Pennut kasvattavat lapsia!

kokemusjaauktoriteetti

Paikallis lehdessämme oli julkaistu kaikki kunnassamme 2016 syntyneet vauvat. Olin aivan järkyttynyt kun melkein kaikkien vanhemmat olivat alle 30 vuotiaita ja monilla jopa alla 25, että mihin tämä maailma on oikein menossa. Ei ole ihme jos niistä tulee huumeen käyttäjiä rikollisia ja ties mitä raiskaajia, kun kesken kasvuiset kakarat hankkivat lapsia! Itse kun synnyin niin äitini oli 45 ja isäni 50, joten itse olen saanut nuhteettoman ja vastuuntuntoisen kasvatuksen. Itselläni oli aina tarkat rajat ja kotiintulo ajat sekä tiedän myös mitä on vanhempain kunnioitus. Ties mikä kriminaali kunta tästäkin on tulossa kun täysin kykenemättömät vanhemmat kasvattavat lapsia.

2

227

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kääkkä67

      Niinhän se ennen vanhaan meni, kakskakkosella oli jo useampia lapsia. Silloin ei 20-30-väliä käytetty bilettämiseen ja muuhun vastaavaan, vaan tehtiin töitä ja hankittiin perhe. Neljävitosena saattoi sitten panostaa lastenlasten hoitoon.

      Tosin nythän nitä töitä ei ole...

    • Ettäsellaista

      Eipä tuo kasvatus nyt niin hyvää sulla ole näköjään ollut, kun pitää itkeä muiden lastentekoiästä. Moni 20 vuotias on varmasti kasvattanut paremman lapsen kuin sinä olet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2260
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      70
      882
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      862
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      548
      781
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      697
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      660
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe