SPR:n Pakolaisten haalaus sanktioitetaan
Tony_Halme_For_Ever
13201
4Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
nämä järjestöt osallistuvat avoimesti laittomuuksiin?
Asiaan olisi todella syytä puuttua, tullaan millä tahansa kiuluilla Libyasta valomerkkejä antavien alusten ulottuville ja kuskataan eurooppaan.
Mitä se on ellei vastuutonta toimintaa. Takaisin ne pitäisi kuskata rantaan mistä lähtivätkin.
Juu sitä minäki oon ihmetelly?! :/
Enneku oltii vielä itsenäisii, ni jos tost itärajan yli joku kalppi ja se saatii kii, ni ei sitä tänne otettu vaa kiikutettii takas rajan yli!?
ööö!?
Niin kumpihan pelastais ihmishenkiä enemmän?
Se et saatais toi laiton lähinnä ihmissalakuljettajia ja muita rikollisia rikastuttava Välimeren-yli-ralli loppumaan! ( 5000 kuollutta vähemmän joka vuosi)
Vai et jatketaan tota hölmöilyä ja nää mitkälie paremmat ihmiset saa ehkä jonku parisataa pelastettua joka vuos? :) (edelleen toi 5000 kuollutta joka vuos!)
Afrikan väestö kasvaa 25 miljoonalla henkilöllä vuosittain. Se on noin viisi kertaa Suomen väkiluku.
Suvakin yksinkertaisilla aivoilla ei pysty ymmärtämään, että pakolaisvirta on haitaksi kaikille ja koko maapallon hyvinvoinnille.
Suvakki kuvittelee parantavansa maailman tuhoamalla Suomen.
ihmissalakuljetukseen osallistuminen on laitonta on naurettavaa yrittää naamioida sitä auttamiseksi?
Joo mut eipä kukaan Jahangiriäkään siitä syytteeseen laittanu!? :/
Estää pakolaisten tulo https://www.youtube.com/watch?v=uTYkcnJdDio
No, tottahan tuo on:
http://www.hs.fi/politiikka/art-2000005059913.html
"”On merkkejä, että Libyan rannikkoa lähellä operoivat kansalaisjärjestöt jo pelkällä läsnäolollaan houkuttelevat ihmisiä lähtemään merelle. Järjestöt jopa yllyttävät ihmisiä olemaan tekemättä yhteistyötä italialaisten viranomaisten kanssa, jolloin heitä ei rekisteröidä mihinkään järjestelmään”, Halla-aho sanoo HS:lle.
”On hyvin vakava ongelma, että Välimerellä toimii tällainen meritaksipalvelu, joka tuo tuhansittain ihmisiä Eurooppaan, sen sijaan että heidät palautettaisiin takaisin lähtösatamiin”, Halla-aho lisää.
Halla-ahon mukaan Libyassa odottaa tällä hetkellä 300 000 ihmistä merelle pääsyä.
”Ja lisää tulee Saharan eteläpuolisesta Afrikasta koko ajan, koska se on nyt helpompaa ja halvempaa kuin koskaan aikaisemmin.”"
Rangaista pitää, tuohan vastaa mainontaa ja markkinointia, mutta kun sitä tekevät vapaaehtoijärjestöt joilla on tulot muuta kautta, eivät peri maksua. Vapaaehtoisjärjestöillä ei käsittääkseni ole mitään laillista oikeutta lähteä kuskaamaan johonkin maahan pysyvästi asumaan pyrkiviä ihmisiä. Aina voidaan selitää "hätä", "avustus" tms. mutta se on myös pakko alkaa syynäämään kunnolla. Ei hädässä oleva pääse noin pitkälle. Kävelkää itse syömättä ja juomattaa puoli päivää niin tajuatte, ettei pitkiä matkoja hädässä pääse liikkumaan.
Onneks Jussi tulee pistää noi mamut ja niiden haalaaja-hyysärit vielä ahtaalle! On vielä sentään jotain valoa synkän tunnelin päässä. Ei kannata menettää toivoaan!
Ihan vitun ihmeellistä valtion varojen hassausta SPR:ltä! Ja SDP:läisiähän nää on suurinosa kyseisessä instanssissa. Kytkyjä Kokkarivuokranantajiin ja Sipilän yrittäjälapsiin.
Kyl on kansantaloudellisesti sitten tuottosaa bisnestä...
Muistakaahan duunarit minkä takia joka aamu ennen sarastusta töihin heräätte!
http://kiwi27.leiki.com/focus/mwidget?lpage&rid=seiska.fi/Viihdeuutiset/SPRn-outo-vuokrasotku-25-miljoonaa-euroa-tyhjasta-hallista-nain-sita-perustellaan/1103709&cid=keskustelu.suomi24.fi/t/14695634/sprn-pakolaisten-haalaus-sanktioitetaan&tabindex=0§ion=suomi24&wname=aller2&referer=http://keskustelu.suomi24.fi/t/14695634/sprn-pakolaisten-haalaus-sanktioitetaan&crv=_ga=1.232363615.1931865618.1475780244