Miten toimitte kun suhde tms päättyy. Maltatteko oikeasti olla rauhassa yksin vai tuleeko säädettyä heti muiden kanssa? Paljonko se säätäminen oikeasti sekoittaa päätä? Minulla päättyi joku aika sitten vuoden tapailusuhde, helvetti että olin rakastunut. Piti se tämäkin päivä nähdä, että kuvottaa ajatus että koskisin johonkin toiseen.. Olen aiemmin tottunut toimimaan aivan toisin, yksinolo hieman pelottaa.
Uutta putkeen?
Sinkkut87
7285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllähän se tuo itsetuntobuustia kun 5 tyyppii kerjää seksiä heti kun on eronnu mut ei oo oikein harrastaa tunteetonta seksiä vaikka se toinen osapuoli sanookin että ois ok mut jälkikäteen tulee niitä et "hyväksikäytit mua" ( siis mies väitti.)
Noin ylipäätään rakkaudesta pääsee eroon vaan rakastumalla uudestaan.
Niin toki voit paneskella muita mutta se tarkottaa myös sitä että aiheutat sydänsuruja muille säädöilläsi. Suosittelen maksullisia naisia jos miehellä on elämäntilanne missä "tarvii vain seksiä". Sillon ei hajota ketään muuta, itsehän on jo hajalla.
Rakkaus alkaa sillä tavalla kummallisesti että yhtäkkiä on vaan rakastunut, samalla tavalla se loppuu. Mä olen ollut onnekas ja kokenut 2 suurta rakkauta. Kerran rakastuttiin myös yhden naisen kanssa ns ensi silmäyksellä mutta molemmilla oli huono tilanne suhteen kehittämiseksi
Ihastun tosi helposti joka on vähän rasittavaa
Naiset laittavat heti uutta putkeen, koska eivät oikeasti edes kykene rakastamaan ketään muuta kuin itseään.
Aikoinaan lähdin heti baanalle, mutta nyt ottaa ero tosi lujaa koville. Vuosia yhdessä, eri osoitteet. Hemmetti tätä tunteiden vuoristorataa. Nyt olen yksin jonkin aikaa, että saan sydämeni rauhoittumaan.
Kaiketi tästä asiasta kaikki lienevät samaa mieltä, että olisi hyvä antaa entisen suhteen ensin unohtua ja vasta sitten aloittaa uusien mahdollisuuksien tapailu. Mutta ihmisluonto eri syistä ei tee niin. Toiselle se voi olla negatiivinen syy, eli näyttää exälle että kelpaa kyllä muille, toiselle se voi olla pelko olla yksin. Kolmas ei kenties vain osaa elää ilman toista ihmistä ja silloin epäsopivakin kumppaniehdokas näyttää täydelliseltä.
Itse olen vaihtanut salama-vauhtia uuteen, vaikka tiedän ettei niin ole järkevää tehdä.
Yleensä tämä johtaa vielä sellaiseen harmilliseen tilanteeseen että parina ensimmäisenä kuukautena olen pettänyt uutta naisystävääni exän kanssa koska tunteet eivät katoa hetkessä.
Suhteen jämäkkä päättäminen on ollut ainakin minulle vaikeaa, jos nainen jonka kanssa on jaettu vuode tulee eron jälkeen kyselemään seksiä.
Niin no eiköhän se oo kyse lähinnä siitä että et sä yksinkertasesti pysty laittaan uutta putkeen niin kauan kun on todellisia tunteita sitä toista kohtaan. Sitten vasta uus suhde kun edellinen loppuun asti käsitelty. Kyllä sen sitte tietää.