Kysymys Paksuniska-Makelle

hmmmmmmm

Mitä noi tatuoidut kiinalaiset kirjaimet tarkoittaa suomeksi?

5

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ne tarkoittaa tappajaa. Näin ainakin luulisin kun Googletettiin asia itse Bicky Royal miehen kanssa, joka ton leiman hakkasi mun päähän.

      https://www.google.fi/search?q=killer in chinese&biw=1364&bih=601&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwji7pLvy-HRAhWNOSwKHbcvATsQ_AUIBigB&dpr=1

      Vuonna 2013 joku urpo alkoi valittamaan jotain grillijonossa ja mä tönäisin sen maahan niin että sen kallo halkesi ja luunsirut repivät aivot niin että jätkä kuoli. Sain muuten pillua sen leskeltä ennen kuin jouduin linnaan. Niin ja eihän Suomessa nyt jostain kuolemantuottamuksesta joudu 3½ vuotta lusimaan, mulla oli niihin aikoihin tutkinnan alla myös eräs kamajuttu ja niistä tuli sitten yhteensä se 3 ja puoli vuotta.

    • sarajevo2

      Hyvä että olet parantanut tapasi ja teet nykyään rehellisiä töitä.

      Pitäähän sen Indyformula-harrastuksen budjetti jostain repiä ja Jyystaksihan on ilmeisen hyväpalkkainen työpaikka :)

      • Joo JyystaXi maksaa tällaisesta yläluokkaisesta taksikuskin työstä sen 14e/h plus lisät päälle :)))))))))))))) Ja kun huomioidaan vielä nämä meidän joustavat maksutavat niin kyllähän se kuukauden kokonaisansio on ihan kiva :)


      • bicky_royal kirjoitti:

        Joo JyystaXi maksaa tällaisesta yläluokkaisesta taksikuskin työstä sen 14e/h plus lisät päälle :)))))))))))))) Ja kun huomioidaan vielä nämä meidän joustavat maksutavat niin kyllähän se kuukauden kokonaisansio on ihan kiva :)

        Täytyy sanoa, että ihan hyvät palkat sitten teidän kuskeilla. Että kyllähän sitä tolla palkalla on oikein hyvin varaa asua 60 neliön kaksiossa esim. Varissuolla, Laustella tai Halisissa:)))))))))))))))))))))))))))))

        Muistan kun joitakin kertoja tapahtunut näitä eritäin ikäviä tapauksia, joissa taksikuski on joutunut ryöstetyksi tai tapetuksi:( Mutta ehkä niitä JyysTaxin kuskeja ei aleta kovin helposti uhkailemaan:))))))))))))))))))))))))))


    • Joo muistan kun näin Maken Varissuolla ennen hänen linnaan joutumista, sitten häntä ei enää aikoihin siellä näkynytkään, kun oli posee joutunut. Mutta hyvä juttu tosiaan, että Makella on nyt ihan rehellisiä töitä siellä JyysTaxin ratissa:)))))))))))))))))))))))))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      27
      19647
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      76
      6640
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      28
      6296
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      99
      6075
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      43
      5929
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      101
      5821
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      63
      5235
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      45
      4950
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      60
      4290
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      50
      3900
    Aihe