lävistin nännin kotona

eli haluun kysyy miten kerron mun vanhemmille yms ku oon 13v poika ja lävistin siis itse yksin neulalla miten te muut ootte kertonu vanhemmillenne? onko normaalia että se vuotaa verta vähän väliä?

1

354

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lävistys1991

      Tollanen ois kannattanut tehdä ammattilaisella (siis jos olisit saanut lupaa...) koska siinä on voinut joku halvaantua tai ainakin tulehtua kun itse tekee. Reikiä tehdessä myös aina jätetään reijän teon jälkeen siihen jokin koru kiinni ettei se umpeutuisi uudelleen (jätitkö esim sen hakaneulan siihen?) Jos et niin se voi siks valua, mutta toisaalta epäilen et se voi olla hiukan tulehtunut koska tuskin teit reikää desindioidulla hakasella tai mitään joten bakteerit on aika varmasti ärsyttänyt ihoa. Toiseksi sitä ei sais räplätä kovin moneen päivään ettei se haava repeis koko ajan auki. Voi olla kuule et joudut kertomaan äidilles jos se ei parane et pääset lääkäriin

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      39
      10563
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      126
      10122
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      21
      7921
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6324
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4892
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      55
      4717
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      117
      4056
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      124
      3413
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3127
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      221
      3060
    Aihe