Hieman eri kysymys sukkahousujen käytöstä

Sukkahousujenkäyttäjä

Eletään vuotta 2017mitä mieltä naiset olette siitä jos miehenne pyytää että "kulta nyt on nii viilee että lainaakko sukkahousut mulle" tai, kulta.mul o kaikki housut just pesussa lainaatko farkutsiksi aikaa. Koska itse emännältäni kysyn joskus noi kysymykset hän ei ainakaan ole niiku et "ootko transuks tullu hyi !!,,,"

10

1376

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tytsy1996

      Kyllä mun mies ainakin lainaa mun farkkuja, etenkin farkkulappuhaalareita oikein mielellään

      • Sukkahousujenkäyttäjä

        Entäs sukkahousut ??


    • omatsukkahousut

      meillä on molemmilla omat sukkahousut, ei tarvii riidellä

    • Joo . Sukkahousut on hyvä keksintö. Voisin kyllä väittää . etttei se ole miesten juttu.
      Jos olet jonkun suvakkibiseksuaalin valinnut . niin voit vain syyttää itseäsi. Olisit mielummin ottanut koiran. Hyvää jatkoa kuitenkin. (huippukiva.fi)

      • portt

        Sukkahousujen käyttö on miehillä lisääntymässä koska ei tarvitse nilkkasukkia vetää pitkienkalsareiden päälle ja nilkkasukat tahtoo valua kalsareiden päältä ja nilkat jää paljaaksi. Sukkahousut puolustaa hyvin paikkaansa miesten pitämänä. Wikibedia kertoo ,että sukkahousut on aikoja taaksepäin ollut miehille tarkoitettu, jota naiset eivät voineet käyttää kun nilkat eivät saaneet näkyä.
        Toivottavasti sukkahousuteollisuus alkaa suuremmassa mittakaavassa valmistamaan miehille eri paksuisia sukkahousuja ja mainostamaan miesten käyttöön ja hälventämään vanhoillisia asenteita miesten maailmassa, vanhoilliset pinttyneet asenteet ja käsitykset keskusteluja luettuani näyttävät olevan joillakin tiukassa. Asenteet ovat monellakin sitä luokkaa että mikä on ollut ennen siitä pidetään kiinni eikä myönnetä itselle että maailma muuttuu ja meidän on täytyy muuttua sen mukana.


      • hessusr

        Olen todellakin samaa mieltä. Olen jo vuosikausia käyttänyt sukkahousuja. En edes omista muita sukkia.


    • Kyllä mies voi käyttää sukkahousuja. Itse olen käyttänyt jo kohta 20 vuotta.

    • sukkiksetkin

      Tottakai ! Eine housujen alta näy, jos ei laita sortsia tai hametta. Minulla on päälläni farkkuhame ja 70 den sukkahousut. Kiva kotiasu

    • varkau

      Tiedoksi että sukkahousut on alunalkaen ollut miesten vaate. Naiset ovat tajunneet ja omineet omaksi vaatteeksen sen mielyttävyyden ja osaksi myös lämpimyyden takia.
      Miehille ne sopii aivan yhtä hyvin kuin nasillekin, on mielyttävät jalassa ja ovat ainakin yhtä lämpimät kuin miesten paksut pitkätkalsarit. Pysyvät hyvin päällä eikä ole nilkoista paljaana kuin pitkienkalsareiden ja lyhyidensukkien kanssa!
      Suosittelen , ovat mielestäni erittäin hyvät ja käyttökelpoiset myös miehille ilman sarvia ja hampaita!!!

    • Anonyymi

      Nyt eletään vuotta 2022, mutta vastaan silti. Meillä on miehen kanssa kummallakin ihan omat sukkahousut, mutta jos tilanne vaatii, niin tottakai voin lainata sukkahousujani miehelle. Ja myös toisinpäin, voin itse lainata miehen sukkahousuja jos kaikki omat ovat rikki tai pesussa. Tätä ei kylläkään kovin usein tapahdu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      323
      8479
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      105
      6702
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      178
      3850
    4. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      86
      3679
    5. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      170
      3077
    6. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      43
      2979
    7. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      48
      2972
    8. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      41
      2889
    9. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      22
      2496
    10. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      196
      2094
    Aihe