SoTe etenee vauhdilla

6101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä on niin hölmöläisten hommaa että varjele , itsekin 15v sairaana työllistänyt lääkäreitä että varmaan tullut niin kalliiksi ettei kukaan uskoisikaan , kaikki ihan kelan syystä kun ei 4 lääkärin työkyvyttömyyshakemukset riitä ,töissä terveys mennyt, töihin tuskin palaan koskaan mutta kalliiksi tulee yhteiskunnalle kun ramppaaminen monessa paikassa jatkunee vielä vuosia ilman tuloksia ,ja joku vielä ihmettelee tuota kulupuolta,huhhuh,hölmöläisten hommaa !

Äänestä
  • Samoin täällä. Kalliiksi on ''hoitoni'' tulleet veronmaksajille ja minulle itselleni. Monta turhaa käyntiä terveydenhuollossa vuodesta toiseen, laihoin tuloksin.

    Äänestä

  • Myös vuosia ja vuosia kuljettu lääkärien vast.otoilla. Kovin laihoin tuloksin. Vain pillereitä ja pillereitä tuloksena!

    Äänestä

  • Kun oikein hoidetaan, niin pillereitä ja pillereitä siinä tarvitaan!

    Äänestä

> Kansainväliset sijoittajat ostavat yhtiöitä miljoonilla, koska tietävät jo saavansa miljardeja.....

Mitä parannuksia ja etuja on POTILAILLE luvassa, joiden kuviteltiin olevan tämän SoTen tärkein uudistus?

Äänestä

Saakohan Eksote vakuutusyhtiöiltä rahaa, kun luovuttaa asiakkaidensa terveystietoja. Ilmeisesti pankki ei lain mukaan saa kaikkia vero- ym terveystietoja ja sitä varten on kai se vakuutusyhtiö - puoli. Vakuutusyhtiön on jo lain mukaan saatava sinusta aivan kaikki tieto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SoTesta kirjoitti:

SoTe rintamalla on tapahtunut nopeaa edistymistä!

http://www.paivanlehti.fi/hallitus-jyrasi-virkamiehet-terveysjatit-jakavat-keskenaan-miljardien-sote-markkinat/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu