Syntyi miehenä, mutta määritteli itsensä naiseksi ja passitettiin kärsimään murhatuomiotaan naistenvankilaan, mutta miten sitten kävikään. Tässä taas yksi esimerkki nykymaailman mielettömyydestä.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201702072200066725_ul.shtml
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201702072200066725_ul.shtml
Vastaukset 18
Vanhimmat
Siis tähänkö kukaan ei osannut sanoa mitään? Miten siis on palstan tietävät, jos joku kokee itsensä naiseksi, vaikka ulkonaisesti näyttää mieheltä, pitääkö hänet vankilatapauksessa sijoittaa miesten vai naisten osastolle??
Sinä, josnäytät naiselta, voisi laittaa sinne. Miten typerä provo ArtoTTT!
Miksi ihmeessä näin ää-ret-tö-män harvinaisista tapauksista pitäisi edes keskustella? Eikö muka ole mitään tärkeämpää?
Voisimme jutskata vaikkapa siitä, miksi sotia on nykyään vähemmän kuin koskaan historiassa. Se ei vain taida olla Patmoksen kannattama aihe...
Sydämen kyllyydestä suu puhuu, ja se ei ArtoTTT:lla todellakaan ole evankeliumi ja sen julistaminen. Kehovan uskovana ja Jumalan suuressa Rakkaudessa veljellisesti: Siivoa Arto TTT suutasi!
Vastatkaa kysymykseen, mille osastolle transsukupuoliset tmv. on sijoitettava vankilatapauksessa, miesten vai naisten osastolle. Ettekö te omasta mielestänne tiedä aiheesta lähes kaiken, joten vastatkaapa nyt yksinkertaiseen kysymykseen.
Voit työntää kysymyksesi hanuriisi ja odottaa että Luoja sen sieltä aamusella ulos hoitelee.
Miten olisi Italian malliin oma transsukupuolisille tarkoitettu selliosasto?
Eli yhteiskunnalle lisää kuluja ja transsukupuolisille oma osasto???
Eikös vankiloista yleensä ole lähinnä kuluja yhteiskunnalle?
Spn-laeista tulee suuret kulut. Perheiden ja sukujen sisäiset ongelmat otetaan koko Suomen ongelmiksi. Ihmisten ongelmat seksihalujensa kanssa otetaan osaksi lainsäädäntöä. Spn-lakimuutokset ovat turhia. Tässä käy samalla tavalla kuin kävi pyöräilykypärälaille.
Kaikilla suomalaisilla on samanlainen oikeus sovittuihin yhteiskunnan tukiin.
Tosin en ymmärrä, mitä erityisiä taloudellisia tai muitakaan ongelmia spn-avioliitosta yhteiskunnalle tulee.
No eikö tässä ainakin tullut selväksi että ainakin transporukalle pitää olla omat vessat ja pukuhuoneet yms. siinä onkin rakentamista kun kaikkiin julkisiin tiloihin tällaiset lisätään?
Luultavasti käy niin, että uudisrakentamisessa ja remontoinneissa esim. vessat tulevat sukupuolineutraaleiksi yksittäisvessoiksi. Näin kävi esim. minun julkisen puolen työpaikkani remontissa. Samalla kaikki vessat myös muutettiin invavessoiksi. Käy siis kaikille.
Kuolemantuomio. Armahdetaan. Sakotetaan.
Kaksoiskansalainen=BI-kansalainen.
Saako nainen parempaa palkkaa jos määrittelee itsensä mieheksi?
Muslimimies on ensisijaisti vastuussa perheen elatuksesta. Kaikki keinot on sallittuja, että kaikille vaimoille ja lapsille riittää ruokaa.
Myös spn-lakien hyväksikäyttö on sallittu. Eduskunta, herätys Aitoon Avioliittoon.
Ihmiset haluavat palata vanhaan, koska maailmaa muutetaan mielettömäksi.
Kyllä. Neljä säätyä riittää ihan hyvin säätämään lakeja. Presidentin voi valita suoraan Jumala.