AUTTAKAA!!

Ollaan vaimon kanssa oltu yhdessä vuosia ja naimisissakin jo aikakaudet.No, luulin että tällaista tapahtuu vain "Kauniissa ja Rohkeissa", mutta työpaikalle tuli uusi viehättävän näköinen nuorikko ja sen kanssa ollaan tultu hyvinkin toimeen. Ollaan flirttailtu puolin ja toisin. Nyt tuntuu että olen ihastunut häneen. Eikä siinä vielä kaikki,vaimoni kanssa tullaan hyvin toimeen ja hän tietää ihastuksestani...Jopa vitsailee siitä-- Siis suhteemme on melkolailla avoin -- Tunteeni nyt tässä eniten krakaa, sillä rakastan vaimoa, mutta silti ajattelen toista.

Kysymykseni kuuluu: Saako naapurin tontille rakentaa ja jos ei, niin kuinka paljon?
Kysyy nimim.Turhaanko sokkelin valoin.
51128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

rakastat vaimoasi LOPETA se pelleily nyt!Tuosta ei hyvä seuraa..

Äänestä

Kusipää tai hoidon tarpeessa.Voiiivoii mitääämäteeen.Bimbo.

Äänestä

meillä oli ihan vastaava tilanne ja miehen kanssa juteltiin asiasta ja mies alkoi jopa etsiä uutta työtä. No asiat sitten lähti vierimään kuin lumipallo ja nuorikko alkoi flirtata myös toisen (myös perheellisen) miehen kanssa töissä. Sittenpä alkoi kilpailu kumpi saa naisen ja mieheni, siis exmies nykyään, voitti kisan.
15 vuotta, kolme lasta, yhteinen omaisuus (talo, auto, vene...) ei ollut enää mitään tuon nuorikon rinnalla. Rakkaus vei ja omaisuus jakoon, sai viedäkin jos yhteinen menneisyys ei paina mitään pikkupimun rinnalla.
Itkien mies lähti, niin vaikeaa se oli ,mutta nuorikon veto oli liian kova.
Nyt ei tapaa lapsiaan kuin pari-kolme kertaa vuodessa (nuorikko ei jaksa...) ja koko elämä pitää kasata alusta, siis minunkin.
Kysymys sinulle; onko se sen arvoista, kannattaako se kun arki tulee uudessakin suhteessa vääjäämättä vastaan, haluatko todella
alkaa taas "alusta"?
Mieti sitä ja tee päätös vasta sitten, älä kuuntele pelkästään sydäntä (tai himoa) vaan mieti myös järjellä.
Ei se vaimosi pettämistä anna anteeksi, vitsailee
vaan kun luottaa sinuun, ei usko sinun oikeasti menevän niin pitkälle, en uskonut minäkään.

Äänestä

tiedät itsekin vastauksen, et vaan halua tiedostaa ongelmia. Suotta kaivat verta nenästäs. Ota heti ero tai sitten jätä muut ja keskity vaimoos. Kukaan ei voi antaa sulle lupaa "ihan vähän vaan paneskella muita". Itket vielä jos muuta luulet.

Äänestä

Onpahan vähän samanlainen ongelma ollut alla, tai vastaantyylinen. Kyllähän se on ihana kun joku muukin huomioi mutta pitää muistaa että rakastaminen ja rakastuminen ovat kaksi eri asiaa. Ja vuosien saatossa oma rakkaus kumppiniaan kohtaan kasvaa. Tosin tulee niitä hetkiä jolloin haluaa muutakin ja kenties joku sinua, niin silloin juuri pitää alkaa tekemään parhaansa että keskittyy omaan vaimoonsa. Kyllä se vaan kummasti vaimokin alkaa sinua huomioida enemmän kun keskität energiasi häneen etkä muihin pimuihin. Lopeta pelleily ennenkuin on myöhäistä. Tulet katumaan tai ainakin särkemään oikeasti tärkeän henkilön sydämen jos jatkat !

PS. Naapurin tontti on tehty suoalueelle...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miestä mäessä kirjoitti:

Ollaan vaimon kanssa oltu yhdessä vuosia ja naimisissakin jo aikakaudet.No, luulin että tällaista tapahtuu vain "Kauniissa ja Rohkeissa", mutta työpaikalle tuli uusi viehättävän näköinen nuorikko ja sen kanssa ollaan tultu hyvinkin toimeen. Ollaan flirttailtu puolin ja toisin. Nyt tuntuu että olen ihastunut häneen. Eikä siinä vielä kaikki,vaimoni kanssa tullaan hyvin toimeen ja hän tietää ihastuksestani...Jopa vitsailee siitä-- Siis suhteemme on melkolailla avoin -- Tunteeni nyt tässä eniten krakaa, sillä rakastan vaimoa, mutta silti ajattelen toista.

Kysymykseni kuuluu: Saako naapurin tontille rakentaa ja jos ei, niin kuinka paljon?
Kysyy nimim.Turhaanko sokkelin valoin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu