten työt"? Ei, meillä ei mies niitä tee. Minä laitan lamput kattoon, tyhjennän viemärit, pidän pihan kunnossa, liike vaihtaa renkaat autoihin"