Anu Saagim

Onko sillä oikesti varaa enää arvostella ketään?

Aika pahasti rupsahtanu on.

http://m.iltalehti.fi/viihde/201702212200074504_vi.shtml
30436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

No jos vertailuun otetaan kirveellä veistetty kummitus nimeltä Maria Veitola, niin sitten Saagimilla on hyvinkin paljon varaa arvostella.

Äänestä

Vaikken yleensä tykkää että tarpeettomasti jotakuta henkilökohtaisesti loukataan niin tässä tapauksessa Anu kyllä puhuu järkeä:

"- Mä en tykännyt siitä ohjelmasta. Se on keksitty show, en tajunnut sitä. Luulin, että kun hän tulee yökylään, että siinä kerrotaan meidän elämästämme, mutta siinä oli käsikirjoitus, Saagim jatkoi.

Saagim sanoi ehdottaneensa muutoksia käsikirjoitukseen, mutta siihen ei suostuttu."

Eli kun Veitola muka ystävällistä ja kivaa feikaten työntyy ihmisten kotiin, mitä henkilökohtaisimpaan paikkaan ei ystävänä, vaan tekemään itselleen rahaa ja tirkistelemään niiden henkilökohtaisille alueille niin kyllä se linnunpelätti on ansainnut kaiken tuon Anun harjoittaman ilkeilyn, se on saanut siitä ihan hyvän korvauksen:

http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000001943663.html

Äänestä
  • Niin ja tähän vielä reunahuomiona se että nyt "uhri" veitola on itsekin ilkeä akka joka sai mitä ansaitsi, piilovittuillut tuksulle joskus ohjelmassaan:

    https://naurunappula.com/578935

    Se onkin hyvä että kiusaaja sai nyt itsekin vähän vastapalloon mutta jälleen kerran nähdään sometotuuksien kestävyys. Tulee mieleen se taannoin avaamani ketju jossa aiheena se kun räyhääjä-akka nostatti valtakunnan rajat ylittävän vihakampanjan viatonta täysin oikein toiminutta prisman myyjää kohtaan. Onkohan se rullatuolimies jo löytynyt vai olikohan siinäkin mielikuvituksen tuotosta koko ukko?

    Äänestä

Anu ei kyllä häåviltä näyttänyt Perjantai ohjelmassa, pahasti rupsahtanut on.

Tuon jutun kuvissa näyttää paljon paremmalta kuin oli.

Tiedä sitten kumpi on pantavamman näköinen, molemmat yli-ikäisiä normaalille miehelle.

Äänestä

Veitolan naama näyttää ihan perseeltä, joten siinä mielessä Saagimilla on hyvin paukkuja lyödä tuota maanrakoon.

Tavallaan säälittää tuon Veitolan näköisten ihmisten kohtalo, sillä kukaan ei voi koskaan tuntea vilpitöntä rakkautta tuon näköistä ihmistä kohtaan. Varmaan toki hänkin onnistuu järjestämään jonkun himokkaan maahanmuuttajataustaisen pikkupojan pumppaamaan itseään takaapäin.

Mutta niitä pitkiä aamuja, jolloin rakkaus ja läheisyys näyttäytyvät parille kauneimmassa muodossaan, tuollainen kummajainen ei saa kokea.

Äänestä

Kyllä on varaa. Maria Veitola on kaamea trulli.

Äänestä
  • Laitappa oma kuvasi, niin saamme katsoa ja kommentoida sinun kauneuttasi.

    Äänestä

  • Mies saa olla ruma, nainen ei.

    Äänestä

Ei ole varaa arvostella.
Maria on kaunis nainen.
Ulkonäön arvostelijat ovat ihmisroskaa.
Saunan taakse ja nappi kalloon...

Äänestä

Ei. Saagim oli nuorena hot, nyt ulkonäkönsä menettänyt.

Veitolan ongelma on tyylissä, oikein korostaa jykeviä piirteitään. Näyttäisi paremmin stailattuna ihan ok:lta. Haulla löytyi pari kuvaa joissa tyyliin on kiinnitetty huomiota, ja lopputulos ei häviä ollenkaan muille oman ikäluokan tavisnaisille.

Jos tällä hetkellä molemmat stailattaisiin yhtä huolellisesti kuin Anu Saagim on stailattu, en ole varma voittaisiko kisassa Saagimin paremmat geenit vai Veitolan nuorempi ikä. Ehkä enemmistö valitsisi Saagimin, minä saattaisin valita Veitolan.

Tärkeintähän on että Veitola säilytti arvokkuutensa, kun Saagim sai itsensä näyttämään turhalta tyrkyltä - mitä hän onkin.

1Äänestä

Videolla Anu.S alkaa puhua asiatasta:
https://www.youtube.com/watch?v=i4tUsvhlLvU

Meni kyllä 0mille käsille tuo ulosanti tuossa :)

Anun mainitsemani "paukut" roikkuvat sen peräkarvoissa ns. paskakaikkareina.

Äänestä

Aika helvetin hyvännäkönen viiskymppinen nainen..
Kroppa on niin iskussa.. :b

Kyllä sillä on varaa arvostella Maria Veitoloita jotka on tehny uraa vittuilevana juontajana. :D

Äänestä
  • Miten tuolla hurun vitsulla olisi vara arvostella edes ketään? Muiden rahoilla se elää.

    Keilitadotkin ovat jostain randahurrilta ongittuja

    Äänestä

  • RakkausOnVarattuMuille kirjoitti:

    Miten tuolla hurun vitsulla olisi vara arvostella edes ketään? Muiden rahoilla se elää.

    Keilitadotkin ovat jostain randahurrilta ongittuja

    Kato sen kroppaa... Kellä viiskymppisellä naisella on samanlainen?
    Ei kellään..

    Mun mielestä tollanen aksentti on seksikäs. :D

    Äänestä


  • UPDATE_11516888 kirjoitti:

    Kato sen kroppaa... Kellä viiskymppisellä naisella on samanlainen?
    Ei kellään..

    Mun mielestä tollanen aksentti on seksikäs. :D

    Vaatteet päällä voi kroppa näyttää hyvältä, mutta entäs riisuttuna... ikä näkyy kyllä varmasti.

    Äänestä

  • jhjdsnf kirjoitti:

    Vaatteet päällä voi kroppa näyttää hyvältä, mutta entäs riisuttuna... ikä näkyy kyllä varmasti.

    Kyllä tuo aika timmiltä näyttää..

    Veikkaan että treenaa kovaa, syö hyvin jne.

    Äänestä

Virolaiset, venäläiset jne. naiset laittautuu enemmän.

Mari Veitola on väsähtäneen feministi kurpan näkönen.

Äänestä

Tuli katottua se yle haastattelu..

Kuka lähettää tappouhkauksia Maria Veitolan rumaksi haukkumisen takia?

Alkaa kyllä tuntumaan että naisetki on ruvennu lähettämään tappouhkauksia eikä vain miehet.

Äänestä

Kehuihan Anu Saagim heti perään haastattelijaansa Pekka Vahvasta samassa haastattelussa ihan "pantavaksi." Millä muilla ansioilla naisia muuten on aina valittu/valitaan televisioon esiintymään kuin ulkonäön/esiintymiskyvyn perusteella? Kumpiko otus onkaan kateellisempi toisen ulkonäöstä, homo sapiens -naaras vai homo sapiens -uros?

Äänestä

Enää... Onko kellään oikeutta arvostella toisen ulkonäköä? Eikös muuten Ristomatti ottanut avioeron? En ihmettele. Saa miesten mielestä olla miten pantavan näkönen hyvänsä, mutta jos on sisältä mätä, ei sitä kukaan halua pitemmän päälle nurkissaan katella.

Äänestä

Turha, vastenmielinen, rumapuheinen ja ennen kaikkea ylihintaisen kallis seurapiirinarttu jonka elintasoa en maksaisi päivääkään.

2Äänestä

Hän (Anu) on ehkä huolliteltu ja saanut ulkonäköä. Mutta valitettavasti se ulkonäkö kääntyy naista vastaan, jos nainen ei osaa kantaa sitä fiksusti. Muita mitätöimällä ja haukkumalla, hän tekee itsestään typerän. Luo mielikuvaa egoaan pönkittävästä, itserakkaasta ja kopeasta ihmisestä, joka luulee olevansa ihmistä kummempi. Minun silmissäni tuo käytös saa todella huonot arvosanat, ihan sama miten hienoa naista tahansa yrittää näytellä. Käytös on perseestä.

Äänestä

Oikein ihanaa - ja ennen kaikkea hauskaa - katella ja kuunnella kun varsinkin akat ovat toinen toistensa kimpussa milloin mistäkin syystä. Nyt jo yli suamenlahden...

Äänestä
  • Akat on vähemmän toistensa kimpussa. Kyllä ne on ukkoja jotka mollaa naista joka ei näytä 15 kesäiseltä nelikymppisenä.

    Äänestä

Anu sanoo vaan totuuden kuten naiset sanoo totuuksia meistä rumista ätmeistä että olemme liian rumia saamaan naista

Äänestä

Aivan se ja sama onko varaa sanoa vai ei. Suomalaiset ovat idiootteja kun antavat huomiota ja julkisuutta nimenomaan moukkamaisille ihmisille. Sen varaan Saagimkin on varmasti ihan tietoisesti julkisuusarvonsa laskenut.
Sinänsä ihmettelen tuota ainaista vetoamista rehellisyyteen. Rehellisyys ja ilkeys eivät ole sama asia. Aina voi olla hiljaa, jos ei ole hyvää sanottavaa. Kaikkea ei tarvitse möläyttää ääneen ja vielä vähemmän kannattaa vedota rehellisyyteen kun käyttäytyy huonosti.
Veitola tuskin välittää mitä joku virolaiseukko hänestä sanoo, mutta hän on oikeassa herätellessään keskustelua siitä mihin tämä maailma on matkaamassa kun hyvät tavat eivät ole minkään arvoisia, eikä toisten haukkumista osata edes hävetä tai tuomita.

1Äänestä

Veitola on esimerkki naisesta, joka on tehnyt kaikkensa näyttääkseen kamalalta.
Ja sitten rääkyy, että "naisia esineellistetään". Ei kauneudessa ole mitään
hävettävää....Veitolalle rumuus tuntuu olevan ainoa tekijä, joka tekee ihmisestä
ns. varteenotettavan ja älykkään..enkä tajua, miksi kyseinen pelätti on noussut
voisiko sanoa Suomen johtavaksi tv-esiintyjäksi...siis miksi??? Hyypiömäisyys
häiritsee ja salakavalat ilkeydet joita viljelee...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kumpaavetäisit kirjoitti:

Onko sillä oikesti varaa enää arvostella ketään?

Aika pahasti rupsahtanu on.

http://m.iltalehti.fi/viihde/201702212200074504_vi.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu