eli haluun kysyy miten kerron mun vanhemmille yms ku oon 13v poika ja lävistin siis itse yksin neulalla miten te muut ootte kertonu vanhemmillenne? onko normaalia että se vuotaa verta vähän väliä?
lävistin nännin kotona
1
363
Vastaukset
- lävistys1991
Tollanen ois kannattanut tehdä ammattilaisella (siis jos olisit saanut lupaa...) koska siinä on voinut joku halvaantua tai ainakin tulehtua kun itse tekee. Reikiä tehdessä myös aina jätetään reijän teon jälkeen siihen jokin koru kiinni ettei se umpeutuisi uudelleen (jätitkö esim sen hakaneulan siihen?) Jos et niin se voi siks valua, mutta toisaalta epäilen et se voi olla hiukan tulehtunut koska tuskin teit reikää desindioidulla hakasella tai mitään joten bakteerit on aika varmasti ärsyttänyt ihoa. Toiseksi sitä ei sais räplätä kovin moneen päivään ettei se haava repeis koko ajan auki. Voi olla kuule et joudut kertomaan äidilles jos se ei parane et pääset lääkäriin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1686629Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1053126Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1031851Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am531617- 161357
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111300"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?341287Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m131196- 611174
Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751133