Kaukosuhde etelä-amerikkalaisen kanssa

Amorfin

Tapasin naisen etelä-amerikkalaisen vajaa vuosi sitten internetin ihmeellisessä maailmassa. Olin juuri hiljan eronnut edellisestä vaimostani. Ajattelin, etten enää koskaan mene naimisiin mutta, heh, toisin kävi!
Tutustuimme netissä erään ilmaisen ulkomaalaissaitin sivuilla. Olin vain pari päivää aiemmin kirjautunut sisään palveluun omalla profiilillani ja haeskelin sieltä uusia tuttavuuksia. Näin Joannan. Pidin hänen asiallisesta profiilistaan sekä hänen kuvastaan ja tavasta, jolla hän katsoi kameraan. Ei julkeasti, ei provosoivasti, ei seksikkäästi. Ihan tavallisesti. Lisäksi hänellä oli niin kauniiit silmät. Niinpä kirjoitin hänelle.
Vastaus tuli parin päivän päästä. Hän oli yllättynyt saadessaan viestiä näin kaukaa mutta myös aidon kiinnostunut tutustumaan minuun. Olin ensimmäinen ei-latinalainen mies. Hän kertoi minulle, että on sangen pettynyt lattarimiehiin, kun he kaikki ovat uskottomia, ettei hän enää halua tutustua yhteenkään latinalaiseen mieheen. Joanna kertoi, että oli myös aivan äskettäin kirjautunut tähän palveluun. Koska meillä juttu luisti niin mukavasti, päätimme, että suhtaudumme tutustumiseemme vakavasti ja otamme sen tosissamme, kirauduimme ulos kaikista nettideittisaiteista ja suljimme profiilimme.
Tästä tapaamisesta alkoi satumainen matka deittisaitin sivuilta whats appin, fb-messengerin ja skypen kautta 6 kuukauden kaukosuhteeseen, joka kulminoitui viime joulukuussa solmittuun avioliittoon morsiameni kotimaassa ja sitä seuranneeseen 2kk hanimuuniin. En ole katunut hetkeäkään nopeaa avioliittoani, sillä voin rehellisesti sanoa olevani onnellinen mies. Olen löytänyt kauan kadoksissa olleen sydämenpuolikkaani, jota etsin valehtelematta yli 20 vuotta.
Olosuhteiden pakosta olen nyt palannut kotimaahani vaimoni jäädessä omaansa. Etäisyyttä meillä on 15000km mutta sydämeni sykkii hänelle ja hänen minulle. Kesällä hän tulee luokseni vierailulle ja jos/kun saan omat asiani siihen malliin, niin joko muutan hänen luokseen tai hän muuttaa Eurooppaan, ei kuitenkaan Suomeen.
Vaikka välimatka on pitkä, tunnen itseni onnelliseksi, oloni tasapainoiseksi ja turvalliseksi, sillä tiedän, että latinalaisnaiset ovat lämpöisiä, tunteellisia ja intohimoisia, yhteen mieheen sitoutuneita rakastajia. Voinko enempää edes toivoa? Rakastan vaimoani syvästi, kunnioitan häntä ja arvostan hänen älykkyyttään sekä sydämen viisauttaan. Tiedän, että hän rakastaa ja kunnioittaa myös minua täydellä sydämellään. Olemme luodut toisillemme. Etäisyys ei ole este, se on vain hidaste!

1

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdfasdsd

      Siel se mamma nyt takoo massia niin että perälauta paukkuu.Myy kusista suoltaan vielä kun pystyy.Sitten asustelee sun kanssa kunnes elintaso saavutettu ja lähtee varakkaamman matkaan,Hyväksy se ajatus niin selviät tulevasta vitutuksesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      199
      2637
    2. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      119
      2393
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1678
    4. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      201
      1194
    5. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      51
      1093
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      47
      1078
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      991
    8. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      793
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      46
      793
    10. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      777
    Aihe