http://www.ksml.fi/ulkomaat/HS-Aalto-yliopiston-tohtorikoulutettavien-Yhdysvaltain-matka-peruuntui-maahantulokiellon-vuoksi/920426?pwbi=aa3e63317d7794119eb245eadfc267ae
Eikö tuo ole tarkoitettu Suomalaisille? Kuka maksaa?
Eikö tuo ole tarkoitettu Suomalaisille? Kuka maksaa?
Vastaukset 23
Vanhimmat
Etkö ole ollut tietonen että suomalaiset koulut sun muut ovat aina olleet avoimia kaikille ja sen kulut maksaa veronmaksajat.
Siihenkin pitäisi jotain järkeä saada. Amiksissa taitaa olla jo lukukausimaksuja.
Syksyllä aloittaville ei EU ja ETA kansalaisille tulee lukuvuosimaksut englanninkielisissä linjoissa, näyttää olevan AMKssa n. 8000....9000€ per lukuvuosi, karsinee vapaamatkustajia.
Ihan turhaa itkeskelyä jälleen, hölmöintä tässä on että suomi ja Aalto yliopisto ovat päästäneet terroristikandidaatit maahan.
Onneksi jenkeissä ollaan fiksumpia eikä päästetä potentiaalisia terroristeja maahan.
Lentokin muuttui heti paljon turvallisemmaksi matkustajille kun iranilaisia ei päästetä koneeseen.
Olisi kyllä viisaampaa antaa kaikki opiskelupaikat kantasuomalaisille.
No autoilijat maksaa kun niiltä voi pakkolunastaa kaikkeen rahat.
Kohta myös veneilijät ja moottoripyöräilijät pääsevät maksamaan.
Miksi Suomalaisia Princetonissa ?
Kun ne maksaa itse.
Sisään vain hyväksytyn pääsykokeen kautta, ei ohi jonojen ilman pääsykoetta koska kiintiöt.
Osaako nuo jo lukea?
Osaa ne jo koraanin ulkoa!
onneksi Trump lopettaa ton saatanan Musujen perseen nuolemisen.
Noita Aaltolaisia vituttaa kun Usa Pamppu komentaa,.
Olenkin ihmetellyt sen kielen väriä....
Suomalaiset olisivat voineet matkustaa ilman noita muslimeita.
Ei taida olla hyvää mainosta suomelle, kun USA saa tietää suomalaisten kustantavan iranilaisten opiskeluja.
Ahaa.. Onkos nää niitä kaarnalaivan suunnittelija aaltolaisia..? Ummarran..
Suomi kuuluu kaikille!
Suo i täyttää 100-vuotta
Unissas!
Illat Pietarista!
Tosiaan eivät riitä rahat suomalaisten koulutukseen, koska kirjoittavat isolla alkukirjaimella kansalaisuudet, väärin.
Tässä ihan ilmaiseksi:
suomalainen on Suomesta ja puhuu suomea
iranilainen Iranista puhuu... hm, farsia?
aaltolainen Aalto-yliopistosta
end of lecture
End of lecture tulisi aloittaa isolla kirjaimella koska se aloittaa lauseen! :)
Ja jos et käytä luetteloissa luettelomerkkiä edessä niin lauseet tulee päättää pisteellä. Muuten ilman.
Ja koska olisi pitänyt käyttää pistettä, niin suomalainen sana olisi pitänyt aloittaa lauseen ensimmäisenä sanana isolla kirjaimella. Muuten pienellä.
Samoin nuo kolme muutakin lauseen aloittavaa sanaa.
Todellakin loppuu iranilaisten ja muiden terroristien hyysääminen syksyllä, kun niille tulee lukukausimaksut maksettaviksi. Vihreet hyysärit jää monttu auki.
Mihinkähän nuokin oppinsa kohdentavat valmistuttuuaan.