Pettäjä on aina pettäjä?

Realitynuhri

Luulin löytäneeni elämäni miehen ja olemme olleet yhdessä jo melkein 3 vuotta.

Miesystäväni halusi suruaikaa isänsä kuoleman jälkeen, kun oli joutunut olemaan äitinsä tuki ja turva isänsä kuoleman jälkeen ja asunnon myynnin aikana. Hän halusi erakoitua kotiinsa suremaan ja olla ihan rauhassa sekä äidiltään että minulta.

Kuitenkin löysin hänet eilen suomi24 treffipalstalta uudella profiilinimellä ja samalla kuvalla kuin Facebookissakin. Profiilissa lukee Uusimaa, 54v. sinkku, joka on puhuva ja pussaava sekä etsii elämänkumppania, treffiseuraa, seksiä.

Viimeisen keskustelumme aikana hän ilmoitti, ettei aio jättää minua, vaan haluaa olla yksin, koska ei ole voinut surra isänsä kuolemaa. Emme siis ole eronneet.

Onko niin, että rehellisiä ja uskollisia miehiä ei enää löydy?

8

819

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eveneea

      Kyllä löytyy! Pyrstö pystyyn.

    • eimikäänprinssi

      Siellä Uusimaa alueella on 55v. pelaaja, naisten kierrättäjä, johon ei kannata ihastua. Ei pysty sitoutumaan.

    • Nupsukka61

      Ei tahdo löytyä hyviä tuosta ikäluokasta. Itsellä neljä vuotta seurustelua takana vastaavanlaisen miehen kanssa. Kaksi vuotta sitten löysin hänet treffipalstalta esittämässä sinkkua. Sanoi vain hakevansa jännitystä ei oikeaa seuraa. Myöhemmin jäi kiinni pettämisestä. Ryömii aina takaisin katuvana ja minä hullu olen uskonut ja luottanut, kunnes taas sama toistuu. Mun naistenmies asuu etelä-pohjanmaalla.

      • motoristitonpahimpia

        Just...on jotenkin se ennen kuolemaa vaihe menossa 55-60v miehillä. Vielä pitää saada mahdollisimman monta naista kokea. Mutta, kun kertoisivat sen suoraan. Eivätkä esittäisi loppuelämän kumppania hakevansa. Tämä minut hurmannut 55v osasi puhua ja pitää kuin kukkaa kämmenellä. Ja halusi naisen, rakkaaksi ja parhaaksi ystäväksi. Kunnes tuli ilmi, että samaan aikaan jatkoi 24ssä etsintöjä petikaveriksi.


      • pottatosi

        sehän on pelimies, joka osaa - potaskaa


    • VRrealitynkokenut

      Unohda hänet. Hän on selvästi mieleltään järkkynyt ja epävakaa. Älä tuhlaa elämääsi häneen. Sinä ansaitset parempaa!

      • Realitynuhri

        Emme ole eronneet, mutta täytynee nyt sitten viestistäsi ymmärtää, että olen jätetty.

        Tosin hän unohti kätevästi kertoa minulle siitä ja tuo rakkauskristallipalloni taitaa olla ruosteessa, kun en osannut sitä lukea oikein.

        Voin parannella särkynyttä sydäntäni sen aikaa kuin sydämeni kestää ja jaksaa toimia sirpaleisena. Surullista ajatella, että kuolen särkyneen sydämen takia.


    • Petä takaisin niin hän saa maistaa omaa lääkettään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      75
      1289
    2. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      56
      1101
    3. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      45
      1051
    4. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      952
    5. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      64
      860
    6. Martina ja Levin kiinteistö

      Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      348
      840
    7. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      21
      754
    8. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      40
      737
    9. Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta

      Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi
      Tv-sarjat
      9
      719
    10. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      183
      669
    Aihe