http://www.voice.fi/ilmiot/nuoren-naisen-ottama-vatsakuva-nousi-otsikoihin-olen-kummassakin-kuvassa-yhta-arvokas-138365?utm_source=ampparit&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
Onko 160cm mies ja 190cm mies myös yhtä arvokkaita?
Niin tekopyhää
8
289
Vastaukset
Mies on samanarvoinen sekä varakkaana uraohjuksena että persaukisena työttömänä.
- 160sm.arvoa
Onko arvo riippuvainen naisten suosiosta?
Aikamoinen kontrasti tosiaan noissa kuvissa. Ja samalla hyvä varoitus siitä miten muotoilevien sukkahousujen kanssa voipi käydä, eli kun jokin koko ajan tukee vyötäröä ulkoa päin, niin ne omat korsettilihakset surkastuu lopulta kokonaan.
Jos minä saisin päättää, niin tuo kuva menisi jokaisen sukkahousupaketin kylkeen varoitukseksi, ja myös toinen kuva joka esittelee sitä tekokuidun takia pölykuivaa säärten ihoa…- Kiltti-ja-kunnollinen
Hahah mitä paskaa. Nainen ei kelpuuttaisi kokematonta rumaa miestä. Naiset ei edes katsoisi päin meihin ja me emme ole minkään arvoisia naisten mielestä. Jos mies tekisi vastaavan kuvan niin naiset haukkuisi rumaksi oitis.
Kyllä ottaisin ihan pitemmän kuin itse olisin mutta ei vähemmän arvokkaampaa tee koen itseni miehekkääksi, jos olen pidempi ja silloin pitää ymmärtää haluan miehen jonka kainoloo piiloutua kuin mies, joka pitäisi minua panssarina.
Ukkoseni kanssa oli se on ongelma suhteen alussa n.10 senttiä pidempi tuli sellainen miehekäs olo kun painon 58kg ja se 57kg.
Mutta kyllä minä totuin.
Mutta en minä sen sylissä istu, se istuu minun😂 vaikka säikyttää minua nostelemalla.- 121212121212
Tämä on hassu trendi.
Naiset haluavat todistella ettei ihmisen arvoa määritä ulkonäkö, eikä pariutuminen ole mitään pörssipeliä jossa ihmisiä arvioidaan kuin autoja.
Samanaikaisesti nämä naiset toimivat tismalleen kuin autokaupassa, ostaen ulkonäöllään niin näyttävän ja tehokkaan mieauton kuin mahdollista.
Milly on teknisesti oikeassa, kuvissa kun on sama nainen. Mutta jos kyse ei olisi kuvakikkailusta vaan siitä että vatsa on kasvanut, hän olisi väärässä. Eli onko nyt niin että naiset sinkkuina joutuu olemaan aina niin kuin siinä vasemman puolen kuvassa ja sitten kun pääsevät suhteeseen tapahtuu oikeanpuolimmainen kuva?
- parisuhdemies-
Nainen ei ole lihavana yhtä arvokas kun hoikkana. Tuossa kuvissa nyt ei eroa paljon ole mutta jos nainen lihoo 15 kiloa niin ei se ole yhtä arvokas saalis kun oli hoikkana. Alkaa parisuhde rakoilee ja seksi vähenemään kun nainen lihoo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1117255Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista625199- 954864
- 524015
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee493966- 2203854
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san283558- 413183
- 522799
- 412367