Liian erikoinenko olen

Ymmälläni

Asia ei ole minulle ajankohtainen, mutta olen huomannut että yli 50-vuotiaatkin naiset haluavat vain ns. kaupunkielämää. Kuntosalilla käyntiä, matkustelua, auringonlaskun ihailua ym. ym.

Minulla olisi tarjota kaupungissa olevan omakotitalon puuhia. Toinen talo minulla on maaseudulla, maatila ilman eläimiä tai viljelyä, ja senkin kanssa on kaikenlaista puuhaa, hyötylikuntaa.

Itse olen sopusuhtainen, työnikin takia luotettava, tupakoimaton, rahapuoli ok, ja niitä metsiäkin on. Ei vain taitaisi naista minulle löytyä, jos ns. tilanne tulisi päälle.

2

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Harmihomma

      Itse omakotitaloa pitänyt "pystyssä" puolison työn vuoksi, niin en ihan kovasti hihku uuteen urakkaan lähtemään. Varsinkin kun sinulla on toinenkin paikka, niin siitä voi tulla naiselle fiilis, että elämä on pelkkää omaisuuden hoitamista, eikä sinulla ehkä olekaan aikaa naiselle.

    • PanoKoneVikingillä

      Hyvin hyvin yksinkertaista ! Ei yli 50 v nainen ole mikään työmyyrä...... se odottaa vain että sitä Nussitaan..... Nussitko sinä? Siis se menee niin että joku muu Nussii..;))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1063
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      837
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      773
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      519
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      294
      515
    7. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      36
      499
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      479
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      467
    10. Kalle irtisanoutui

      Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin
      Orimattila
      53
      454
    Aihe