Arhinmäki taas oikeassa, nyt Soinista.

Arhinmäki halusi selvittää, onko totta, että Soini ravaa Yhdysvalloissa omilla asioillaan ja maksattaa matkat veronmaksajille? Ja tottahan se. Soinin tihentyvät rukoilumatkat USA:han ovat virkamatkoja, joiden kulut maksaa kansa. Ja päivärahat päälle.

Olisi kiva kun saisi huippupalkkaisen työn ja voisi jättää työtehtävät hoitamatta, kun ryhtysi esim. surffamaan. Voisi kiertää ympäri maailmaa kansan piikkiin ja laskuttaa päivärahat päälle. Ei onnistu muualla, eikä muilta, kuin umpimädän maan umpimädöiltä johajilta.
18269
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

taysin seonnut aamukahveistaan,toimii kuin tays kaheli ja nyt huhtasaaren kanssa lentoon. irvokasta toimintaa suoraan perseesta.

2Äänestä

Arhinmäen pitäisi olla hiljaa. Mies oli Sothin talviolympialaisissa verovaroin kantokännissä.
Kun Halonen matkusteli yksityiskoneella Afrikkaan afrikkalaisia ystäviään tapaamaan matkan maksoivat veronmaksajille satojatuhansia euroja. Arhinmäki oli tällöikin ilmeisesti kännissä, koska ei paheksunut matkoja.

2Äänestä
  • No selittihän se Arhis asiaa sillä oli " Paha Uniapnea " ja paskat housussa.
    Että silleen.

    1Äänestä

  • Eipä sinua liialla järjellä ole siunattu. Arhinmäellä oli viran puolesta velvollisuus osallistua suuriin urheilutapahtumiin. Se, että vapaa-aikana naukkaili, ei tarkoita sitä, eikö matka ollut perusteltu, ja etteikö tehtäviä olisi hoidettu.

    Soini matkustaa erittäin paljon työtehtävien vuoksi, mikä on OK. Mutta kun hän ravaa jatkuvasti USA:ssa yksityistilaisuuksissa, joita työtehtävien hoitaminen ei edellytä, on kyse matkoista joiden kulut pitäisi maksaa jonkun muun kuin veronmaksajien.

    Äänestä

  • Soini-kuppaa-kansaa kirjoitti:

    Eipä sinua liialla järjellä ole siunattu. Arhinmäellä oli viran puolesta velvollisuus osallistua suuriin urheilutapahtumiin. Se, että vapaa-aikana naukkaili, ei tarkoita sitä, eikö matka ollut perusteltu, ja etteikö tehtäviä olisi hoidettu.

    Soini matkustaa erittäin paljon työtehtävien vuoksi, mikä on OK. Mutta kun hän ravaa jatkuvasti USA:ssa yksityistilaisuuksissa, joita työtehtävien hoitaminen ei edellytä, on kyse matkoista joiden kulut pitäisi maksaa jonkun muun kuin veronmaksajien.

    Sun järkes on perseessä ! Soini osallistuu kongressin kutsumana. Matka ei ole mikään yksityinen, sen on Arhinmäkikin tiennyt jo joulukuussa.

    Äänestä

Saahan Soini käydä verorahoja tuhlaamassa ko muutki o käynyt, Suvaitkaa vääryydet, jos niitä on joku muukin joskus tehnyt.

2Äänestä

Soinin matkustaa Yhdysvaltain kongressin kutsumana.

Arhinmäellä alkoi turpa väpättämään kun ei saanut osallistua matkalle sateenkaarilippujen ja pumpattavan barbaran kanssa.

2Äänestä

arhiksen venäjän reissu on vielä niin elävästi kansan muistissa että kannattais olla seuraavat 10v. ihan hiljaa eikä arvostella muita?

2Äänestä

Arhinmäki voi painua venäjälle, sieltä saa halpaa viinaa, sitten kun vintti pimenee niin velivenäläinen kantaa kyllä hotellin sänkyyn juopon,,,,

1Äänestä

Arhinmäki ei ole koskaan oikeassa, Suomen naurattavin pelle,,,

2Äänestä

juu soini on menossa tekemään bisnestä jenkkien ja suomen välille eikä ryyppäämään kuten tuossa asemassa kuuluukin tehdä?

2Äänestä
  • Bisnestä hyvinkin. Soini saa Caymansaarten tilille miljoonia kun auttaa Naton asetehtaita huijaaman suomalaisilta miljardeja ylihintaisten hävittäjien kautta. Pöljä kansa kuvittelee, etteivät vierailut liity asehankintoihin ja korruption, kun Suomi on uusimassa hävittäjiä ja Soini kutsutaan jatkuvasti teetä ryystämään.

    Äänestä

Arhinmäki oli ministerinä edellishallituksessa lupas tulla köyhien leipäjonoon tutustumis käynille jossa Hursti jakoi ruoka kasseja, kuinka olakkaan ei tullut iski kuulema pieni flunssa, Arhinmäki ei aja köyhien asijoita muuta kuin puheissaan,,, jätkä ei muuta kuin jauhaa paskaa,,,

1Äänestä

harhanmäki pitäisi haastaa oikeuteen vastaamaan vihapuheistaan meitä veronmaksajia, eli siis hänenkin ja kaltaistensa elättäjiä kohtaan.

1Äänestä

Arhinmäki oli ainoa joka Carunan kohtalosta päättämässä oleista vastusti yksityistämistä. Kuten tässäkin ketjussa on huomattu, ei kansa halua että valtio säästäisi turhien menojen karsimisessa, tai että se saisi tuloja. ...Ei ihme, että Suomen konkurssi häämöttää.

Äänestä

Siellä on isommat ateriat, eihän noin isomies muuten tule toimeen jos ei käy säännöllisesti tankaamassa siellä

Äänestä

Kauheaa!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Soini-ON-sutki kirjoitti:

Arhinmäki halusi selvittää, onko totta, että Soini ravaa Yhdysvalloissa omilla asioillaan ja maksattaa matkat veronmaksajille? Ja tottahan se. Soinin tihentyvät rukoilumatkat USA:han ovat virkamatkoja, joiden kulut maksaa kansa. Ja päivärahat päälle.

Olisi kiva kun saisi huippupalkkaisen työn ja voisi jättää työtehtävät hoitamatta, kun ryhtysi esim. surffamaan. Voisi kiertää ympäri maailmaa kansan piikkiin ja laskuttaa päivärahat päälle. Ei onnistu muualla, eikä muilta, kuin umpimädän maan umpimädöiltä johajilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu