Käytin Ketipinoria depottina 400mg 3kk jonka jälkeen laskin lääkitystä pois pikkuhiljaa 100mg jonka jälkeen lopetin kokonaan. Olin tuossa flunssassa ja kun siitä aloin parantumaan niin nyt on alkanut olla jatkuva pahoinvointi, väsymys ja ruuan jälkeen tulee helvetin raskas, ahdistava ja oksettava olo. Lopettamisesta on nyt ehkä alle 2 viikkoa. Outoa sinänsä että syömättä olisi parempi olo ja että nimenomaan hiilarit tekee tuon todella huonon voinnin.
Onkohan kellään vastaavaa ollut että onkohan todennäköisempää että johtuu lopettamisesta kuin esimerkiksi verensokerista? Lääkkeen käytön aikana ei vastaavaa ollut mutta verensokerit on olleet hiukan koholla.
Mietin että jos todennäköisesti johtuu lopettamisesta niin pitänee katsoa mutama viikko mutta jos ei niin pitänee tutkituttaa noita verensokereita.
Onkohan kellään vastaavaa ollut että onkohan todennäköisempää että johtuu lopettamisesta kuin esimerkiksi verensokerista? Lääkkeen käytön aikana ei vastaavaa ollut mutta verensokerit on olleet hiukan koholla.
Mietin että jos todennäköisesti johtuu lopettamisesta niin pitänee katsoa mutama viikko mutta jos ei niin pitänee tutkituttaa noita verensokereita.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Saattaa olla vieroitusoireita. Kun lopetin Seroquel-lääkityksen, verenpaineeni nousi ja huimasi aikatavalla. Olen käyttänyt sellaista luonnontuotetta, kuin Target1. On pitänyt mielialan tasaisena. Voisikohan auttaa myös verensokerin heittelemiseen?