Hyvä autovakuutus

Kerropa se

Nyt pitäisi saada uuteen koslaan hinta-laatusuhteeltaan hyvä autovakuutus, kaskoineen. Mikä firma antaa vastinetta rahalle? Käytännön kokemuksia?

Ps. Ymmärrän kyllä ironian sanojen "vakuutusyhtiö", "hyvä hinta-laatusuhde", "vastinetta rahoille" jne. välillä, mutta yrittäkää silti keksiä jotain positiivista ilman kyynisyyttä, kiitos.

4

1097

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tässä
      • juuri

        auttanut, mutta kiitosta vaan.


    • ole hyvä

      Älä maksa autoa kokonaan vaikka sinulla olisi siihen varaakin vaan ota ainakin osa rahoituksesta autoliikkeestä. Silloin siihen on pakko ottaa myös kasko mutta ne autoliikkeestä saatavat kaskot on bonusoikeudettomia ja silti ihan eri hintaisia kuin mitä yksityisasiakas saa vakuutusyhtiöltä

    • Nimetön

      oli opel astra caravan 1,6 -95 ja If:stä olisin saanut noin 100 € halvemmalla vakuutuksen kuin pohjolasta.. Aikoinaan myös Kadetin osakasko oli ent Sammossa 120 mk ja Lännen Lähivakuutusyhdistyksessä 200 mk.. Muista en osaa sanoa.. Saattaa riippua automerkistä, asuinpaikasta ja moottorin koosta..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      3091
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3067
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2417
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      2016
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1893
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1759
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1606
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      82
      1360
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1280
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1110
    Aihe