Miten saisin ex-avopuolison tajuamaan

Thimbe55

etten halua olla sen kanssa enää tekemisissä? Oltiin yli 20 vuotta yhdessä ja pari lastakin on mut onneks jo aika isoja. Liitto oli monella tavalla paska sillä eksä on narsistihullu ja nyt sen vasta tajuan ja tulin loukatuksi ja väheksytyksi enkä halua olla entisen akan kanssa enää tekemisissä. Akka ei kuitenkaan usko vaan lähettää viestiä ja sähköpostia millon mistäkin asiasta ja riitelee kaikesta ja yrittää seota mun asioihin ja manipuloi nuorinta lasta ja varmaan mustamaalaa joka käänteessä. Ei kiinosta se hullu enää millin vertaa. Se vinkui monta vuotta että oottaa sitä kun lapset on isoja ja sitten häipyy niin nyt ei se olekaan hyvä eikä akka tajua ollenkaan että kun on erottu, niin sitten on erottu. Ei sillon enää olla tekemisissä ja soitella ja viestitellä. Lasten takia ei tarvii olla yhteydessä kun nuorinkin jo sen verran vanha että itsenäisesti osaa hoitaa asumisensa, mutta eipä sekään halua äitinsä kanssa edes olla, kun akka on niin hullu eikä ole koskaan oikeastaan varmaan edes pitänyt omista lapsistaan. Aika kusetettu olo on kyllä mutta eipä kuseta akka enää.

9

574

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mekkk

      Vaihda puhelin numero saliseksi niin helpottaa.

    • Teeniinkuntahdot

      Typeryskö olet laita estot päälle puhelimesta, SP osoite vaihda. Onko sun ihan pakko olla saatavilla? Anna brebeid numero jota voit käyttää kun itse haluat. Hieman kekseliäisyyttä mies! Alistut tahalleen ei sun tarvi selittää enään tekemisiäsi sille.

    • faktahommaaa

      yllättävän moni nainen on sosiopaatti ja sellaisten kanssa on mahdoton tulla toimeen oli eksä tai nyksä

    • Roksi

      Aikamoinen räyhääjä ja kuumakalle olet itsekin tekstistäsi päätellen.

    • eienääkiinnosta

      Samat sanat, mikä tekee niin tyhmäks et itse ensin lähtee parisuhteesta ja käy muita kokeilemassa, sitten luulee et saa palata ystäväksi vaikka.

    • Roikkujiariittää

      Mitä se roikkuu sinussa vielä? Taidat itse sitä haluta. Niin kuule ukkonikin nauttii kun kakkonen roikkuu. Kiinni jäi ja vannoo sen olevan vain hyvä ystävä ja ei nai sitä enää. No miksi se sitten roikkuu edelleen? Mies taitaa käydä naimassa sitä edelleen. Mutta ole huoleti annoin luvan sille. Käykööt rauhassa patjan tykönä ja oli se roikkuminen sitten mitä tahansa.

    • itteesätäynnäovat

      Ei ole kaikki kotona jos änkee itseensä eron jälkeen, loppu mikä loppu, pitäs tajuta viimeinkin. Pitää ainakin kysyä, haluaako tavata jos haluaa tavat ex se on ihan eri juttu, mutta ei narsistisesti jäädä roikkumaan.

    • Tyypillisiä narsistin piirteitä. Ei voi kestää sitä, että et ole enää hänen kontrollissaan.

      • Itse odotan aikaa, että lapset ovat niin isoja, että voin lopullisesti lopettaa kommunikoinnin exän kanssa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      259
      10952
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      128
      6942
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      95
      5613
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      33
      4928
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      52
      4211
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      3759
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3474
    8. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3422
    9. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      22
      2898
    10. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      58
      2670
    Aihe