siitä on suorana seurauksena se, että minulle annetaan eräästä ihan muusta suunnasta loistava lehdistöpakkaus, jossa on paljon hyödyllistä tavaraa.
Hassua.
(monitoimityökalu on varsinkin aika hieno)
Anne Berner mokailee politiikassa ja
2
74
Vastaukset 2
- traktorit_Jyräävät_yle
"Noin 65-vuotias isäntä veti Valmetillaan puukuormaa kapealla kylätiellä, jota reunustavat ojat.
Takana autollaan liikkeellä ollut iäkäs pariskunta haki sopivaa ohituspaikkaa, mutta Valmet-kuski mutkitteli sen verran että ohituksesta tuli tavallista haasteellisempi.
Kun auto pääsi lopulta traktorin rinnalle, käänsi isäntä menopeliään ja se osui auton kylkeen.
Pariskunta jäi selvittämään tapahtunutta ja pysähtyi tien sivuun. Isännällä oli muut asiat mielessä ja hän ajoi traktorillaan vielä auton peräpään sisään.
Auto ruttaantui niin pahoin, että reissusta tuli sen viimeinen.
Traktorimiehellä oli kiire eteenpäin eikä hän jäänyt selvittelemään tapahtunutta.
Paikalle tuli kohta pariskunnan poika ja pojanpoika autollaan. He lähtivät jäljittämään isäntää, ajoivat kohta traktorin ohitse ja pysäköivät autonsa tien varteen.
Traktorimies ei jäänyt vieläkään selvittelemään ajojaan vaan ruttasi pysäköidyn auton takakulman, minkä jälkeen ajoi läheisen talon pihaan.
Paikalle soitettu poliisipartio selvitti tapahtumat, joiden loppunäytös käytiin torstaina Päijät-Hämeen käräjäoikeudessa.
Isäntämiestä syytettiin törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja rattijuopumuksesta."
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005081973.html
har!1
. - politiikkarunopilija
Berner lienee yhden kauden ministeri, mikäli oikein ymmärsin, häntä ei äänestyksellä äänestetty eduskuntaan vaan Sipilä poimi hänet ministeriksi.
Ensin Berner mietti kokoomusta, kun havaitsi kokoomuksen olevan mahdollisen vaalihäviäjä, valitsi keskustan äänensävyn.
Tulipa tässä mieleen myös se, kun aikanaan ehdottivat eläkeiän nostoa kahdella vuodella, nousi ylenpalttinen älämölö ainakin ammattiliitoissa. Lopulta pääsivät sopimukseen, että työeläkeikä nousee kolmella vuodella ja se oli kaikille ok.
Joten, miten mahtaa käydä tuon tieliikenteen km maksun kanssa, tulee autoilijoille alkuperäistä suunniteltua kalliimmaksi kun näillä näkymin ei tule ylimääräistä moottoripyörä- eikä veneveroa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid134847En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene43619Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21558Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110533Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 36522
- 41463
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et33461Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää118438Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22397
