vuoden 2000 chat alustojen seksuaalisen vapauden. Oli Jippiitä, Suomi24:ää ja Kissiä!
Aah! Olisipa minulla ollut silloin vielä lisäksi kännykkä ja auto. Olisin varmasti höylännyt kikkelini ihan nilekselle.
Mutta olen onnellinen että elin sen.
Nyt nämä Tinderit on siitä huonoja että niissä seuranhakuun liittyy naisilla oikea persoonallisuus mikä tuo siihen mukaan kaikenlaisen inhottavan statuspelailun yms.. eikä enää rohkeasti röyhäistä römpsää auki kullin tulla.
Aah! Olisipa minulla ollut silloin vielä lisäksi kännykkä ja auto. Olisin varmasti höylännyt kikkelini ihan nilekselle.
Mutta olen onnellinen että elin sen.
Nyt nämä Tinderit on siitä huonoja että niissä seuranhakuun liittyy naisilla oikea persoonallisuus mikä tuo siihen mukaan kaikenlaisen inhottavan statuspelailun yms.. eikä enää rohkeasti röyhäistä römpsää auki kullin tulla.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Joo minä myös. Silloin parikymppisenä netistä sai pillua ihan vitusti. Sai nuorta 16 v pillua ja nelikymppidtä MILFiä ja kaikkea siltä väliltä. Parissa vuodessa tuli höylättyä toista sataa naista. Oi niitä aikoja
Oli se ihan uskomatonta aikaa!
Johtuisko siitä, että silloin olit nuori ja haluttava, nyt vanha pappa.
Nelikymppinen mies on haluttavampi kuin joku parikymppinen räkänokkainen pojankloppi
Komea on mies on haluttu iästään riippumatta. Ruma mies ei ole koskaan haluttu.
Väärin, hän oli parikymppinen pojanrimpula ja nyt komeushuippuaan lähestyvä aikamies, joka saisi huomattavasti enemmän ja laadukkaampaa pillua nyt jos olisi vielä sama meininki kuin chat aikoina. Tuolloin hän sai vain 16v naisia sekä 40v haaskoja, 16v naisen mielestä parikymppinen pojanrimpulakin on miehekkäämpi kuin oman ikäiset pojat ja 40v naisen MA taas on yhtä alhainen kuin 20v pojanrimpulankin.
on se tämä miehen elämä niin ihanaa kun koko elämänsä on matkalla kohti komeushuippuaan, kunnes kuolo korjaa viimein huipulla. IHANAA!
Kyllä minäkin muistan nuo ajat kun chattailin naisten kanssa ja tein ensimmäisiä kuvattomia treffiprofiilejani. Niin kauan oli hauskaa ja sain naisten kanssa jutella kun eivät nähneet kuvaani. Kun sen lähettämisen aika tuli loppui kaikki kuin seinään. 15 vuotta löin päätäni karjalan mäntyyn deittipalveluissa säätäessäni. Noloimpia hetkiä oli ne kun olin jutellut ja lähettänyt kuvani 2000 luvun alussa naiselle ja yli kymmenen vuoden jälkeen törmäsin häneen uudestaan toisella nettisaitilla. Otti yhteyttä ja sanoi "mitä hittoa! vieläkö sä hengailet nettideiteillä. Mä olen ollu jo naimisissakin on kaksi kouluikäistä lasta, tuli ero ja nyt olen netissä uutta hakemassa." Kun sanoin et olenhan mä täällä roikkunu jo pitkälti yli kymmenen vuotta pääsemättä tällä pärställä kertaakaan edes treffeille loppui keskustelumme siihen paikkaan. Eli hänen piti piikittää ja se riitti. Tällaisia "vanhoja tuttuja" tuli toisinaan vastaan useampikin joille kemiat loppui heti kuvan saatuaan.
Et näin menee ruman miehen elämä netissäkin vaik hehkutetaan kuinka "helppoa" parin löytäminen nykyään netti aikana onkaan. Ja paskat sanon minä. Syntykää rumaksi niin tiedätte sen "helppouden"
Rumuus on oma valinta.
En ole kyllä samaa mieltä kuin sinä, feikki-kaima.
Missä kohdassa ennen syntymääsi kunnes isäsi laukoi siemenet äitisi sisään sait valintakaavakkeen haluatko syntyä rumaksi vai komeaksi tai kauniiksi?
Ennen oli paremmin