Arabimaisssa syntyvyys putosi 47% 20 vuodessa

Missä ovat siis nämä persut jotka lietsovat hysteriaa siitä että pian muslimit ovat enemmistönä? Jos viitsitte vilkaista noita kansainvälisiä tilastoja niin näette että jo melkoisella osalla muslimimaista alkaa hedelmällisyyslukemat lähestyä länsimaiden lukemia. Saudi-Arabiassakin pudotus on ollut 30 vuodessa lähes 65%.
17208
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Nuoret miehet ovat lähteneet kumiveneilemään.

Äänestä

Valetta !

Äänestä

Ei jäänyt siittäjiä. Tulijat lisäävät suomen syntyvyyttä.

Äänestä
  • Tunisia, Algeria, Iran, moni entisen Neuvostoliiton valtioista....oleellisempaa on havaita että ollaan tultu 5-6 lukemista sukupolvessa lukemiin 2-2.7.

    Äänestä

  • Tumputa neiti tumputa...

    Äänestä

  • tyutyuty kirjoitti:

    Tunisia, Algeria, Iran, moni entisen Neuvostoliiton valtioista....oleellisempaa on havaita että ollaan tultu 5-6 lukemista sukupolvessa lukemiin 2-2.7.

    Oleellisempaa on havaita, että levität valheellista tietoa. Lähi-Idän väestökehitys on kaksinkertainen n. 40 vuoden kuluessa ja sen voi vielä tarkistaa.

    Äänestä

  • demaripersetvalehtelee kirjoitti:

    Oleellisempaa on havaita, että levität valheellista tietoa. Lähi-Idän väestökehitys on kaksinkertainen n. 40 vuoden kuluessa ja sen voi vielä tarkistaa.

    Aloittaja puhuu totta ja on täysin oikeassa!
    Yrittäkää idioottipersut tajuta että syntyvyys ja väestönkasvu on kaksi eri asiaa. Syntyvyys on laskenut islaminuskoisissa maissa valtavan paljon ja nopeasti! Väestö tottakai silti kasvaa, koska ihmiset elävät entistä vanhemmiksi.

    Äänestä

Nehän mahtuvatkin sitten sinne kotimaahansa.

Äänestä

YK on julkaissut uuden raporttinsa maailman väestönkasvusta. Uusien tietojen mukaan maapallon väestönkasvu on odotettua nopeampaa, mutta se keskittyy tiettyihin maihin.

Maapallolla elää tällä hetkellä 7,3 miljardia ihmistä. Väestömäärän ennustetaan kasvavan vuoteen 2030 mennessä 8,5 miljardiin, vuosisadan puoliväliin mennessä 9,7 miljardiin ja vuosisadan loppuun mennessä 11,2 miljardiin ihmiseen.

Varsinkin eräissä Afrikan maissa nopeana jatkuva väestönkasvu yllätti tutkijat. Afrikan väestön ennustetaan nelinkertaistuvan vuosisadan loppuun mennessä 4,4 miljardiin ihmiseen. Tämä on 200 miljoonaa ihmistä enemmän kuin edellisessä, kaksi vuotta sitten julkaistussa raportissa ennustettiin.

Maailman väestön ennustetaankin keskittyvän jatkossa uudella tavalla. Intian väestöluvun ennustetaan kasvavan Kiinaa suuremmaksi vuonna 2022.

Vuosisadan puoliväliin mennessä Nigerian arvioidaan ohittavan Yhdysvallat maailman kolmanneksi väkirikkaimpana maana.

Samaan aikaan yhdeksän maan ennustetaan muodostavan puolet koko maailman väestönkasvusta. Nuo maat ovat Intia, Nigeria, Pakistan, Kongo, Etiopia, Tansania, Yhdysvallat, Indonesia ja Ghana.

Väestönkasvu köyhissä maissa muodostaa erityisen haasteen köyhyyden ja eriarvoisuuden, samoin kuin nälän ja aliravitsemuksen vähentämiselle, YK toteaa.

Äänestä

Miten syntyvyys siellä voi lisääntyä, kun ovat jo kymmeniä vuosia taivaltaneet muualle synnyttämään. Kuka osaisi laskea miten paljon vuosien aikana esim. Eurooppaan on väkeä pakkaantunut ilmaisille aterioille.

Äänestä
  • Niitä on vasta tullut sieltä muutama miljoona, mutta jos Iranin väkilukua pelkästään katsoo niin se hieman yli 80 miljoonaa. Väkiluku on tuplaantunut 40 vuoden aikana vaikka sota Irakin kanssa vei osan.

    Sieltä ei niin vain lähdetä, koska päästäkseen maasta ulos siihen tarvitaan EXIT-viisumi ja tulli tarkistaa rahavarat. Jopa pyhiinvaellukselle lähtevät tarkistetaan perusteellisesti. Epävirallisia reittejä käyttäen voit joutua maksamaan mafialle suuria summia, eikä takaisin paluusta ole takeita.

    Kolme vaimoa tekee enemmän perillisiä kuin yksi, että otappa se huomioon laskuissasi.

    Äänestä

Nehän tulevat sankoin joukoin synnyttämään Euroopan maihin, eivät muslimit mihinkään katoa eikä vähene,höpöpuheita.

Äänestä
  • Aivan - juuri tuo on se pointti, että mitä ne samaiset kuuepäkumalan palvojat tekevät TÄÄLLÄ länsimaissa. Tuskin kukaan Iranin islamisoinnista on puhunut.

    Äänestä

Nyt ollaan eri alueella kuin Arabimaissa. Sen aloittaja unohtaa kernaasti. Nyt ollaan länsimaissa. Täällä heidän määrä räjähdysmäisesti lisääntyy.

Äänestä

Nyt aloittaja lue tämä seuraava. Mitäs me Arabimaista? Meitä kiinnostaa meidän oma maa sekä maanosa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Stieglitz kirjoitti:

Missä ovat siis nämä persut jotka lietsovat hysteriaa siitä että pian muslimit ovat enemmistönä? Jos viitsitte vilkaista noita kansainvälisiä tilastoja niin näette että jo melkoisella osalla muslimimaista alkaa hedelmällisyyslukemat lähestyä länsimaiden lukemia. Saudi-Arabiassakin pudotus on ollut 30 vuodessa lähes 65%.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu