2000-luvun naiset kuolevat nuorempina

Vaikka lääketiede kehittyykin kehittymistään tuskin se pystyy korjaamaan holtittoman elämän vaikutuksia:

https://www.seiska.fi/Hotnow/Tee-tama-radikaali-muutos-seksielamaasi-ja-saatat-elaa-pidempaan/1118389

Kiltin & kunnollisen miehen kannattaa välttää juoksunsa juosseita vauhtinaisia, ne kun joutuisi varmaan sitten hautaamaankin jo siinä vaiheessa kun itse vielä on virkeässä ja hyvässä kunnossa, elämänsä kevättä elämässä.
383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Naisten välttely ja sinkkuelämä vie miehiä ennenaikaiseen hautaan. Naiset pärjää itsekseen pitkäikäisiksi.

Äänestä

Sairaudet ja taudit ovat tasa-arvoisia. Ne eivät valitse kohteiksi pelkästään miehiä, vaikka feministit niin vaativatkin.

Äänestä

Ööhh??.. ;P

"Eunukit elivät todella pitkään
Aiemmissa tutkimuksissa on osoitettu, että satoja vuosia sitten eunukit elivät jopa 19 vuotta muita saman yhteiskuntaluokan miehiä pidempään. Tutkijoiden mukaan mieshormoni testosteroni saattaa alentaa elinajanodotetta, mikä puolestaan osaltaan selittää, miksi naiset tapaavat elää miehiä pidempään.

Näin ollen selibaatista saattaisikin olla hyötyä erityisesti miehille."

Ihme MuTu Sontaa Taas.. ;D

Ensinnäkin Eunukkien pienemmät TestoTasot johtui siitä, että niillä ei ollut Kiveksiä.. Sillä ei ole mitään tekemistä sen kanssa, että jos miehellä on kivekset, niin hänellä Testot Muka olisi Pienemmät, jos/kun hän ei harrasta seksiä ja/tai ItseTyydytystä.. ;P

Jotkut jopa väittää PäinVastaista.. Mutta MuTua sekin on.. ;P

http://www.mtv.fi/lifestyle/hyvinvointi/artikkeli/miten-siemensyoksy-vaikuttaa-laakari-arvioi-vaitteet-pidattyvaisyyden-hyodyista-urheilijoille-ja-muillekin/4755812

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Harmaaritari kirjoitti:

Vaikka lääketiede kehittyykin kehittymistään tuskin se pystyy korjaamaan holtittoman elämän vaikutuksia:

https://www.seiska.fi/Hotnow/Tee-tama-radikaali-muutos-seksielamaasi-ja-saatat-elaa-pidempaan/1118389

Kiltin & kunnollisen miehen kannattaa välttää juoksunsa juosseita vauhtinaisia, ne kun joutuisi varmaan sitten hautaamaankin jo siinä vaiheessa kun itse vielä on virkeässä ja hyvässä kunnossa, elämänsä kevättä elämässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu