äänesi ei mene "Harakoille". !
Äänestä PerusSuomalaisia niin.......
PidäHuoltaSuomesta
29273
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Eipä noita harakoita eikä ruisrääkkiä olekkaan kuin Demari puolueessa , jonne ei järkevän ihmisen ääni milloinkaan mene.
Ääni teekutsuliikkeelle jonka kieli maistuu välillä amerikkaliselle palskalle, ja välillä teelle.
Ne on niitä kokoomuksen porukoita. Pysy erossa niistä. !
SDP on kuin lintuhäkki, siellä on sekaisin niin Kiurut kuin Harakatkin.
SDP on kuin lintuhäkki, siellä ovat sekaisin kiuru, harakka, urpiainen, sotka, hanhi, telkkä, tiira, teeri, naakka, punatulkku, kettu, sorsa, alli, haahka, peippo ja undulaatti.
Tawva = Punakettu, salanimi: Firefox.
Mutta missä on Brysselin Broileri?
Urpiainen
https://fi.wikipedia.org/wiki/Urpiainen
Punakettu
"Alien-koodi": https://fi.wikipedia.org/wiki/Mozilla_Firefox#/media/File:Mozilla_Firefox_logo_2013.svg
Nyt sää unohit sen pingviinin (se vaappuja) ja korppikotkan (jääteenmäki)!
Rinteestä kuuluu femakkojen ääni, sortuu vaalien jäkeen.
"Äänestä PerusSuomalaisia niin.......
äänesi ei mene "Harakoille". !"
Uusi slogan on hyvinkin osuva ja naseva. Melkein kuin S. Niinistön "Kannata työväen puoluetta". Tai "tuolla saa tänään ilmai seksii!"
Onko Persut äijäfeministi-puolue?
Toki kannatamme naisten, miesten, ja niiden kaikkien muidenkin sukupuolten (kuis pitkällä ollaan muuten jo laskelmissa? onko jo tuhat uutta sukupuolta keksitty?), tasa-arvoa!
Jokaisella naisella tulee olla täysin tasavertaiset mahdollisuudet kokkailla keittiössä sillä aikaa kun miehet yhtä tasa-arvoisesti dokaa ja riitelee keskenään! ... juu niin ja noi loput sukupuolet taas saa sit samoin tasa-arvosesti touhuilla ihan keskenään ihan mitä nyt yleensä sit touhuilevatkin keskenään, mut jossain muualla!
Perussuomalaiset! - se tasa-arvoisempi vaihtoehto!
Niinkö siinä sitten hänelle kävi, hän on nyt viher-persu! Olen matikassa niin huono ettei jaksa laskea.
Pois etuoikeudet akoilta, samat velvollisuudet kuin miehillekin.
Äänestä Perus SS-suomalaisia, niin tuet teekutsuliikettä ja amerikkalaistunutta rusekakielistä kansallissosoialismia, missä lujinkaan takki ei kestä kuni viikon, kun jo menee puhki jatkuvasta kääntelystä.
Onko hyvät tilat laittaa ruokaa teekutsuille.
Onko rönkä lintu? Mikä lintu?
Lumenluonti Röngän pojat.
persut+oli+ja+meni.+syy:+jatkuva+kaikessa+takinkaantö+100%.+
nakemiin.
Demarit ovat populisteja nykyään.
Kyllä suomalaiset taitaa viisastua lopultakin äänestämään PerusSuomalaisia. Kun seuraa mediaa, niin aika perussuomalaisittain moni on alkanut ajattelemaan. Demonien EU-uskovaisuus taitaa lopultakin katkaista kamelinselän, ja nousu hiipuu gallupeissa.
Emme usko persuihin joten se siitä.
Äänestä SDP tai vihreitä niin saat lisää mamuja elätettäväksi ja vauhtia suomen islamisoitumiseen.
Vielä ne persut kummittelee joillakin,,,, kyllä se siitä helpottaa ajan kanssa.
Vasemisto ja vihreät puoltavat maahanmuuttoa koska he toivovat saavansa näistä mamuista aikanaan kannattajiaan ja saavatkin.
Kyllä se JYTKY saa jälleen vihervasemmiston populistit lysähtämään vaalivalvojaisissa.
.
Se on jo monta kertaan nähty, eivätkä usko vieläkään.
Älkää äänestäkö vasemman puolen viherpunaa, se on varma ääni lisääntyvälle maahanmuutolle ja suurmoskeijalle. SDP on suurin suurmoskeijan tukija ja kannattaja, on siellä myöskin RKP kieli ruskeana.
EI PUTINISTEJA VALTAAN....Äänestä PerusSuomalaisia. !
MV=PS=Putin
Kovasti on Harakat innoissaan keppejä kantelemassa pesilleen.
.
Ei harakoilla ole mielessä vaalit, vaan Pi**u.