Miksi en kelvannut?

Pelimies74

Olen teoriassa...paperilla ritari valkoisella ratsulla. En juo, polta käytä mitään päihteitä. Käyn töissä säännöllisesti. Vapaa-ajalla valmennan nuoria jääkiekossa sekä muutenkin urheilussa.
Olen myös itsekin hyvässä kunnossa. Laskettelu, kuntosali, uinti. Silti järjestän aina aikaa mahdolliselle kumppanille. Otan mielestäni aina treffeillä naisen huomioon...miksi nyt kun jo kirjoitteluvaiheessa rakastuin tähän uskomattoman hurmaavaan naiseen, hän kääntyi kotioveltani!?
Olimme sopineet siis ensitreffit kotiini ja olin kokannut italialaisittain monimutkaisen ja viimeisenpäälle romanttisen aterian.
Kun hän saapui kadulle taksilla...käveli ovelleni ja soitti kelloa! Ryntäsin ovelle melkein nelinkontin munasiltaan ja kysyin: haittaako että perseessäni on matoja!?

Miksi hän juoksi pois elämästäni?

4

394

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vituiksmänsuperman

      No en ymmärrä, en. Ois kannattanut ehdottaa romanttista pilkkireissua, sinä tarjoot syötit.

    • Yäk

      Sairas provo!

    • wefvwev

      naisista ei ota selvää prkl

    • älährysh

      Väärä tapa esittää asia. Olisit mennyt ovelle ja sanonut, että mulla on myös lemmikkieläimiä. Haluatko nähdä ne?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      69
      1893
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1209
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      140
      999
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      19
      927
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      84
      674
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      104
      651
    7. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      642
    8. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      638
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      52
      584
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      57
      557
    Aihe