Helsingin Sanomat: Arvostetun lontoolaisen Chatham House -ajatuspajan kysely kymmenessä EU-maassa kertoo, että eurooppalaiset ovat Donald Trumpin linjoilla.
Enemmistä ei enää halua maahanmuuttoa muslimimaista.
Keskimäärin 55 prosenttia EU-kansalaisista haluaa lopettaa maahanmuuton muslimimaista. Viidennes on eri mieltä, ja 25 prosentilla ei ole selkeää kantaa.
http://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005078491.html
Enemmistä ei enää halua maahanmuuttoa muslimimaista.
Keskimäärin 55 prosenttia EU-kansalaisista haluaa lopettaa maahanmuuton muslimimaista. Viidennes on eri mieltä, ja 25 prosentilla ei ole selkeää kantaa.
http://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005078491.html
Vastaukset 9
Vanhimmat
No tätä on toitettu jo vuositolkulla. EU vaan mamuttaa pakonomaisesti vaikka kansa vastustaa. Mitä reagoi Eu vastustukseen? Matuttaa lisää ja kieltää kansaa arvostelemasta lainsäädännön avulla. Miten reagoi kansa? Se haluaa eroon EU.sta mutta valtaapitävät eivät halua luopua vallasta.
Tuo+25%+jolla+muka+ei+ole+kantaa+niin+varmasti+on+mutta+eivät+viitti+sanoa+sitä+ääneen+kun+sitten+leimataan+heti+rasistiksi+tuon+20%+eu+kansalaisten+toimesta.
Juuri tämän takia pakkosiedätystä tarvitaan ja muslimeja on otettava entistä enemmän julistamaan monikulttuurista riemua Eurooppaan: että saadaan rasismi tuhottua. Mitä enemmän loistavia muslimeja Euroopassa, sen hankalammaksi käy rasismin harjoittaminen ja sen helpompi on saada rasistit syytteeseen fasismista.
Joo,kukas muslimeja sitten elättää kun kansa on "viharikoksista" vankilassa.
Osuit just asian ytimeen " Kuka elättää ". Että silleen.
"ei enää halua"
Hoh, hyvin on tidotussuunniteltu tuokin eli annetaan kuva aivan kuin joskus olisi halunnut...
Todellisuudessahan tuo vastustus on ollut päällä koko ajan, mutta suvakkihuoramedia ei pysty enää tarpeeksi menestyksekkäästi peittelemään sitäkään tosiasiaa.
Tässähän on ikäänkuin kyseessä pakkotilanne, koska muuten käytännössä selviä asioita pimittävä valtamedia tekee itsestään täyden pellen ja menettää kohta loputkin uskottavuudestaan...
Viva Le Pen !!!
Tutkijat pitävät tuloksia "hätkähdyttävinä". Missä kumman tyhmentävässä koulussa ovat tutkintonsa suorittaneet? Moni tällä palstalla tiesi tuon jo pari vuotta sitten, vaikka olisi käynyt vain kiertokoulua.
Hesarin toimituksessakin on varmaankin koettu hätkähdyttäviä hetkiä, onhan lehti tunnettu monikulttuurisuuden kannattaja.
Lehti näyttää tekevän kaikensa, ettei yhtäkään Suomeen pyrkijää palautettaisi lähtömaahansa - viis kansallisista eduista.
Me teemme konkurssin jo emme saa Lähi-Idyllistä feikkihomoja.