Etiikan-työ - seksuaaliset vähemmistöt

Hei!
Teen etiikan-työtä seksuaalivähemmistöistä ja pitäisi ottaa selville huomiseen mennessä että mitä mieltä eri uskonnot ovat asiasta? kiitos jos joku viitsii vastata! :)
1170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

negatiivisesti, kuten islam ja kristinuskokin. Ovat kaikki suvaitsemattomia uskontoja jo lähtökohdiltaan (siis juuriltaan), myös seksuaaalisia vähemmistöjä kohtaan kuten kaikkia muitakin kohtaan, jotka eivät sovi heidän piripintaan. Jotkut yksittäiset uskovat saattavat poiketa mielipiteiltään massasta, mutta perussääntö on siis tuo, joten lopputyösi on nopeasti kirjoitettu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Sintti_ kirjoitti:

Hei!
Teen etiikan-työtä seksuaalivähemmistöistä ja pitäisi ottaa selville huomiseen mennessä että mitä mieltä eri uskonnot ovat asiasta? kiitos jos joku viitsii vastata! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu