Onko kenelläkään kokemuksia kyseisestä puljusta?
Rewolt henkilöstöpalvelut,onko kokemuksia?
mossevaan
314394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Sovitaan ja luvataan, mutta kaikki jää siihen.... todella onnetonta touhua. Henkilöt eivät vastaa puhelimeen eikä sovitut kaverit saavu edes työmaalle. En suosittele.
kaikki mitä sovitaan niin on toiminut meidän työkohteissa ainakin tosi hyvin. eivät palkkaa mitään viron juoppoja . yhdessä kohteessa tuli kolmen rappukäytävän suojaukset tosi nopeasti ja työn jälki ammattimiehien tekemää.
tilasin ikkunaasennukseen työmiehiä rewoltilta vanhojen ikkunoiden purku kävi nopeasti ja ammattitaidolla. samoin uusien asennus kävi ammattitaidolla ja nopeasti , työmiehet on suomalaisia ja osaavat käyttäytyä työmaalla jossa on asukkaat kotona.
rewoltilta saa nopeasti ammattimiehiä , tilasin maalareita ikkunamaalaukseen tölikään joku vuosi sitten kohteeseen jossa oli asukkaat kotona , nämä kaverit osasivat käyttäytyä ja tervehtiä talon asukkaita . maalaustyöt valmistui kaksi viikkoa ennen määräaikaa, työn jälki oli ammattimiehen tekemää.
mutta tessin mukaista palkkaa eikä muita korvauksia jotka heidän olisi kuulunut saada eivät saaneet
kyllä on maksettu tessit ja lomarahat tulee heti joka liksaan ,pitää vaan osata neuvotella .
kaikki on maksettu tessit ja messit nyt on kyllä massii perkele urakalla painetaan ,ryssät ja virolaiset helvettiin saatanan varkaat ,muistakaa jemmata kaikki työkalut kun menette kahville tai safkalle, potkikaa vaan perseelle niitä varkaita .
rewoltti on parhaimpia vuokraus mestoja mitä olemme kokeilleet , jos vertaa esim sellaiseen kuin carrot,lisäpalvelu,solli,jotka on täyttä saissee . jos vuokraatte jengii niin suosittelen rewolttia jätkät painaa hommia eikä vaan istu työmaalla. unioninkadun suojaustyöt tehty tosi hyvin ja nopeasti.
miten joku voi antaa pisteitä jostain suojauksesta?
katsos kun on kyseessä suojelu kohde niin tehdään suojaukset tosi hyvin eikä sinne päin kun jotkut viron kalevit. tarkastajat tulee vielä syynäämään suojaukset.
ATL-rakennus puljussa puhutaan vaan nykyisin viron kieltä kovasti on muuttunut tämä pulju, toimitilat sijaitsee espoon kilossa. ei ole enään paljon suomalaisija .
joo kiertäkää kaukaa ATL- PULJU, viron pulina kuuluu kadulle asti kun menee toimiston ohi .
REWOLTTI ON PARHAIMPIA VUOKRA FIRMOJA ,LIKSAT JA LOMARAHAT TULEE AINA KUN ON LIKSAPÄIVÄ.
METALLIASENNUS-HUUHKA TUOLT TURUN PUOLESTA ANTAA KENKÄÄ KUN ON PÄIVÄ JÄLJELLÄ KOE AIKAA, OMISTAJAN POIKA LEIKKII TYÖNJOHTAJAA. KIERTÄKÄÄ MUUTENKIN KAUKAA TURKULAISET PULJUT.
Ettei olisi ,Huuhkan tyttären mies??!
Oikein kunnon "sahuri" :DDD
Olen muutamaan otteeseen tavannut tämän ....henkilön....!!!
Kyseinen firma tarjoaa 0-tuntisopimusta. Ei oikein asuntovelalliselle sovi. Olkaa tarkkana ja muistakaa lukea sopimusehdot ennen kuin allekirjoitatte työsopimuksen.
Joka palkassa lähes joku puute. Lopetin hommat heidän kautta.yksinkertaisen asian hoitaminen on hankalaa. En suosittele.
Kukaan heidän kautta töissä?
Hyvät suojaukset teki. Pahvi lattialla ja nurkista teipattu. Ammattimiehet selvästi asialla. Suomea puhuivat kirjakielellä. Ammattimiehet selvästi. Jesarilla kunnon teippaukset ja pahvikin oli siinä lattialla. Ammattimiehet laittoivat. Lauloivat Maamme-laulun saapuessaan töihin. Ajoissa olivat ja Leijona kellot oli kaikilla käsissä. Eivät istuneet edes tauolla vaan suojasivat koko ajan. Ja jälki oli ammattimiesten tekemää!!
Taitaa olla ihan samanlainen kun nämä kaikki vuokrapuljut. Vuokrahommia jos tekee niin kannattaa jatkuvasti kilpailuttaa näitä firmoja. Itse olen saanut palkkaa nostettua 50% muutamassa vuodessa tällä tavalla. Siirtyy aina toiseen firmaan ja samalla kyselee edellisestä parempaa tarjousta.
Aloitit 8 euron apparina ja nyt saat 12 euroa haalaajana?
Aloitin automaatio-asentajana 13e/h nyt metalliasentajana 18e/h. En ole edes kovapalkkaisimmasta päästä.
Onko joku rewoltilla töissä tai ollut, mikä oli palkka??
Jotain suojaajia tuntuu olevan kaikki. Ilmeisesti suojatyöpaikka
BITUMIHOMMIIN KATOLLE URAKALLA TEHDÄÄN . VANHAN BITUMIN PURKAMINEN TEHDÄÄN TIMANTTISAHAAMALLA BITUMI NELIÖN PALOIKSI. SITTEN PETKEELEELLÄ BITUMIPALAT VEKS , SEN JÄLKEEN BETONIKUOREN PIIKKAUS KOKONAAN VEKS JA SITTEN PAPUERISTE SEN JÄLKEEN MITÄ ON NOIN PUOLI METRIÄ 60-80 LUVUN KERROSTALOISSA.
Onko kukaan tässä firmassa oikeesti töissä, mikä
On palkka Ja työtehtävät?
Onko kokemuksia tästä?
Onko rewolt luotettava??
ON KOKEMUSTA JO VUODESTA 2015 FYRKAT JA LOMARAHAT ON AINA MAKSETTU. NYT ON OLLUT PALJON TOIMISTOPURKU HOMMAA. HUONEISTO MAALAUKSIJA YMS.
KEVYTTÄ PURKUTYÖTÄ NIIN KUN REWOLTIN JUSSI SANOO.
Onko joku näiden kautta töissä?