Ihastun aina yksipuolisesti. En koskaan löydä vastarakkautta. Olen tullut näin 40-vuotiaana kyyniseksi, enkä uskokaan löytäväni ketään. Olin koulukiusattu. Minulla ei koskaan ole ollut paljoa ystäviä, eikä mikään ihmissuhde juuri ole kestänyt. Olen aina ollut kaikessa kakkonen. En ole kelvannut omana itsenäni. Oma itseni on sitten paska.
Olen turha haaveilija kaikessa.
Suhteeni ovat olleet henkisesti/fyysisesti väkivaltaisia, tai pelkästään sitten kaverillisia.
Takerrun aina liian pitkään kumppaniini, ja moni voi sitä käyttää hyväksi. Suhteen pitää olla todella paska, ennenkuin se päättyy kohdaltani. Ja sitten olen ihan lopussa.
Olen yrittänyt kaikenlaista elämässä, siitä ei voi syyttä. Olen liiankin sisukas ja lyön pääni aina turhaan seinään. Mutta olen epäonnistunut kaikessa mitä yritänkin. Tuntuu niin pitkältä tämä elämä, että vielä pitäisi toiset 40 vuotta kitua yksin. Kumpa päättyisi jo tämä elämä.
Olen obsessiivinen paska
5
300
Vastaukset
- halaus-sulle
Etkä ole! Olet juuri hyvä sellaisena kun olet. Kun luin tekstisi ajattelin että tuossa on paljon samaa kuin minun elämässäni, paitsi etten ajattele olevani paska. Oletko ihan varma että olet epäonnistunut? Kaikkihan me ihmiset tehdään virheitä, mutta jos niistä ottaa opikseen niin miten silloin on muka epäonnistunut? Olet ainakin yrittänyt, siitä voit olla ylpeä.
Jos sinua on kohdeltu huonosti, syy ei ole sinun vaan sen joka kohtelee huonosti.
Älä vain enää tyydy sellaisiin suhteisiin ja ala pitää itseäsi arvossa. Olet arvokas. - åoh
Miks mäkin ihastun aina yksipuolisesti? Lopulta sitten tuskan jälkeen vihaa sitä ihmistä, jota ennen rakasti. Oliko se rakkautta? Oliko se sitä, että mut hurmattiin ja sit mua käytettiin hyväksi yritettäessä tehdä vaikutusta toisiin naisiin. Ei. Se oli sitä, etteivät ihmiset ymmärrä toisiaan. Ja sitä, että se oli varattu ja sitä, että mä olin varattu.
- fgdjdfgfjd
Ihastuminen on useimiten nimenomaan yksipuolista meillä tavan ihmisillä, et ole siinä suhteessa ketään huonompi. Meillä on vain ahneina ihmisinä taipumus haluta eniten sitä mitä emme voi saada :)
- hapot.sun
Olipas negatiivinen tunne tuossa aloittamassa
Liika negatiivisuus ihmisessä on pahaa ... löydä jo aurinko ja onnellisuus - vanhatuttu
Unohdit vaikean lapsuuden ja vanhemmat, sivupersoonat ja varamiehet, sekä kelpaamattomuuden ja hylätyksi tulemisen tunteen, josta ei pääse yli, sekä tukahdutetut ja käsittelemättömät tunteet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1181600
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991458Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy35849Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29819Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50746Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?34718Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56698Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37690Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s42679Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37653