Pitääkö kaikki miehet siitä että naisensa pukeutuu eroottisiin ja naisellisiin alusasuihin? Kiihottaako ja innostaako se kaikkia miehiä? Vai onko miehiä, jotka ei innostu siitä ollenkaan?
Nainen seksikkäissä alusvaatteissa
21
5088
Vastaukset
- eipäeipäei
Ei ne kaikki välitä tai edes huomaa. Myös käsitys siitä mikä on seksikästä vaihtelee aika paljon eri ihmisillä. Joillain on oikein kummat mieltymykset.
- Teuvoo
No kieltämättä korsetti ja sukkanauhasukat on seksikkäät, mutta menee ne mummoalkkarit pitsipultuilla ja laamapaita yhtä hyvin.
- Hhgff
Normaalit seksikkäät alusvaatteet innostavat: ne näyttävät hyvältä ja tuntuu hienolta, kun nainen on panostanut seksikkyyteen miestä varten.
- kesäpano17
Ei innosta ollenkaan. Lähinnä naurattaa tuollaiset korsetti ja sukkanauhaviritykset.
Jos jotain seksikästä haluaa laittaa, niin minua puhuttelee nainen esim. pelkässä miehen kauluspaidassa (paita auki tietenki). Voisi siihen laittaa tietysti jotkin kuluneet buutsit jalkaan. Sitten vain perhoseen ja sisään. - ty56io
Kyllä ainakin minuun vetoaa ja parhaimmillaan tuo on äärimmäisen kiihottavaa. Naisen tosin on omattava riittävä määrä itsevarmuutta tuohon. Lisäksi pitää osata valita alusasut oikein. Oikea koko on aina plussaa.
- otanosaa
Suomalaisissa miehissä on varmasti paljon sellaisia, jotka eivät edes tiedä, mitä naisten alusvaatteita on olemassa, kun eivät ole kiinnostuneita pukeutumisesta yleensäkään.
- realityman
Seksikäs alusasu voi olla (kantajastaan riippuen) ihan mukava lisä, mutta kyllä miehet ovat enemmän kiinnostuneita siitä, mitä alusasun alla on. Eli todella mukavalla asullakaan ei voi "paikata" merkittävästi kehonsa puutteita. Pitkässä parisuhteessa "yllätykset" varmasti piristävät suhdetta ;)
- Puhtaanvalkoinen
Kyllähän asuvalinnalla voi kertoa paljonkin. Mietin vain että mistä naiset ovat saaneet päähänsä että punainen on alusvaatteina seksikäs? Mekkona ja toppina se menee mutta seksikkäinä alusvaatteina musta on paras.
Normaali arjessa valkoiset alusvaatteet ovat ne mitkä minusta sopivat parhaiten naiselle. Ne kiihottavat eniten. - miehentoive
Kyllä se vaikuttaa innostavasti kun nainen on sexyissä alusvaatteissa ja siihen vielä hiukkasen nättiä meikkausta naamaan niin, a vot sano venäläinen!
Viron ja venäjän naiset panostaa enempi ulkoiseen lookiinsa kuin suomibaiset, valitettavasti! - näkijämies
Mielestäni eroottisiin ja naisellisiin alusasuihin pukeutuminen on turhaa ja kertoo kantajansa haluavan keinotekoisesi korostaa seksikkyyttään; eli epävarmuudesta seksuaalisuutensa kanssa.
Tavallaan sama koskee meikkaamistakin. - huutty
Seksikäs pitää olla arjessakin mutta ei yliampuva
- ghoruwgoubh
Ei mitään merkitystä alusvaatteilla. Nehän riisutaan vain pois tieltä. Kyllä itse ainakin haluan rakastella alastomana ja tuntea naisen ihon vasten ihoa.
- KaikkiKauniita
Joo, ei tietenkään kiinnosta miehiä(muuten vaan ovat kovana). Varsinkaan jos nainen muutenkin hyvän näköinen. Ihminen nyt sattuu olemaan visuaalinen kokonaisuus. Silmillä yleensä ensin nähdään ja sitten tulee muut aistit mukaan. Eihän naisetkaan halua komeita uroksia? Tosin kauneus on aina katsojan silmissä ja täten yksilökohtainen kokemus...
- pop98
Alusasut ovat erittäin tärkeät, kiihottaa valtavasti jos on vaikka kirkkaanpunaiset seksikkäät alushousut.
ihme juttuja miehet tuossa aikaisemmin kirjoitta, vai haluavatko naisellaan olevan harmaanvaaleanruskeat mummopöksyt, jos kerta alusasulla ei ole minkäänlaista merkitystä? En oikein ole koskaan ymmärtänyt mitään alusasujen päälle, mutta enemmän alusasuttomuuden.
Jos rinnat eivät riipu kohtuuttomasti, on kauniimpaa, kun ei ole rintaliivejä eikä aluspaitaakaan. On vain kaunis pusero tai paita, talvella paksu, kesällä ohut. Näin pukeutui vaimoni jo aikuinen kummityttö. Pöksyttömyys edellyttää, että on kotona kokonaan alaosattomassa ja kaupungilla hameasussa. Voi kaunistautua stay up -sukilla, muttei mielellään sukkanauhaliiveillä. Sukkahousut ovat tällöin kokonaan hylättävät.
Ystvällinen naapurinrouva kevensi asuaan meillä käydessään niin, että hänelle jäi vain pitsiset rintaliivit ja stay up -sukat. Hyvin kaunista.
Yöasuna on kaunein baby dollin pelkkä yläosa. Sitä voi varsinkin iltaisin ja aamuisin käyttää myös kotiasuna, kuten vaimonikin on tehnyt myös yövieraiden läsnäollessa.
Varsinaisista seksiasuista ystäväpariskunnan rouva kertoi hassun jutun. Eräs toinen rouva oli kieltäytynyt edes miehensä läsnäollessa käyttämästä miehen ostamaa seksiasua, jossa vitun ja nännien kohdat olivat auki. Nainen oli ommellut nämä kiinni ja pukenut vasta sitten asun. Kaikkein omituisinta minusta oli, että kertojarouva piti toisen rouvan menettelyä aivan korrektina.
Pukeutuipa miten tahansa, naiset ovat ihania. :-)- yksinainenriittää
Oikean miehen silmissä nainen on kiihottava ihan missä asussa tahansa tuulipuvun ja nahkahameen välillä. Alusvaatteilla ei ole merkitystä, ainoastaan sillä, kuinka nainen kantaa itseään eli tietynlainen itsevarmuus on se juttu.
- xmvmbn
Hoikan naisen päällä mikä tahansa vaate näyttää kauniilta mutta kyllä seksikkäät alusasut saa himot hyrräämään, ei värillä väliä.
- 987789
Nainen seksikkäin ihan nakuna. Saa himot hyrräämään , Ei siis tyrkkynä vaan muuten viettelijänä
- fairykäly
Juuri näin. Riivinrautakin on varsin seksikäs astiakaapissa, varsinkin ovien ollessa suljettuna.
- Ujhgg
Pue vaan. Se on seksikästä.
Yöpaita voi olla pitsisempää. Ei pitkä teepaita. Yleensä miehet pitää kyllä, mut on myös sellaisia miehiä ettei välitä millaiset alusvaateet naisella on yleensä koko olemus on se kiinnostuksen aihe ja naisen vaatetukset tulee myöhemmin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää432218Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652088Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211950HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363931697Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75945
- 27909